Találatok a Simone Biles címkére

Találatok száma: 47

Tokió 2020: Biles nem biztos benne, hogy indul az olimpián

2020-04-02 08:44:15

A világ első számú női tornászának számító Simone Biles nem biztos abban, hogy rajthoz áll az egy évvel elhalasztott tokiói olimpián.

torna Tokió 2020 Simone Biles

Messi és Hamilton megosztva lett az Év férfi sportolója a Laureus-gálán

2020-02-17 13:55:49

Hétfő este a berlini Verti Music Hallban rendezték meg a 20. Laureus-gálát, amelyen tizenegy kategóriában találtak gazdára a sport Oscar-díjai. A díjátadón Lewis Hamilton és Lionel Messi megosztva lett az Év férfi sportolója, míg a nőknél Simone Biles megvédte a címét. A dél-afrikai rögbiválogatottat az Év csapatának választották meg, Dirk Nowitzki pedig életműdíjat kapott.

dél-afrikai rögbiválogatott Sophia Flörsch Simone Biles Lionel Messi Lewis Hamilton Laureus-gála

AIPS: Messi, Nadal, Hamilton és a Liverpool is jelölt a Laureus-díjra

2020-01-16 08:06:55

A Nemzetközi Sportújságíró-szövetség (AIPS) a hivatalos honlapján bejelentette a Laureus-díj 2020-as jelöltjeit.

Toronto Raptors Tiger Woods Simone Biles Shelly-Ann Fraser-Pryce Rafael Nadal Oszaka Naomi

Torna-vb: újabb két arany, Biles egyeduralkodó éremhalmozó

2019-10-13 17:16:30

A négyszeres olimpiai bajnok amerikai Simone Biles mindkét női döntőt megnyerte a Stuttgartban rendezett olimpiai kvalifikációs torna-világbajnokság utolsó, vasárnapi versenynapján.

torna-vb torna Simone Biles

Torna-vb: Yulo történelmet írt, Fülöp-szigeteki aranyérem!

2019-10-12 19:24:26

A stuttgarti olimpiai kvalifikációs torna-világbajnokság szerenkénti döntőinek első napján öt győztest avattak. A nőknél Simone Biles ugrásban, Nina Derwael felemás korláton diadalmaskodott, a férfiaknál talajon Carlos Edriel Yulo, lólengésben Max Whitlock, gyűrűn pedig Ibrahim Colak állhatott a dobogó legfelső fokára. Először ünnepeltek Fülöp-szigeteki és török aranyérmest a világbajnokságok történetében.

torna-vb torna Stuttgart Simone Biles Nina Derwael Max Whitlock

Torna-vb: Biles királynőt ötödször koronázták meg összetettben

2019-10-10 18:27:14

A papírformának megfelelően az amerikai Simone Biles fölényes győzelmével ért véget a női egyéni összetett verseny döntője a stuttgarti olimpiai kvalifikációs torna-világbajnokságon. A sporttörténelem egyik – ha nem a – legjobb tornásznője ötödször hódította el az egyéni összetett világbajnoki címet (ez természetesen rekord), s ez a 16. vb-aranyérme.

torna-vb torna Tang Hszin-csing Stuttgart Simone Biles Angelina Melnyikova

Torna-vb: Simone Biles akkor is győz, ha ront – Kalmár

2019-10-09 19:38:50

Kalmár Zsuzsanna, a Testnevelési Egyetem tanszékvezetője szerint ha az amerikai Simone Biles ront, akkor is megvédi címét a nők egyéni összetett versenyében a Stuttgartban zajló torna-világbajnokságon.

torna-vb torna Simone Biles Kalmár Zsuzsanna

Torna-vb: sima amerikai arany, Biles megdöntötte Horkina csúcsát

2019-10-08 17:42:49

A várakozásoknak megfelelően az Egyesült Államok női tornászválogatottja – Simone Biles, Kara Eaker, Sunisa Lee, Grace McCallum, Jade Carey (tartalék: MyKayla Skinner) összeállításban – fölényesen győzött a csapatversenyben a stuttgarti olimpiai kvalifikációs világbajnokságon.

torna-vb torna Szvetlana Horkina Stuttgart Simone Biles

Torna-vb: Simone Biles újabb rekordot dönthet meg

2019-10-03 21:52:37

A négyszeres olimpiai bajnok tornász, Simone Biles újabb rekordot dönthet meg a pénteken kezdődő stuttgarti olimpiai kvalifikációs világbajnokságon.

Torna: Biles mélyen megrendült testvére letartóztatása miatt

2019-09-03 15:12:09

Mélyen megrendítette a hármas emberöléssel gyanúsított testvérének letartóztatása Simone Bilest, az amerikaiak négyszeres olimpiai és 14-szeres világbajnok tornászát.

torna Simone Biles

Torna: hármas gyilkosság miatt letartóztatták Simone Biles testvérét

2019-09-01 12:20:27

Szándékos emberölés miatt letartóztatták Tevin Biles-Thomast,  a négyszeres olimpiai és 14-szeres világbajnok amerikai tornász, Simone Biles testvérét – tudósított a Reuters.

