Euro 2012: a bosnyákok otthon tartották a három pontot Albánia ellen

2011.06.07. 22:13
A bosnyák labdarúgó-válogatott hazai környezetben kétgólos (2–0) győzelmet aratott Albánia ellen Eb-selejtezőn.

Gól nélküli első félidőt követően a házigazdák Haris Medunjanin találatával szereztek vezetést a második felvonás közepén, majd a hajrá perciben újabb gólra váltották emberelőnyüket.

A D-csoportban a harmadik győzelmüket arató, immár tízpontos bosnyákok két pozíciót javítva a harmadik helyre léptek előre, megelőzve a legyőzött albánokat és a hozzájuk hasonlóan szintén nyolcpontos románokat.

EURO 2012
D-CSOPORT
BOSZNIA-HERCEGOVINA–ALBÁNIA 2–0 (0–0)
Zenica, Bilino Polje. Vezette: Blom (holland)
Bosznia-Hercegovina: Hasagic – Mujdza (Melatic, 73.), Spahic, Pandza – Lulic, Rahimic, Misimovic, Medunjanin, Pjanic (Besic, 77.) – Ibisevic (Muslimovic, 61.), Dzeko. Szövetségi kapitány: Safet Susic
Albánia: Ujkani – Agolli (Lila, 60.), Dalku, Curri, Vangjeli – Skela, Butku, Cana, Lala (Muzaka, 73.) – Salihi – Bogdani (Duro, a szünetben). Szövetségi kapitány: Josip Kuze
Gólszerző: Medunjanin (67.), Maletic (91.)
Kiállítva: Lila (87.)
1. Franciaország 6 4 1 1 9– 2 +7 13
2. Fehéroroszország 7 3 3 1 6– 2 +4 12
3. Bosznia-Hercegovina 6 3 1 2 8– 7 +1 10
4. Albánia 6 2 2 2 4– 6 –2 8
5. Románia 6 2 2 2 8– 6 +2 8
6. Luxemburg 7 1 6 1–13 –12 1