Videó: paralimpikonunk a nemrég megjelent klip főszereplője

2020-03-04 15:39:56

Megjelent az OliverFromEarth – vagyis Patocska Olivér és Barabás Dávid – új klipje, a Hullámzom, amely a tokiói olimpiára és paralimpiára készülő sportolók tiszteletére készült. Az előadót junior világbajnok súlyemelőnk, Sztanó György története inspirálta a dal és a klip elkészítésére.

videó súlyemelés parasport paralimpia olimpia 2020 olimpia

Magyar Parasport Napja: vendégünk volt Mike Peters, a paralimpikonból lett sportvezető

2020-02-23 09:00:47

A Magyar Parasport Napja idei legillusztrisabb vendége külföldről Mike Peters, a Nemzetközi Paralimpai Bizottság (IPC) vezérigazgatója volt.

parasport Mike Peters Magyar Parasport Napja

Magyar Parasport Napja: az Olimpiai Parkban ünnepeltek

2020-02-22 15:05:52

A parasport ma már a magyar sport egyik teljes jogú szakága, amely ugyanúgy megérdemli az elismerést, mint bármelyik másik terület, amellyel kiemelten kell foglalkoznunk – hangsúlyozta Szabó Tünde, az EMMI sportért felelős államtitkára a Magyar Parasport Napja alkalmából szombat délelőtt az Olimpiai Parkban tartott ünnepségen.

parasport

Parasport: harmadszor ünnepelték meg a magyar parasport napját

2020-02-21 18:35:03

Díjátadóval egybekötött szakmai konferenciával harmadszor ünnepelték meg idén a magyar parasport napját.

parasport

Parasport: a kerekesszékes kosár kikerül a paralimpia programjából

2020-01-31 19:34:43

A kerekesszékes kosárlabda pénteken kikerült a 2024-es paralimpia programjából, a sportág szereplése pedig a nyári tokiói paralimpián is veszélybe került.

parasport paralimpia kerekesszékes kosárlabda

Év Sportolója: az ázsiai sztárvendégnek új látásmódot hozott a budapesti gála

2020-01-17 19:37:04

Ekler Luca díját Madzsid Rased adta át. Ő pedig nem más, mint az Ázsiai Paralimpiai Bizottság elnöke: szerdán érkezett hazánkba a protokollmenedzserével, és szombaton utazik haza, úgyhogy három napot tölt nálunk a 43 esztendős Arab Emírségekből származó sportvezető, akin látszott, hogy jól érzi magát nálunk, és ezt az alábbi interjúban sem titkolta.

parasport Madzsid Rased Az Év Sportolója Gála

Paraatlétikai-vb: Biacsi Ilona bronzérmes 1500 méteren

2019-11-10 20:33:16

Ekler Luca szombati távolugró aranyérme után vasárnap újabb magyar dobogós helyezésnek örülhettünk a paraatlétikai világbajnokságon Dubaiban: a T20-as kategóriában női 1500 méteren harmadik helyen ért célba Biacsi Ilona 4:43.16-os idővel. Közvetlenül mögötte ikertestvére, Biacsi Bernadett futott be 4:44.27-tel, és így mind a ketten kvótához jutottak a jövő évi tokiói paralimpiai játékokra, oda ugyanis a versenyszámok első négy helyezettjei szereznek indulási jogot. Az Egyesült Arab Emírségekben zajló világversenyről tehát immár három honfitársunk szerzett kvótát – összességében egyébként jelenleg 11 kvótánál tart a magyar paralimpiai csapat.

parasport atlétika Biacsi Ilona

Parasport: Ekler Luca győzött távolugrásban az atlétikai vb-n

2019-11-09 20:17:31

Ekler Luca aranyérmet nyert szombaton távolugrásban a Dubajban zajló para-atlétikai világbajnokságon. A Magyar Atlétikai Szövetség Facebook-oldalán olvasható hír szerint a magyar versenyző a T38-as kategóriában 531 centiméteres világbajnoki csúccsal diadalmaskodott.

parasport para-atlétikai vb Ekler Luca

Gyász: nem bírta tovább, eutanáziával vetett véget életének a paralimpiai bajnok

2019-10-23 11:33:30

Kedd este, 40 esztendős korában elhunyt Marieke Vervoort parasportoló, aki a 2012-es a londoni paralimpián aranyat és ezüstérmet nyert a kerekesszékesek T52-es kategóriájában 100 és 200 méteren, Rióban, 2016-ban pedig második (400 méteren) és harmadik helyen (100 méteren) zárt, emellett világbajnoknak is vallhatta magát.

