Egy makacs ízületi gyulladás miatt tizennégy évesen kerekesszékbe kényszerült, huszonnégy esztendősen 50 millió eurónál is többet érhet a Real Madrid számára. Ferland Mendy, miután újra megtanult járni, a francia ötödosztályban építette fel magát, a Le Havre első csapatán keresztül Lyonba vezetett az útja, ahol válogatott lett, és pillanatok alatt megtízszerezte piaci értékét a francia-szenegáli bekk.

Real: orvosi vizsgálaton a Lyon válogatott védője – sajtóhír

Spanyol lapértesülések szerint a Real Madrid szerződteti Ferland Mendyt, az Olympique Lyon francia válogatott labdarúgóját.

spanyol átigazolás nemzetközi átigazolás francia átigazolás Real Madrid Olympique Lyon Ligue 1

BL: a Chelsea El-aranya nagyon boldoggá tette a Ligue 1 bronzérmesét

2019-05-30 08:21:51

A Chelsea Európa-liga-győzelme azt jelenti, hogy a francia élvonalbeli bajnokságot (Ligue 1) automatikusan eggyel több csapat képviseli a Bajnokok Ligája csoportkörében. A Paris Saint-Germain és a Lille mellett így a Lyon is a főtáblán kezdi meg BL-szereplését a következő idényben.

Olympique Lyon Európa-liga El-döntő El Chelsea Bajnokok Ligája

Arsenal: megvan az ellenfél az egyetlen hazai tesztmeccsre

2019-05-20 12:51:42

Az Arsenal július 28-án a Lyont fogadja a stadionjában, ahol ez lesz az egyetlen felkészülési mérkőzése a 2019–2020-as idény előtt.

felkészülési mérkőzés Premier League Olympique Lyon Arsenal

Női BL: Figo is megnézte Marozsánék sikerét – galéria

2019-05-18 22:37:06

Mint ismert, a női Bajnokok Ligája budapesti döntőjében a Marozsán Dzseniferrel felálló Lyon 4–1-es sikert aratott az FC Barcelona felett. Tekintse meg a mérkőzésről készült legjobb képeket!

női Bajnokok Ligája női BL képek kép Olympique Lyon Marozsán Dzsenifer

Videó: Marozsán már az 5. percben vezetést szerzett

2019-05-18 18:10:35

A női Bajnokok Ligája Groupama Arénában rendezett fináléjában már az ötödik percben megszerezte a vezetést az Olympique Lyonnak Marozsán Dzsenifer. A budapesti születésű játékosról őrzői lemaradtak, így könnyen megszerezhette csapatának az előnyt jelentő találatot. Azóta már 4–0-ra vezet a lyoni alakulat.

videó női Bajnokok Ligája Olympique Lyon Marozsán Dzsenifer Barcelona

Marozsán kezdte a gólgyártást – női BL-győztes a Lyon

2019-05-18 17:24:06

Lényegében félóra alatt eldöntötte a női Bajnokok Ligája sorsát a Lyon csapata, hiszen Marozsán Dzsenifer 5. percben szerzett gólját mesterhármassal fejelte meg Ada Hegerberg. Úgy tűnt, a Barca teljesen megroggyant, így a Lyon félig már magáénak érezhette a trófeát. A második félidőben sem tudott erősíteni a Barca, bár a szépítésre azért futotta az erejéből, így a franciák teljesen megérdemelten nyerték meg sorozatban a negyedik, összesítésben a hatodik BL-címüket.

Barcelona Marozsán Dzsenifer Olympique Lyon női Bajnokok Ligája

Marozsán: A csapategység segített át minket a nehézségeken

2019-05-18 08:42:23

Családja egy része először látja élőben futballozni a Lyon támadóját, aki a döntő megnyerésével az egyik Puskás Ferenc-rekordot is megdöntheti.

női Bajnokok Ligája női BL Olympique Lyon Marozsán Dzsenifer Lyon Barcelona

Ligue 1: sorozatban harmadszor kapott ki a Bordeaux

2019-04-26 22:37:27

Sorozatban harmadszor is vereséget szenvedett a Girondins Bordeaux, a francia labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának pénteki mérkőzésén 3–2-re kikapott az Olympique Lyontól.

francia foci Olympique Lyon Lyon Ligue 1 Bordeaux

Ligue 1: az idény végén távozik a Lyon vezetőedzője

2019-04-13 16:27:06

Az idény végén távozik a francia Olympique Lyon vezetőedzője, Bruno Génésio, aki 2015 óta irányítja a lyoni labdarúgócsapatot.

