Birkózó Eb: Deák Bárdos Mihály bronzérmes Dortmundban

MTI MTIMTI MTI
2011.04.02. 21:34
A negyeddöntőben vereséget szenvedő, de aztán a vigaszágon két mérkőzést megnyerő Deák Bárdos Mihály a harmadik helyen végzett a dortmundi birkózó Európa-bajnokság szombati versenynapján.

A kötöttfogásúak 120 kg-os kategóriájának magyarja az olasz Daniele Rocci Ficara és a bolgár Ivan Sztojanov Ivanov elleni győzelemmel jutott el a legjobb nyolcig, ahol kikapott az olimpiai, világ- és Európa-bajnok orosz Haszan Barojevtől.

Legyőzője azonban később döntőbe jutott, így az ötszörös vb-ezüstérmes, Eb-első Deák Bárdos a vigaszágon folytathatta szereplését. Ott előbb két menetben (2:1, 1:0) megverte a fehérorosz Joszeb Csugosvilit, majd ugyancsak kettőben (2:0, 1:0) a 2006-ban 96 kg-ban világbajnok észt Heiki Nabit.