Férfi kézilabda NB I: a Balatonfüred kétgólos sikere Tatabányán

2011.02.06. 17:26
Az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság, a Budapest Bank férfiliga alapszakaszának 17. fordulójában a Balatonfüred kétgólos győzelmet aratott a Tatabánya vendégeként. A szünetben még a hazaiak vezettek 15–13-ra.
FÉRFI KÉZILABDA BUDAPEST BANK LIGA, ALAPSZAKASZ, 17. FORDULÓ
TATABÁNYA CARBONEX KC–BALATONFÜREDI KC 23–25 (15–13)
Tatabánya, 800 néző. V: Baranyi, Szloska
TATABÁNYA: Szente – HARSÁNYI 6 (5), Kiss Á. 1, Pordán 4, Halász 3, Lele 4, Kekezovics 4 (1). Cs: DÉNES, Szabó Gy., Urban 1, Nagy T., Kocsis Cs. Edző: Debre Viktor
BALATONFÜRED: Szathmári – Tombor 1, KOVÁCS GY. 4, Ivanov, Kiss Á., SZÖLLŐSI BENCE 8, Pásztor 3. Cs: SZABÓ T. (kapus), SANDRK 6, Lelkes 3, Salamon, Németh L., Mateo. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása: 6. p.: 4–1. 15. p.: 7–7. 22. p.: 11–10. 27. p.: 13–11. 39. p.: 17–17. 47. p.: 18–21. 54. p.: 19–23
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 1/–
Debre Viktor: – A fürediek kihasználták sok hibánkat, nekünk pedig nem sikerült, pedig illett volna pótolnunk sérültjeinket.
Sótonyi László: – A második félidőben nagyot javult a védekezésünk és a kapusteljesítményünk. Minden játékosom hozzátett valamit a bravúros győzelemhez, és végre Josip Sandrk is igazi tudásának megfelelően, lelkesen játszott.
 Sótonyi László: – A második félidőben nagyot javult a védekezésünk és a kapusteljesítményünk. Minden játékosom hozzátett valamit a bravúros győzelemhez, és végre Josip Sandrk is igazi  tudásának megfelelően, lelkesen játszott.

1. MKB Veszprém KC 14 14 547–348 +199  28
  2. Pick Szeged 14 12 2 470–354 +116  24
  3. Tatabánya Carbonex KC 15 10 5 436–373   +63  20
  4. Ferencvárosi TC 15 10 5 423–399   +24  20
  5. Balatonfüredi KSE 15 9 1 5 367–370     –3  19
  6. Csurgói KK 15 8 1 6 408–390   +18  17
  7. Budapest Bank Kecskemét 15 6 2 7 422–464   –42  14
  8. PLER KC 14 5 1 8 386–441   –55  11