Férfi kézilabda NB I: a Balatonfüred hozta az Orosháza elleni kötelezőt

2010.12.04. 19:43
Az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság, a Budapest Bank férfiliga alapszakaszának 14. fordulójában a Balatonfüred hazai környezetben két góllal nyert az Orosháza ellen, és begyűjtötte a számára kötelező két bajnoki pontot.

A mérkőzés elején jól kezdett a vendég Orosháza, és a 10 percig vezetett. Utána lábra kaptak a hazaiak, és az első félidő végére már ötgólos előnybe kerültek.

A második félidő közepére jelentős előnyt harcoltak ki a vendéglátók. Az utolsó tíz percben viszont miközben a fürediek csak egyszer találtak a kapuba, a vendégek fokozatosan felzárkóztak, és szorossá tették a találkozót.

A Balatonfüred hetedszer nyert, a továbbra is nyeretlen, sereghajtó Orosháza 11. vereségét szenvedte el.

FÉRFI KÉZILABDA, NB I, ALAPSZAKASZ, 14. FORDULÓ
BALATONFÜREDI KSE–OROSHÁZI FKSE 25–23 (14–9)
Balatonfüred, 500 néző. V: Ágnecz, Sipos
BALATONFÜRED: SZABÓ T. – Tombor 3, Bakos D. 1, SALAMON 3, IVANOV 2, Sandrk 6 (2), PÁSZTOR 6 (2). Cs: Németh L. 2, Kis Á. 1, Lelkes 1, Szőllősi B. Edző: Sótony László
OROSHÁZA: KNEZEVICS – Balda, Dukics 2, HORVÁTH R. 3, Berta G., Kovács A. 2, Ambrus 2. Cs: SZIKORA (kapus), Raffai 1, Bajusz A., Kardos, LÓKODI 10 (1), Mazics 1, Kósa, Pánczél, ORSZÁGH 2. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 8. p.: 4–5. 13. p.: 7–6. 19. p.: 9–8. 25. p.: 14–9. 35. p.: 16–12. 44. p.: 22–14. 49. p.: 24–15. 52. p.: 24–19. 58. p.: 25–22
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/1
Sótonyi László: – A mérkőzés jelentős részében koncentrálta játszottunk, de azt hittük csak ötven percig tart a meccs.
Füzesi Ferenc: – Kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtva játszottunk egy jó mérkőzést.
1. MKB Veszprém KC 11 11 429–266 +163  22
2. Pick-Szeged 12 10 2 405–313 +92  20
3. Tatabánya Carbonex KC 12 9 3 363–304 +59  18
4. Ferencvárosi TC 11 8 3 321–289 +32  16
5. Balatonfüredi KSE 12 7 1 4 305–302 +3  15
6. Csurgói KK 11 6 1 4 293–286 +7  13
7. Budapest Bank Kecskemét 12 4 2 6 337–374 –37  10
8. PLER KC 12 4 1 7 324–372 –48  9