Bármilyen hihetetlen, Michael Jordan február 17-én betölti 55. életévét. A Chicago Bulls legendája sokakat maga mellé emelt,  másokat a mélybe taszított. Mi olyanokat kerestünk, akiknek a legenda nevének említésére is összeszorul a gyomra.

kosárlabda  Utah Jazz  Sam Bowie  NBA  Kwame Brown  Itt van Amerika!

24 triplát hintett a Nuggets, Jokics lejátszotta Antetokunmpót

2018-02-16 08:29:42

Nikola Jokics és Jannisz Antetokunmpo is varázslatos estét produkált, de a Denver történelmi dobóformája végül eldöntötte a Bucks-Nuggets találkozót – közben a Minnesota Jimmy Butler és Taj Gibson vezetésével legyűrte a Lakerst, így ismét utolérte a tabellán a San Antoniót. Nézzük, hogy mi történt hajnalban az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszában!

Nikola Jokics  NBA  Denver Nuggets

NBA: 24 hármast vágott be a Denver, Jokics rekordja

2018-02-16 06:48:25

Két mérkőzést rendeztek meg az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának legutóbbi játéknapján. A Denver Nuggets idegenben győzte le a Milwaukee Buckst – óriásit játszott Nikola Jokics, a Nuggets centere, 30 pontja mellett kiosztott 17 asszisztot, ráadásul leszedett 15 lepattanót is. A Minnesota Timberwolves hazai pályán verte meg a Los Angeles Lakerst.

NBA  Minnesota Timberwolves  Los Angeles Lakers  Denver Nuggets

Lefőtt a kávé, hogyan tovább clevelandi „koloncok”?

2018-02-15 10:43:08

Korábban mi is beszámoltunk róla, hogy az NBA-s Cleveland Cavaliersnél igencsak a feje tetejére állt a világ. Az átigazolási határidő múlt heti lejárta előtt nem sokkal LeBron James és kisegyüttese (amely két évvel ezelőtt bajnok, tavaly döntős volt, az idényben viszont vergődött erősen) kirúgta az egykori legendákat, a zseniális, de kivénhedt cimbalmost, a hamisan játszó trombitást, meg a fickót, aki csak ácsorgott a csörgődobbal a kezében a színpad szélén. Így múlik el a világ dicsősége. De mi történt ezekkel a korábban kiváló játékosokkal?

kosárlabda  NBA  Itt van Amerika!  Isaiah Thomas  Dwyane Wade  Derrick Rose

Helycsere az élen: újabb GSW-vereség, a Rockets az új ligaelső

2018-02-15 09:13:42

Zsinórban tizedik győzelmét aratta az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszában a Houston és mivel a címvédő Warriors nagy csatában kikapott Portlandben, James Hardenék átvették a vezetést a tabellán az All-Star szünet előtt. Sorozatban tizenegyedszer is nyert a Jazz, hétnél jár a keleti listavezető Toronto, újabb hazai pofont kapott viszont a Boston – a Pelicans a Lakerst is szétszedte, a Wizards bemutatta a szezon fordítását, de a Philly is felállt 24 pontos hátrányból.

kosárlabda  NBA

NBA: Durant 50 pontot dobott, mégis kikapott a Golden State

2018-02-15 07:48:32

Kevin Durant 50 pontot szórt, de a Golden State Warriors 123–117-re így is kikapott a Portland Trail Blazerstől az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának legutóbbi játéknapján. A hazaiaknál Damian Lillard 44 pontot termelt. A Nyugati főcsoport éllovasa, a Houston Rockets a 28 pontot elérő James Harden vezérletével 100–91-re legyőzte a Sacramento Kingset, míg a Los Angeles Lakers 139 pontot kapott a New Orleans Pelicans vendégeként.

kosárlabda  Portland Trail Blazers  NBA  Los Angeles Lakers  Kevin Durant  James Harden

Minnesotát is lebombázta a megállíthatatlan Houston

2018-02-14 08:42:14

Sorozatban kilencedik győzelmét is behúzta a Houston az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszában, James Hardenék ezúttal a szinte bevehetetlennek tűnő minnesotai csarnokban tudtak nyerni. Megindult felfelé a Cleveland is, LeBron Jamesék Oklahoma Cityből távoztak győztesen. Növelte előnyét Kelet élén a Toronto, a Spurs viszont ismét kikapott, ezúttal Denverben.

NBA

NBA: sorozatban kilencedik meccsét nyerte meg a Houston Rockets

2018-02-14 07:04:52

James Harden 34 ponttal, 12 assziszttal és hat lepattanóval járult hozzá a Houston Rockets idegenbeli, Minnesota Timberwolves elleni 126–108-as győzelméhez az NBA legutóbbi játéknapján. A vendégek az utolsó negyedben tíz triplát dobtak.

kosárlabda  NBA  Houston Rockets

NBA: jófej vagy tiszteletlen? – ezt találta ki a GSW edzője

2018-02-13 18:17:52

A Golden State Warriros folytatta remeklését az NBA alapszakaszában, a hétfői játéknapon 129–83-as megsemmisítő verést mért a Phoenix Sunsra. A mérkőzés azonban mégsem a nagy különbségről, vagy a lenyűgöző játékról maradt emlékezetes, hanem Steve Kerr, a GSW vezetőedzőjének sokakat megosztó pedagógiai húzásáról.

