Tokió 2020: 5 vagy 6 magyar triatlonos is indulhat a tesztversenyen

A 2020-as tokiói olimpia szervezőbizottsága megerősítette, hogy jövőre, augusztus 15. és 18. között tesztversenyt rendeznek a triatlonosoknak.

triatlon olimpia 2020 Tokió 2020

Triatlon: Lukács korosztályában első az amerikai bajnokságon

2018-11-12 19:12:48

A triatlonos Lukács Levente korosztályában megnyerte a Miamiban rendezett amerikai nemzeti bajnokságot.

triatlon Lukács Levente

Triatlon: Tóth Tamás ismét bekerült az ITU sportolói bizottságába

2018-10-30 19:45:46

Tóth Tamás ismét bekerült a Nemzetközi Triatlonszövetség (ITU) sportolói bizottságába.

triatlon Tóth Tamás

Triatlon-vk: Kovács Zsófia hatodik lett a dél-koreai viadalon

2018-10-27 13:54:21

Kovács Zsófia a hatodik helyen végzett a triatlonosok világkupa-sorozatának dél-koreai állomásán Tongjongban.

triatlon Kovács Zsófia

Triatlon: Lukács kategóriagyőztes az Ironman-versenyen

2018-10-23 12:23:09

Lukács Levente az összetettben az ötödik helyen végzett, kategóriájában, a 25-29 évesek között pedig az első lett a New Orleans-i Ironman 70.3-as középtávú versenyen.

triatlon Lukács Levente Ironman

Triatlon-vk: magyar hatodik hely Ecuadorban

2018-10-22 11:47:18

Legjobb magyarként Bragmayer Zsanett a hatodik helyen végzett a triatlonosok világkupa-sorozatának ecuadori állomásán, Salinasban.

triatlon Bragmayer Zsanett

Triatlon: Bragmayer Zsanett 13. lett az amerikai vk-n

2018-10-14 12:30:55

Legjobb magyarként Bragmayer Zsanett a nőknél a 13. helyen végzett a triatlonosok amerikai világkupa-viadalán Sarasota-Bradentonban.

triatlon-vk triatlon Bragmayer Zsanett

Ajánló: negyvenéves a hawaii Ironman-világbajnokság

2018-10-11 16:01:51

A hét végén 42. alkalommal rendezik meg a triatlon alapjait adó Ironman-sorozat világbajnokságát. A sportág legfontosabb megméretésén ismét rajthoz áll Flander Márton.

triatlon Csupasport

Triatlon: ekkor lesz a 2019-es tiszaújvárosi vk-verseny

2018-09-13 09:08:25

Jövőre július 13-án és 14-én rendezik meg Tiszaújvárosban a triatlon világkupa-sorozat tizedik, magyarországi versenyét.

triatlon-vk triatlon

Ironman: 74-gyel elszállt az erdőbe, de 31. lett korosztályában a vb-n Lukács

2018-09-03 15:33:47

A végig szakadó esőben versenyző székesfehérvári triatlonos kerékpárjával önhibáján kívül előbb bukott, majd defektet kapott, mégis végigment, és korosztályában 4 óra 20 perces idővel harmincegyedikként ért célba a dél-afrikai Port Elizabeth-ben rendezett 70.3-as Ironman világbajnokságon, ahol 90 országból több mint 10 ezren rajtoltak el.

Triatlon-vb: svájci siker született a női mezőnyben

2018-09-01 12:22:29

A svájci Daniela Ryf nyerte meg a női triatlonosok úgynevezett 70.3-Ironman világbajnokságát a dél-afrikai Port Elizabethben.

triatlon-vb triatlon

Két éve triatlonozik, vasárnap már IRONMAN 70.3 világbajnokságon képviseli Magyarországot

2018-08-30 15:12:06

Lukács Levente 2016 augusztusában váltott öttusáról triatlonra, és most vasárnap már az IRONMAN 70.3 világbajnokságon indulhat Port Elizabethben. Korosztályos öttusa-válogatottság és -sikerek után elszántan az Ironman fél távra specializálta magát, s már tavaly a világ legjobb egy százalékába sorolták és invitálták, júniusban pedig indulási jogot szerzett a világ legjobbjainak e hétvégi versenyére. Dél-Afrika egyik legkedveltebb óceáni partján tartózkodik, ahol 90 ország több mint 10 ezer indulója között képviseli Magyarországot és szülővárosát, Székesfehérvárt az IRONMAN 70.3 világbajnokságon.

Triatlon: Bicsák Bence kilencedik lett Montrealban

2018-08-27 09:28:50

A három magyar férfi induló közül Bicsák Bence volt a legjobb a 9. helyével a triatlonosok világbajnoki sorozatának montreali állomásán.

triatlon Bicsák Bence

Triatlon: Vanek Margit bronzérmes Fehérváron

2018-08-26 15:25:18

A nőknél a bronzérmes Vanek Margit, míg a férfiaknál a negyedik helyezett Király István végzett a magyarok közül a legelőkelőbb helyen a triatlon Európa-kupa székesfehérvári állomásán.

triatlon

Triatlon Ek: a férfiaknál 4., a nőknél 3. lett a legjobb magyar

2018-08-25 21:33:32

Legjobb magyarként a férfiaknál Király István a negyedik, a nőknél Vanek Margit a harmadik helyen végzett a triatlonosok Székesfehérváron rendezett Európa-kupa-versenyén, szombaton.

triatlon Vanek Margit Király István

Triatlon: Bicsák Bence negyedik lett a svájci vk-versenyen

2018-08-18 19:31:20

Legjobb magyarként Bicsák Bence a negyedik helyen végzett a triatlonosok szombati világkupaversenyén Lausanne-ban.

triatlon Kovács Zsófia Bicsák Bence

Triatlon Eb: épphogy lemaradt a dobogóról a magyar vegyesváltó

2018-08-11 20:34:59

Negyedik lett a magyar vegyesváltó a Glasgow-ban rendezett triatlon Európa-bajnokság szombati zárónapján.

triatlon Eb triatlon

Triatlon Eb: Tóth Tamás 6., Dévay Márk 7. Glasgow-ban

2018-08-10 20:46:57

Tóth Tamás a hatodik, Dévay Márk a hetedik, Faldum Gábor pedig a 15. helyen végzett a férfi triatlonosok versenyében a Glasgow-ban zajló Európa-bajnokságon. A viadalt a francia Pierre Le Corre nyerte meg.

triatlon

Triatlon ob: kettős tiszaújvárosi siker Pécsett

2018-08-05 18:44:05

A férfiaknál és a nőknél is Tiszaújváros csapata diadalmaskodott vasárnap a triatlonos váltók országos bajnokságán Pécsett.

triatlon ob triatlon Tiszaújváros

Triatlon Eb: Tóth Tamás hatodik, Bragmayer Zsanett tizedik

2018-07-20 17:36:56

Legjobb magyarként a férfiaknál Tóth Tamás a hatodik, a nőknél Bragmayer Zsanett a tizedik helyen végzett az észtországi Tartuban rendezett triatlon sprint Európa-bajnokság felnőttversenyében.