Találatok a var címkére

Találatok száma: 73

FIFA: így tennék érthetőbbé a VAR-ral hozott döntéseket

2019-12-06 10:17:11

A bíróknak a jövőben el kellene magyarázniuk a VAR alapján meghozott döntéseiket a szurkolók felé – legalábbis a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) Szabályalkotó Testületének (IFAB) új elgondolása szerint.

videobíró labdarúgás futball bíráskodás VAR IFAB

UEFA: az Eb-pótselejtezőben és a vb-selejtezőben jön a VAR

2019-12-04 16:03:21

Az Európai Labdarúgó-szövetség nyoni konferenciáján bejelentették, hogy a márciusi Eb-pótselejtezőben és a 2022-es világbajnokság európai selejtezősorozatában is használni fogják a videobírót.

vb 2022 magyar válogatott VAR UEFA Magyarország Eb 2020

PL: Kikészít ez a dolog, tesó – Sterling a VAR döntése után

2019-11-24 08:52:28

Mint arról beszámoltunk, a Manchester City szombat este 2–1-re legyőzte a Chelsea-t a forduló rangadóján a Premier League-ben. A végeredmény akár 3–1 is lehetett volna, de hiába talált a kapuba a 94. percben Raheem Sterling, les miatt nem adták meg a gólt.

VAR Raheem Sterling Premier League Manchester City

Videó: kétszer segített a VAR a kupaelődöntő 120. perce után

2019-11-10 09:26:43

A labdarúgó Marokkói Kupa elődöntőjében nem mindennapi jelenetsor játszódott le: a Difaa el-Dzsadida–TAS mérkőzés kétszer 15 perces hosszabbításának ráadásában, azaz a 120. perc után a játékvezető kétszer is a VAR segítségét kérte ki, ezzel a végletekig fokozva az izgalmakat…

videobíró VAR TAS Marokkó Difaa el-Dzsadida

PL: Szon Hung Min és a VAR sem törte meg a Sheffield Unitedet

2019-11-09 18:01:25

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 12. fordulójában a Tottenham csupán 1–1-es döntetlent ért el a Sheffield United ellen. Roberto Jiménez pocsék napjának a Burnley örült, az Everton begyűjtötte a három pontot, a Newcastle fordítani tudott.

videobíró VAR Tottenham Szon Hung Min Sheffield United Premier League

PL: jövőre az edző is kérhet visszajátszást Angliában?

2019-11-04 22:31:54

Az angol Premier League vezetői tárgyalássorozatot kezdeményeznek arról, miként lehet javítani a videobíró használatát. Az ötletek között szerepel az is, hogy az edzők is kérhessék bizonyos helyzetek visszajátszását.

VAR Premier League

PL: fejlesztik a videobírót, nagy előrelépés jöhet

2019-10-30 12:10:36

Sajtóhírek szerint a Premier League dolgozik a videobíró (VAR) továbbfejlesztésén, méghozzá a Hawk-Eye nevű céggel közösen. Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság vezetőinek célja az lenne, hogy a lesállásokról automatikusan jelezzen a rendszer a játékvezetőnek, rengeteg időt megspórolva ezzel.

videobíró VAR Premier League

Premier League: Guardiola kiakadt, a VAR-t szidta

2019-10-20 12:26:48

Kétgólos sikert aratott szombaton a Manchester City labdarúgócsapata a Crystal Palace otthonában (2–0), a mérkőzés után mégsem volt maradéktalanul elégedett Pep Guradiola. A katalán tréner a VAR által műesésként elkönyvelt esetet bírálta.

videobíró angol foci VAR Premier League Pep Guardiola Josep Guardiola

Futball: nem ment a VAR, mert felrakta tölteni a telefonját

2019-10-09 10:16:54

Egészen zseniális történet járja körbe a világot a szaúdi élvonalbeli labdarúgó-bajnokságából, ahol a videobíró állítólag egy telefon miatt nem működött.

videobíró vicces VAR Szaúd-Arábia

La Liga: „Ez nem fair!” – újrajátszást követelnek a VAR miatt

2019-10-07 09:34:21

A spanyol élvonalban szereplő Leganés elnöke követeli, játsszák újra a Levante ellen hazai pályán 2–1-re elveszített bajnokit.

videobíró spanyol foci spanyol bajnokság VAR Levante Leganés

UEFA: megvan a neve a 2021-ben rajtoló, 3. számú sorozatnak

2019-09-24 20:27:16

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) végrehajtó bizottsága keddi, ljubljanai sajtótájékoztatóján több fontos döntésről is beszámolt, egyúttal elárulta, hogy a 2021-ben útjára induló harmadik számú kupasorozatnak Európa-konferencialiga (Europa Conference League) lesz a neve.