kosárlabda  Steve Kerr  Phoenix Suns  NBA  Golden State Warriors

A Spurs is fejet hajtott a zsinórban tíz győzelemnél járó Jazz előtt

2018-02-13 08:50:04

Szoros végjátékot vívott a Utah és a San Antonio az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) ma hajnali rangadóján, de az újonc Donovan Mitchell vezetésével végül a Jazz kerekedett felül (101–99), így zsinórban tizedik győzelmét is behúzta. A címvédő Warriors nem kérdezett, egyszerűen átgázolt a Sunson, a Pelicans nyerni tudott Detroitban, hozta a kötelezőt a Clippers, Zach LaVine vezetésével győzött a Bulls, a Philly pedig zsinórban negyedik összecsapását húzta be.

kosárlabda  Utah Jazz  San Antonio Spurs  NBA

NBA: a címvédő Golden State nagyon megverte a Phoenixet

2018-02-13 07:11:48

A címvédő Golden State Warriors 46 pontos győzelmet aratott vendége, a Phoenix Suns felett az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján.

kosárlabda  NBA  Golden State Warriors

22 pontos bostoni sikerrel indult az „új éra” a Cavsnél

2018-02-12 09:02:14

Bemutatkozott a négy friss igazolás, a Cleveland pedig rögtön robbantott és simán megverte a Bostont az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszának ma hajnali rangadóján – lehet, hogy most már komolyan kell venni a jelentősen átalakuló keleti címvédőt. Nem hibázott a konferenciát vezető Toronto, sorozatban kilencedszer nyert a Jazz, nyolcadszor a Rockets, a Minnesota viszont kis híján megégett.

NBA: simán nyert Bostonban az átfazonírozott Cleveland

2018-02-12 06:43:21

A Cleveland Cavaliers meglepően simán, 22 ponttal győzött a Boston Celtics vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) vasárnapi rangadóján.

kosárlabda  NBA  LeBron James  Cleveland Cavaliers  Boston Celtics

Gond nélkül verte meg a Spurst a GSW, Thomas vereséggel debütált

2018-02-11 09:47:49

Nagy volt a különbség a címvédő Golden State és a San Antonio között az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszának ma hajnali rangadóján, Steph Curryék különösebb gond nélkül győzték le a jól kezdő, aztán elfogyó, erősen tartalékos texasiakat. Dallasban tört meg a Lakers szériája, hiába debütált jó játékkal Isaiah Thomas, két hosszabbítás után győzött a New Orleans, nyerni tudott a Sixers, a Bucks és a Wizards, míg a Denver nem hibázott Phoenixben.

kosárlabda  San Antonio Spurs  NBA  Golden State Warriors

NBA: kétszeri hosszabbításban győzött a New Orleans

2018-02-11 08:49:01

A New Orleans kétszeri hosszabbításban tudta legyűrni a Brooklynt az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján. A győztes vendégeknél Anthony Davis 44 pontot szerzett, de sokat tett hozzá a sikerhez Rajon Rondo is, aki tripla duplát (három statisztikai mutatóban kétszámjegyű eredmény) ért el: 25 pontot dobott, 10 lepattanót szedett és 12 gólpasszt adott. A címvédő és jelenleg is ligaelső Golden State Warriors a San Antonio Spurs ellen győzött 17 ponttal.

Otthon bukott a Boston, a GSW-t szorongatja a Houston

2018-02-10 09:06:04

Hazai pályán szenvedett vereséget a Pacerstől a Boston az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszában, ezzel pedig elvesztette keleti vezető helyét, jelenleg egy hajszállal a Raptorsnak van jobb mérlege. Zsinórban hetedszer nyert a Houston és nyolcadszor a Jazz, oktatott a Sixers kezdőcsapata, LeBron James tripla-duplájával győzött a Cleveland, a Minnesota pedig ismét blamázott, ezúttal Chicagóban kapott ki.

NBA  Houston Rockets  Golden State Warriors  Boston Celtics

NBA: James tovább villog; botlott a Boston; Lillard – 50!

2018-02-10 06:50:24

Kikapott a keleti listavezető Boston az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján, ezzel a Toronto feljött az élre. Nyert viszont a néhány napja igen nagy átalakuláson áteső Cleveland, melyben LeBron James ezúttal is óriásit játszott, szezonbeli tizedik tripla dupláját érte el, 22 pontja mellett 12 lepattanója és 17 asszisztja volt. Nagy napot zárt Damian Lillard is – a Portland irányítója 29 perc alatt 50 pontot dobott.

Portland Trail Blazers  NBA  Damian Lillard  Cleveland Cavaliers  Boston Celtics

Túlórában nyert a Boston, ideje komolyan venni a Lakerst

2018-02-09 08:09:30

Kyrie Irving vezérletével nagyon fontos győzelmet aratott Washingtonban a keleti listavezető Boston az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszában, míg a Los Angeles Lakers ezúttal huszonöt ponttal győzte le a tartalékos Thundert, így tovább kapaszkodott felfelé. Simán nyert a Toronto, javítani tudott a címvédő Golden State, hosszabbításban győzött a Portland, az Orlando pedig két ponttal múlta felül az Atlantát.

NBA: Irving volt a faktor, a Celtics hosszabbítás után nyert

2018-02-09 07:04:29

A címvédő Golden State Warriors és a keleti éllovas Boston Celtics is nyert az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján – a Celtics hosszabbítás után diadalmaskodott Washingtonban, Kyrie Irving jelentős „főszereplésével”.