Férfi kézilabda EHF-kupa: továbbjutott a Balatonfüred

2012.09.09. 20:20
A házigazda Balatonfüred legyőzte az észt Kehra együttesét a férfi kézilabda EHF-kupa első fordulójának vasárnapi visszavágóján, ezzel továbbjutott a 36 közé.

A balatoniaknál Szabó Tamás nagyszerűen védett, a mezőnyben pedig főleg a fiatalok villogtak. Közülük is kiemelkedett a még csak ifjúsági korú jobbszélső, Hornyák Péter, aki a második félidőben dobott féltucat remek góljával oroszlánrészt vállalt a győzelemből.

Az első mérkőzést is Balatonfüreden rendezték – szombaton –, mert az észt bajnok feladta pályaválasztói jogát. Azt az összecsapást a Kehra nyerte 25–24-re, így a magyar együttes 51–47-es összesítéssel került a következő körbe, ahol a szerb Vojvodina vár rá.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
1. FORDULÓ (A 36 KÖZÉ JUTÁSÉRT), VISSZAVÁGÓ
HC KEHRA (észt)–BALATONFÜREDI KSE 22–27 (12–15)
Balatonfüred, 500 néző. V: Mitrevszki, Todorovszki (macedónok)
KEHRA: NAUM – Käsper 3, SLASTINOVSKI 4, LAAST 7 (1), NAPSET 3, Lees 1, Pärt 1. Cs: Tund (kapus), Teder, Turmann, Normak 1, Liva, Sirkas 2. Edző: Jüri Lepp
BALATONFÜRED: SZABÓ T. – Tombor 2 (1), PULAY 4, FALUVÉGI 3, Kovács Gy. 1, ZDOLIK 5 (1), Pásztor 1. Cs: Németh, Lelkes, HORNYÁK 6 (1), SANDRK 5, Kemény. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 11. p.: 4–8. 19. p.: 7–11. 28. p.: 11–14. 41. p.: 15–20. 49. p.: 19–23. 55. p.: 20–25
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3
Továbbjutott: a Balatonfüred, 51–47-es összesítéssel
Jüri Lepp: – Fiatal csapatom alaposan megnehezítette a jobb Balatonfüred dolgát, számunkra ez nagy siker.
Sótonyi László: – Nehezen tudtunk alkalmazkodni az antikézilabdát játszó ellenfélhez, de rendkívül hasznos két mérkőzést játszottunk. Örülünk a továbbjutásnak.