VAR UEFA Európa-konferencialiga Europa Conference League Ekl

Kane csodagólja is kevés volt a Tottenham-győzelemhez

2019-09-21 13:24:42

Harry Kane góljára kettővel válaszolt odahaza a Leicester City az angol Premier League 6. fordulójában rendezett bajnokiján, így kikapott a Tottenham.

onlive! közvetítés angol labdarúgás VAR Tottenham Hotspur Premier League

Ecuador: fapados módszerrel működött a VAR – fotó

2019-09-17 10:35:41

Az ecuadori élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban finoman szólva fapados módszert találtak arra, hogy visszanézzenek egy esetet a „videobíróval”. Az El Nacional–Técnico Universitario mérkőzés 16. percében egy tizenegyesgyanús esetnél az egyik operatőr segítségét kérte a negyedik játékvezető. A büntetőt megítélték, amit értékesített a hazai csapat.

videobíró VAR Ecuador

Szlovákia: 2020-tól bevezethetik a videobírót az élvonalban

2019-09-05 14:53:11

Harmadához érkezett a szlovák Fortuna Liga új idényének alapszakasza, a Ligás Klubok Uniójának vezetői értékelték az elmúlt időszakot, melynek során több újdonságról, például a VAR bevezetéséről is szó esett – írja a sportolunk.sk.

videobíró VAR Szlovákia Fortuna Liga

Serie A: C. Ronaldo a VAR-t trollkodta a gólörömével – videó

2019-09-01 11:11:17

Mint arról beszámoltunk, az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 2. fordulójának rangadóján a Juventus háromgólos előnyét eltékozolta, egy 92. perces öngóllal mégis legyűrte (4–3) a Napolit. A mérkőzés 62. percében Cristiano Ronaldo is betalált, a portugál sztár azonban a szokásostól eltérő gólörömmel ünnepelt…

videobíró olasz labdarúgás VAR Napoli Juventus Cristiano Ronaldo

Bundesliga: sokatmondó képpel üzent a játékvezetésnek a Schalke

2019-08-26 08:29:40

Szombaton a Bayern München 3–0-ra legyőzte a Schalkét a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2. fordulójában, ám ennél szorosabb eredmény is születhetett volna. Marco Fritz játékvezető több büntetőt is ítélhetett volna a kék-fehéreknek, de sem ő, sem pedig a videobíró nem látta szabálytalannak Benjamin Pavard, illetve Ivan Perisic kezezését.

VAR Schalke Bundesliga Bayern München

PL: csak a VAR használata után lehet visszajátszás a kivetítőn

2019-08-20 19:30:04

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség Szabályalkotó Testülete (IFAB) ragaszkodik ahhoz, hogy a szurkolók csak azt követően lássanak visszajátszást VAR-esetről, hogy a játékvezető már használta a videobírót – számol be a Sky Sports.

videobíró VAR Premier League IFAB

PL: négy gól és döntetlen a Man. City–Spurs rangadón

2019-08-17 20:35:31

Az angol labdarúgó Premier League 2. fordulójának rangadóján az Etihad Stadionban 2–2-es döntetlent játszott egymással a bajnoki címvédő Manchester City és a Tottenham Hotspur. A Spurs tulajdonképpen valamennyi lehetőségét gólra váltotta, a City bő kézzel pazarolta el helyzeteit – és megfizetett érte.

VAR Tottenham Sergio Agüero Raheem Sterling Premier League Pep Guardiola

A Man. City pazarolt, a Spurs VAR-segítséggel pontot csent!

2019-08-17 18:15:46

Női vb: Pozitív volt a videobíró megítélése – Kulcsár Katalin

2019-07-11 13:19:10

Kulcsár Katalin játékvezető szerint a használata nem volt zökkenőmentes, de a megítélése összességében pozitív volt a videobírós rendszernek a vasárnap zárult női labdarúgó-világbajnokságon.