parasport halál gyász eutanázia Marieke Vervoort

Paraúszó-vb: Pap Biankáé a harmadik magyar érem

2019-09-10 21:12:06

Pap Bianka bronzérmet szerzett az S10-es kategória 200 méteres vegyes számában a Londonban zajló paraúszó-világbajnokság keddi versenynapján.

paraúszó-vb paraúszás parasport Pap Bianka

Tragédia: a paraevező a vízbe esett, nem tudták megmenteni

2019-08-22 15:54:19

A fehérorosz paraevező, Dzmitrij Riskevics tragikus módon életét vesztette, miután edzés közben a vízbe borult. A 33 éves sportoló a világbajnokságra készült.

tragédia parasport gyász evezés

Kajak-kenu: két magyar érem a poznani para Eb-n

2019-05-22 14:24:59

Kiss Péter keddi aranyérme (KL1) után szerdán Varga Katalin a KL2-es kategóriában bronzérmet nyert a Poznanban rendezett para kajak-kenu Európa-bajnokságon.

parasport kajak-kenu

Parasport: megtartották az ülőröplabda Eb sorsolását

2019-05-13 23:37:11

Július 15. és 20. között egy paralimpiai sportágban, ülőröplabdában is Európa-bajnokságot rendez hazánk, méghozzá a Ludovika Arénában, Budapesten – és fővárosunkban tartották a csoportok sorsolását is, a Budapest hajón.

ülőröplabda parasport

Paraúszás: Londonban lesz a Malajziától elvett vb

2019-04-15 16:04:29

A Nemzetközi Paralimpiai Bizottság (IPC) Londonnak ítélte az idei paraúszó-világbajnokság rendezési jogát, amelyet korábban elvett Malajziától, miután az ország kitiltotta a versenyről az izraeli sportolókat.

úszó-vb úszás paraúszás parasport

Karate Eb: magyar érem a paraversenyeken is

2019-03-31 13:39:35

Kárpáti Petra ezüstérmet szerzett a tanulásban akadályozott nők kategóriájában a spanyolországi Guadalajarában rendezett karate Európa-bajnokságon.

parasport karate Eb Kárpáti Petra

Parasport: köszöntötték a speciális olimpiáról hazatért magyarokat

2019-03-24 14:18:08

Sárfalvi Péter helyettes államtitkár és Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke családtagok, barátok, támogatók, valamint mentorok társaságában a Magyar Sport Házában fogadta a XV. speciális olimpia nyári világjátékokról hazatért magyar versenyzőket.

parasport Sárfalvi Péter Szabó László Speciális Olimpia MPB

Paraevezés: négy magyar érem az ergométeres vb-n

2019-02-25 11:12:33

Négy éremmel zárta a magyar küldöttség a paraevezősök ergométeres világbajnokságát az egyesült államokbeli Long Beachben, Pető Zsolt megvédte címét.

parasport evezés

Magyar Parasport Napja: oktatási intézmények százai csatlakoztak

2019-02-22 17:28:35

...és elérkezett újra február 22. A Magyar Parasport Napja, újra: újra oktatási intézmények százai kapcsolódtak be a nagyszerű kezdeményezésbe, miszerint a testnevelésórák keretében fogyatékkal élők számára kitalált sportágakat próbáltak ki a gyerekek, osztályfőnöki órán pedig megnézték A csodafedezet című dokumentumfilmet, amely Vitéz Halassy Olivérről szól, aki amputált lábbal lett kétszeres olimpiai bajnok vízilabdában – az épek között.

parasport Magyar Parasport Napja

Dopping: megszüntetik az orosz parasportolók eltiltását

2019-02-08 13:46:11

A Nemzetközi Paralimpiai Bizottság (IPC) március 15-től megszünteti az orosz parasportolókra vonatkozó eltiltást.

parasport orosz doppingbotrány dopping

Úszás: Izrael kitiltása miatt elvették Malajziától a para-vb-t

2019-01-28 10:43:26

A Nemzetközi Paralimpiai Bizottság (IPC) elvette Malajziától az idei paraúszó-világbajnokság rendezési jogát, miután az ország kitiltotta a versenyről az izraeli sportolókat.