Hungarian Open: többszörös GS-tornagyőztes is nevezett!

Stan Wawrinka is nevezett a budapesti ATP 250-es tenisztornára, amelyet április 18. és 26. között rendeznek meg a magyar fővárosban – olvasható a Hungarian Open honlapján.

tenisz Stan Wawrinka Nikoloz Baszilasvili Hungarian Open ATP Budapest

Tenisz: Nadal simán elődöntős, Wawrinka kiesett Acapulcóban

2020-02-28 10:02:04

Rafael Nadal könnyedén jutott túl a negyeddöntőn a kétmillió dollár (606 millió forint) összdíjazású acapulcói férfi keménypályás tenisztornán. Háromjátszmás mérkőzésen biztosította helyét a negyeddöntőben Christian Garín a Santiago de Chilében zajló, 675 ezer dollár (205 millió forint) összdíjazású férfi salakpályás tenisztornán.

tenisz Stan Wawrinka Santiago Rafael Nadal Acapulco ATP

Tenisz: Wawrinka 35 ásszal nyolcaddöntős Mexikóban

2020-02-25 11:12:51

A háromszoros Grand Slam-bajnok Stan Wawrinka 35 ászt ütve jutott a nyolcaddöntőbe az Acapulcóban zajló, kétmillió dollár (606 millió forint) összdíjazású férfi kemény pályás tenisztornán.

tenisz Stan Wawrinka

Aus. Open: szenzációs tenisz, Thiem legyőzte Nadalt!

2020-01-29 14:01:45

Dominic Thiem szenzációs mérkőzésen, 7:6, 7:6, 4:6, 7:6-ra megverte a világelső Rafael Nadalt az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság (Australian Open) negyeddöntőjében, így életében először négy közé jutott a melbourne-i Grand Slam-tornán. A felső ág másik meccsén Alexander Zverev szetthátrányból felállva, 1:6, 6:3, 6:4, 6:2-re nyert a 2014-es bajnok Stan Wawrinka ellen. A hölgyeknél szerdán az egyaránt kétszeres GS-győztes Simona Halep és Garbine Muguruza jutott be az elődöntőbe.

Stan Wawrinka Simona Halep Rafael Nadal Garbine Muguruza Dominic Thiem Australian Open

Aus. Open: legyőzte Wawrinkát, Zverev először GS-elődöntős

2020-01-29 10:05:10

Alexander Zverev szetthátrányból felállva, 1:6, 6:3, 6:4, 6:2-re megverte a 2014-es bajnok Stan Wawrinkát az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság (Australian Open) férfi egyesének negyeddöntőjében, így életében először négy közé jutott Grand Slam-tornán. A hölgyeknél szerdán az egyaránt kétszeres GS-győztes Simona Halep és Garbine Muguruza jutott be az elődöntőbe.

tenisz Stan Wawrinka Simona Halep Garbine Muguruza Australian Open Alexander Zverev

Aus. Open: Nadal túljutott Kyrgioson, Thiem vár rá a 8 között

2020-01-27 13:00:57

Rafael Nadal négy játszmában, 6:3, 3:6, 7:6, 7:6-ra legyőzte Nick Kyrgiost az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság negyedik fordulójában, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé, ahol Dominic Thiem vár rá. A felső ág másik negyeddöntőjét szerdán Alexander Zverev és a 2014-es bajnok Stan Wawrinka vívja. A hölgyeknél az egyaránt kétszeres Grand Slam-győztes Simona Halep és Garbine Muguruza is továbbjutott.

Stan Wawrinka Rafael Nadal Nick Kyrgios Dominic Thiem Danyiil Medvegyev Australian Open

Tenisz: Wawrinka visszalépett, Federer játék nélkül elődöntős

2019-10-25 08:52:55

Utolsóként Filip Krajinovics jutott a negyeddöntőbe a 2.2 millió euró (725 millió forint) összdíjazású bázeli kemény pályás férfi tenisztornán.

tenisz Stan Wawrinka Roger Federer

Tenisz: Wawrinka továbbjutott, Federerrel találkozik Bázelben

2019-10-24 23:55:28

Stan Wawrinka negyeddöntőbe jutott a bázeli kemény pályás férfi tenisztornán. A svájci játékos az amerikai Frances Tiafoe-t győzte le csütörtökön nagy csatában, több mint két és fél óra alatt.

tenisz Stan Wawrinka Roger Federer Dominic Thiem

Tenisz: Andy Murray két és fél év után nyert ismét ATP-tornát

2019-10-20 18:47:55

Andy Murray három játszmában (3:6, 6:4, 6:4), 2 óra 27 perces csatában legyőzte a hozzá hasonlóan háromszoros Grand Slam-bajnok Stan Wawrinkát az antwerpeni kemény pályás tenisztorna vasárnapi döntőjében, így 2017 márciusa után ismét ATP-tornát nyert.

tenisz Stan Wawrinka Jelena Ostapenko Denis Shapovalov Belinda Bencic Andy Murray

Tenisz: két és fél év után újra döntőt játszhat Andy Murray

2019-10-19 21:00:59

Stan Wawrinka és Andy Murray jutott be a fináléba a 711 ezer euró (231 millió forint) összdíjazású antwerpeni kemény pályás férfi tenisztornán.

