Férfi kézi NB I: három gólt megőrzött előnyéből az FTC a Csurgó ellen

2010.12.05. 20:10
A férfi kézilabda NB I vasárnapi egyetlen mérkőzésén az FTC-Sporek három gólt megőrzött első félidőben megszerzett előnyéből, így 32–29-re legyőzte a Csurgót, és továbbra is tartja helyét a tabella élmezőnyében.
FÉRFI KÉZILABDA NB I
FTC–SPOREK–CSURGÓI KK 32–29 (19–10)
Kőbányai út, 600 néző. V: Dobrovits, dr. Tájok
FTC: Paul – BENDÓ 8, Buday 3, dr. Czina 1, Bakos Gy. 1, KELECSEVICS 8, Török. Cs: PERGER (kapus), Kos, WIESZT ZS. 6, Tóth J. 2, Németh T. 1, Mazák 1, Lepsényi 1. Edző: Vladan Matics
CSURGÓ: Nikolics – MISS 7 (3), Oláh 2, Frey T. 2, Szöllősi 1, CIFRA 5, Nagy M. 2. Cs: Hudák, Pallag (kapusok), Trivkovics, Dömös 2, Pavlovics 3, Császár F. 1, JÓZSA M. 3, Vadkerti 1. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása: 7. p.: 3–3. 14. p.: 10–4. 21. p.: 14–7. 28. p.: 18–9. 35. p.: 21–15. 44. p.: 25–20. 51. p.: 28–24
Kiállítások: 14, ill. 6 perc
Hétméteresek: –/–, ill. 4/3
Piros lap: Vadkerti (38. p.), dr. Czina (42. p.)
Vladan Matics: – Fantasztikus első félidei teljesítményünk után visszaestünk, de rutinosan tudtuk tartani az eredményt.
Bakó Botond: – Az első játékrészben nyújtott teljesítményünket most inkább nem jellemezném, a folytatásban csak kozmetikázni tudtunk, 30 percet ilyen gyengén nem játszhat egy csapat.
1. MKB Veszprém KC 11 11 429–266 +163  22
2. Pick Szeged 12 10 2 405–313 +92  20
3. Ferencvárosi TC 12 9 3 353–318 +35  18
4. Tatabánya Carbonex KC 12 9 3 363–304 +59  18
5. Balatonfüredi KSE 12 7 1 4 305–302 +3  15
6. Csurgói KK 12 6 1 5 322–318 +4  13
7. Budapest Bank Kecskemét 12 4 2 6 337–374 –37  10
8. PLER KC 12 4 1 7 324–372 –48  9