Euro 2012: Josszi Benajun három góljával Izrael legyőzte Máltát

2010.09.02. 22:12
Josszi Benajun mesterhármasával Izrael hazai pályán 3–1-re legyőzte Máltát a 2012-es labdarúgó Európa-bajnokság F-csoportjának csütörtöki nyitó mérkőzésén.

Benajun 1999-ben, élete negyedik felnőtt válogatott mérkőzésén érte el korábbi egyetlen mesterhármasát a nemzeti csapatban; akkor San Marino kapuját tömte ki, szintén Eb-selejtezőn (8–0).

Benajun 23 góllal holtversenyben harmadik a válogatott örökranglistáján, lemaradása tíz gól a rekorder Mordehai Spiglertől.

A francia Luis Fernandez irányításával dolgozó izraeliek következő ellenfele Grúzia lesz; a keddi találkozót Tbilisziben rendezik meg.