Stan Wawrinka Belinda Bencic Andy Murray

US Open: Wawrinka legyőzésével Medvegyev a négy között

2019-09-03 23:11:08

Danyiil Medvegyev négy játszmában (7:6, 6:3, 3:6, 6:1), 2 óra 34 perces mérkőzésen legyőzte a korábbi US Open-bajnok Stan Wawrinkát az amerikai nyílt teniszbajnokság férfi egyesének első negyeddöntőjében, ezzel életében először négy közé jutott Grand Slam-tornán.

tenisz US Open Stan Wawrinka Danyiil Medvegyev

US Open: Djokovics feladta a küzdelmet a pazar Wawrinka ellen

2019-09-02 07:23:54

Bár teniszben nem szokás ilyet mondani, de a forduló rangadóját rendezték meg New York-i idő szerint vasárnap késő este a US Open centerpályáján: a címvédő Novak Djokovics a pazar formában teljesítő Stan Wawrinkával küzdött meg a negyeddöntőbe kerülésért. A svájci 26 eddigi találkozójukból 21-et elveszített a szerb ellen, viszont legutóbb, a 2016-os US Open fináléjában Wawrinka ünnepelhetett.

tenisz US Open Stan Wawrinka Novak Djokovics

Wimbledon: Wawrinka kikapott a 211 centi magas amerikaitól

2019-07-03 16:56:19

Újabb nagy név búcsúzott a wimbledoni teniszbajnokságon a férfiaknál: Stan Wawrinka öt játszmában kikapott a 21 éves amerikai Reilly Opelkától a második fordulóban. A címvédő Novak Djokovics nem hibázott, három szettben legyőzte az amerikai Denis Kudlát. A nőknél Simona Halep, Karolína Plísková, Caroline Wozniacki, Viktorija Azarenka, Elina Szvitolina és a 15 éves Cori Gauff is bejutott a legjobb 32 közé.

tenisz Wimbledon Viktorija Azarenka Stan Wawrinka Simona Halep Reilly Opelka

Tenisz: Coric közel háromórás meccset nyert meg

2019-06-19 22:13:54

A horvát Borna Coric közel háromórás mérkőzésen győzte le a portugál Joao Sousát szerdán a 2.2 millió euró (709 millió forint) összdíjazású hallei füves pályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében. A negyedik helyen kiemelt játékos két szettet is rövidítésben nyert meg a mindössze három bréket hozó összecsapáson.

tenisz Stan Wawrinka Milos Raonic Karolina Plisková Borna Coric

Roland Garros: félbeszakadt Federer és Nadal meccse is

2019-06-04 17:37:48

Kedden is folytatódik a küzdelem a francia nemzetközi teniszbajnokságon, ám délután fél hat előtt néhány perccel eleredt az eső, ezért félbeszakadt a folyamatban lévő két férfi negyeddöntő. A 2. kiemelt Rafael Nadal 6:1, 6:1, 4:2-re vezetett a 7. kiemelt japán Nisikori Kei ellen, míg a svájci párharcban a 3. kiemelt Roger Federer 7:6, 4:6, 7:6, 3:3-ra állt honfitársa, a 24. kiemelt Stan Wawrinka ellen. Innen folytatják, ha a körülmények is engedik.

Stan Wawrinka Roland Garros Roger Federer Rafael Nadal Nisikori Kei

Roland Garros: a rutin diadala – jöhet a Wawrinka–Federer!

2019-06-02 15:29:18

Roger Federer jutott be elsőként a Roland Garros férfi egyesének negyeddöntőjébe, mivel a Francia nemzetközi teniszbajnokság nyolcaddöntőjében három sima szettben legyőzte az argentin Leonardo Mayert.

tenisz Sztefanosz Cicipasz Stan Wawrinka Roland Garros Roger Federer Rafael Nadal

Roland Garros: Cicipasz Wawrinkával meccsel a negyeddöntőért

2019-06-01 15:07:27

Sztefanosz Cicipasz négy játszmában, Stan Wawrinka háromban (ám mindannyiszor rövidítésben) győzte le 3. fordulós ellenfelét a Roland Garroson – a nyolcaddöntőben a görög és a svájci teniszező egymással mérkőzik.

tenisz Sztefanosz Cicipasz Stan Wawrinka Roland Garros

Tenisz: Wawrinka játszmaelőnyről kapott ki Dzumhurtól Genfben

2019-05-22 21:05:24

A svájci Stan Wawrinka szettelőnyről kikapott Damir Dzumhurtól a genfi férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében szerdán. Nikoloz Baszilasvili negyeddöntőbe jutott az ugyancsak 586 ezer euró összdíjazású, szintén salakpályás lyoni viadalon.

Stan Wawrinka Damir Dzumhur ATP Genf

Tenisz: Serena Williams visszalépett Rómában

2019-05-14 16:04:46

A 23-szoros Grand Slam-bajnok Serena Williams visszalépett a római salakpályás tenisztorna női versenyétől.

WTA Róma Stan Wawrinka Richard Gasquet Marin Cilic Arina Szabalenka ATP Róma

Tenisz: szenzációs pont Fucsovicstól, állva tombolt a közönség

2019-03-11 08:47:27

Amint arról beszámoltunk, magyar idő szerint hétfőre virradóra Fucsovics Márton nagy csatában, 3 óra 26 perc játék után három játszmában kikapott Stan Wawrinkától az Indian Wells-i kemény pályás ATP 1000-es torna 2. fordulójában. A találkozó nemcsak maratoni hossza miatt maradt emlékezetes, hanem a színvonalas, izgalmas játék és a mindkét fél részéről váratlan megoldások miatt is. Erre az ATP tv-csatornájának szerkesztői is felfigyeltek, a mérkőzés után az alábbi labdamenet végén látható parádés Fucsovics-ütést külön kiemelték.