francia foci edzőváltás Olympique Lyon Ligue 1 Bruno Génésio

Ligue 1: szabadrúgásgól a hajrában, kikapott a Lyon

2019-04-12 21:33:36

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 32. fordulójában a Nantes hazai pályán 2–1-re legyőzte az Olympique Lyont. A pénteki játéknap másik mérkőzésén az Amiens gól nélküli döntetlent játszott a Dijon otthonában.

francia labdarúgás Olympique Lyon Nantes Lyon Ligue 1 Dijon

Női BL: rend a káoszban – Jakabfiék nem egy gólra várnak

2019-03-27 08:23:03

A wolfsburgiak fegyelmezetten, a lyoniak vidáman titkolóztak az edzésen, de céltudatosan készülnek a Bajnokok Ligája-negyeddöntő szerdai, németországi visszavágójára.

női futball női Bajnokok Ligája Wolfsburg Olympique Lyon

BL: a Lyon kapusa rosszul lett a meccs után, elvesztette eszméletét

2019-03-14 07:57:52

Valószínűleg agyrázkódást szenvedett Anthony Lopes, az Olympique Lyon portugál válogatott kapusa az FC Barcelona elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágóján (5–1). A 28 esztendős labdarúgó Philippe Coutinhóval ütközött, majd tíz perc múlva lecserélték. Ezt követően az öltözőben rosszul lett.

agyrázkódás Olympique Lyon Barcelona Bajnokok Ligája BL Anthony Lopes

BL: C. Ronaldo tegnap lenyűgöző volt a mesterhármassal – Messi

2019-03-13 23:46:25

Az FC Barcelona az idegenbeli 0–0 után hazai pályán 5–1-re megverte az Olympique Lyont a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján. Nézzük, hogyan látták a mérkőzést a főszereplők!

Philippe Coutinho Olympique Lyon Luis Suárez Lionel Messi Ernesto Valverde Bruno Génésio

Topligák: a Real Sociedad kenterbe veri a PSG-t, a Man.Cityt és a Barcelonát is

2019-03-06 19:08:22

A Sporttudományok Nemzetközi Központja (CIES) a legújabb kutatásában azt vizsgálta, mely klubok fektetnek be a legjobban játékosokba, vagyis mennyiért vásárolták és mennyit érnek a jelenlegi keretüket alkotó labdarúgók. A keretek jelenlegi értékét egyéni szorzószámok alapján állapították meg. Ami biztos, a Real Sociedadnál, a Betisnél, a Lille-nél és a Lyonnál is értenek ahhoz, hogyan kell csiszolatlan gyémántokat felfedezni és felfuttatni.

Tottenham Real Sociedad Olympique Lyon Manchester City Liverpool Lille

Messi még a Messi? Szerintünk igen, de jön fel a Real és a Pool is

2019-02-11 23:59:19

Elérkeztünk a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszához, ideje hát, hogy leporoljuk és frissítsük legutóbbi erősorrendünket, kollégáink és Szent Ágoston segítségével: előbbiek a szavazataikat, utóbbi az idézeteit adta cikkünkhöz.

erősorrend Schalke Real Madrid PSG Olympique Lyon Manchester United

Barcelona: egy hónapra kidőlt a katalánok fiatal brazilja

2019-02-08 14:03:49

A spanyol élvonalbeli FC Barcelona labdarúgója, Arthur Melo a klub hivatalos tájékoztatása szerint legalább három-négy hétre kidőlt. A brazil középpályás combsérülést szenvedett a bal lábán.

sérülés Olympique Lyon La Liga Barcelona Arthur

Eurofutball: Real, Ajax, MTK – ők nevelik ki a legtöbb tehetséget

2018-10-30 08:55:22

A svájci székhelyű Sporttudományok Nemzetközi Központja (CIES) a legújabb kutatásában az alapján tette sorrendbe a klubokat, hogy hány saját nevelésű futballistája játszik az európai futballbajnokságokban, azon belül is a topligákban. Az első összevetésben a holland Ajax került az első helyre, míg a magyar MTK a 33. pozíciót érdemelte ki.

Real Madrid Olympique Lyon MTK CIES Ajax

NL: sérülés miatt kényszerű csere a francia keretben

2018-10-08 12:18:18

Az Olympique Marseille labdarúgója, Dimitri Payet került be a francia válogatott keretébe a vasárnapi, PSG elleni bajnokin megsérülő Olympique Lyon-támadó, Nabil Fekir helyett.

francia válogatott Olympique Marseille Olympique Lyon Nabil Fekir Franciaország Dimitri Payet

Ligue 1: rangadónak indult, kiütés lett a vége – tarolt a PSG

2018-10-07 22:58:55

A listavezető Paris Saint-Germain 5–0-ra kiütötte hazai pályán az Olympique Lyont a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 9. fordulójában. Kylian Mbappé elképesztő napot fogott ki: 13 perc alatt négy gólt lőtt a rangadón.