Tevin Biles-Thomas Simone Biles

Torna: Biles sporttörténelmi gyakorlatokat mutatott be – videó

2019-08-12 11:09:08

Két sportágtörténeti gyakorlatot is bemutatott Simone Biles tornász az Egyesült Államok bajnokságán, amelyet a hétvégén Kansas Cityben rendeztek.

Laureus-díj: Novak Djokovics és Simone Biles az év legjobbjai

2019-02-18 22:45:18

A férfiaknál Novak Djokovics, a nőknél Simone Biles lett 2018 legjobb sportolójaként a Laureus-díj kitüntetettje.

francia labdarúgó-válogatott Simone Biles Novak Djokovics Laureus-díj

AIPS: Modric, Biles és a francia futballválogatott 2018 legjobbjai

2018-12-31 14:28:15

Ahogy minden évben, idén is megrendezte a Nemzetközi Sportújságíró-szövetség (AIPS) az Év sportolója-szavazást, amelyen a férfiaknál a horvát labdarúgó-válogatottal vb-ezüstérmet szerző, s az idei Aranylabdát elnyerő Luka Modric, míg a nőknél a négyszeres olimpiai bajnok, 14-szeres világbajnok amerikai tornász, Simone Biles végzett az első helyen.

francia labdarúgó-válogatott foci-vb Simone Biles Luka Modric AIPS

Elismerés: Serena Williams az év női sportolója

2018-12-26 19:10:40

A teniszező Serena Williamset választották év női sportolójának az AP amerikai hírügynökség hagyományos szavazásán.

Arike Ogunbowale Serena Williams Simone Biles szavazás tenisz

Torna-vb: kínai űrgyakorlat; holland és észak-koreai arany

2018-11-03 17:47:22

Két kínai, egy észak-koreai, egy amerikai, illetve egy holland sikert hozott a dohai torna-világbajnokság utolsó, szombati versenynapja. Simone Biles megnyerte dohai negyedik (összességében tizennegyedik) aranyérmét is, a férfiaknál korláton a kínai Cou Csing-jüan pedig az egész világbajnokság legmagasabbra értékelt gyakorlatát mutatta be.

torna-vb torna Simone Biles Ri Sze Kvang Liu Ting-ting Epke Zonderland

Torna-vb: új rekord, immár Biles minden idők legeredményesebbje!

2018-11-02 17:19:49

Minden idők legeredményesebb vb-tornásza lett az amerikai Simone Biles, aki a dohai világbajnokságon ugrásban megnyerte karrierje tizenharmadik aranyérmét is, megdöntve Vitalij Scserbo rekordját. Felemás korláton Nina Derwael a belga tornatörténet első vb-aranyérmét szállította, a férfiaknál talajon az orosz Artur Dalalojan, lólengésben a kínai Hsziao Zso-teng, gyűrűn a görög Eleftheriosz Petruniasz győzött. A világbajnokság a szombati finálékkal zárul.

torna-vb torna szerenkénti döntő női ugrás lólengés gyűrű

Torna-vb: Biles előbb fenékre ült, majd történelmet írt

2018-11-01 16:13:46

Bár messze elmaradt a selejtezőben nyújtott teljesítményétől, így is megnyerte a történelmi sikert jelentő összetett világbajnoki címet az amerikai Simone Biles a dohai torna-vb-n. Biles az első tornásznő, aki négyszer győzött a világbajnokság összetett versenyében. Kovács Zsófia 51.765 ponttal a 20. helyen zárta élete első egyéni összetett vb-döntőjét.

torna-vb torna női összetett Simone Biles Nina Derwael Murakami Mai

Torna-vb: egymás után negyedszer az amerikaiaké a női csapatarany

2018-10-30 16:20:14

A várakozásoknak megfelelően az Egyesült Államok magabiztosan megnyerte a női csapatversenyt a dohai torna-világbajnokságon. Az amerikaiak 2010 óta egyszer sem engedték át a női csapataranyérmet más válogatottnak, egymás után negyedszer diadalmaskodtak.

torna-vb torna női torna Simone Biles Morgan Hurd Egyesült Államok

Torna: éjszaka kórház, aztán elneveztek róla egy ugrást – Biles legyőzhetetlen

2018-10-27 19:21:00

Véget ért a női kvalifikáció első napja a dohai torna-világbajnokságon, papírforma eredménnyel: az Egyesült Államok megközelíthetetlenül vezeti a csapatversenyt, Simone Biles az egyéni összetettet, ráadásul a négyszeres olimpiai bajnok azt is biztossá tette, hogy elneveznek róla egy új ugrást. A magyar női csapat a 10. helyen áll, az összetettben 11. Kovács Zsófiának jó esélye van az összetett döntőbe jutásra.