Találatok a Mugello címkére

Találatok száma: 31

F1: Vettel átgázolt Pérez szerződésén; Norris dalra fakadt

2020-09-14 12:25:30

Lewis Hamilton győzelmével ért véget a kaotikus Toszkán Nagydíj. Bár nem valószínű, hogy a mezőny visszatér Mugellóba a következő években, a versenyen – amit kétszer szakították félbe, és a biztonsági autót is ennyiszer kellett a pályára küldeni – több dolog is történt, ami miatt akár örökre emlékezetes marad. Már a szabadedzések előtt eldőlt egy négyszeres világbajnok jövője, s hiába próbált kedveskedni a Mercedes a Ferrarinak, Maranellóban továbbra sem stimmel minden. Alexander Albon első dobogós helyezését ünnepelhette a Formula–1-ben, George Russellnek azonban még a pontszerzés sem jött össze. Íme, az F1-legek a Toszkán GP-ről!

Toszkán Nagydíj Mugello F1-legek F1

F1: 12 versenyzőt részesítettek megrovásban a mugellói futam után

2020-09-13 21:08:24

Több eset miatt is emlékezetes marad a Formula–1 történelmének első Toszkán Nagydíja. Ezek között szerepel az a horrobaleset, amely Carlos Sainz Jr., Kevin Magnussen, Antonio Giovinazzi és Nicholas Latifi kiesését okozta még a futam elején. A baleset és a biztonsági autós újraindítás miatt később összesen 12 pilótát figyelmeztettek a sportfelügyelők, büntetést azonban senki sem kapott.

Toszkán Nagydíj Mugello F1

Videó: két tömegbalesettel indult a Toszkán Nagydíj, hatan kiestek

2020-09-13 15:35:10

Két tömegkarambollal indult az F1 történetének első Toszkán Nagydíja Mugellóban. A rajtot követően Pierre Gasly és Max Verstappen, az újraindítás után pedig további négy versenyző: Carlos Sainz, Kevin Magnussen, Nicholas Latifi és Antonio Giovinazzi esett ki, miután egy hatalmas baleset történt a célegyenesben. A versenyt piros zászlóval félbeszakították, ITT lehet élőben követni szöveges tudósításunkat.

baleset Toszkán Nagydíj Mugello F1 F1

Hatalmas balesetek és két félbeszakítás után Hamilton nyert Mugellóban

2020-09-13 11:51:55

Igazán kaotikus futamot hozott a Formula–1 történelmének első Toszkán Nagydíja. A futamot kétszer is félbe kellett szakítani, így összesen három állórajtot láthattunk. A győzelem Lewis Hamiltoné lett Valtteri Bottas és Alexander Albon előtt, aki F1-es karrierje során először állhatott fel a dobogóra. A mugellói versenyt összesen nyolc pilóta volt kénytelen feladni.

Toszkán Nagydíj Red Bull Mugello Mercedes Max Verstappen Lewis Hamilton

F3: a Renault junior versenyzője nyerte meg a bajnoki címet

2020-09-13 12:41:32

A Formula–3 mezőnye számára Mugellóban volt az idény utolsó két versenye, amelyek végén Oscar Piastrié lett a bajnoki trófea.

Oscar Piastri Mugello Formula–3

F1: a Mercedesé az első, a Red Bullé a második sor a Toszkán Nagydíjon

2020-09-12 15:27:32

Lewis Hamilton szerezte meg a pole pozíciót a Toszkán Nagydíj időmérőjén. A második helyen Valtteri Bottas végzett, aki így teljessé tette a Mercedes első sorát Mugellóban. A második rajtsorból a Red Bull versenyzői várhatják a piros lámpák kialvását Max Verstappen, Alexander Albon sorrendben. Charles Leclerc révén ezúttal részt vett Ferrari-versenyző a Q3-ban, Sebastian Vettel számára azonban már a második szakaszban véget ért a kvalifikáció a Ferrari 1000. nagydíjhétvégéjén.

időmérő Toszkán Nagydíj Mugello F1

F1: Bottas maradt az élen, kétszer lengett a piros zászló a 2. edzésen

2020-09-11 16:04:17

Továbbra is a Mercedes a leggyorsabb Mugellóban. A Toszkán Nagydíj második szabadedzését is Valtteri Bottas zárta az élen, a finn versenyzőt csapattársa, Lewis Hamilton követte. A Mercedes párosa mögött a Red Bull pilótái végeztek Max Verstappen, Alexander Albon sorrendben. A gyakorlást kétszer kellett félbeszakítani: először azután, hogy Lando Norris megtörte a McLarent, később pedig Kimi Räikkönen és Sergio Pérez összeakadása miatt. Sebastian Vettel alatt a Ferrari a tréning leintését követően állt meg.

szabadedzés Toszkán Nagydíj Mugello F1

F1: Valtteri Bottas kezdett a legjobban Mugellóban

2020-09-11 12:08:40

Valtteri Bottas bizonyult a leggyorsabbnak a Toszkán Nagydíj első szabadedzésén. Mögötte Max Verstappen (Red Bull) és Charles Leclerc (Ferrari) végzett, majd Lewis Hamilton következett a másik a Mercerdesszel a negyedik pozícióban. Sebastian Vettel a 13. helyen zárta a Ferrari 1000. nagydíjának nyitó tréningjét.

Bottas az élen, a Ferrari helyzete nem reménytelen

2020-09-11 10:44:49

szabadedzés Valtteri Bottas Toszkán Nagydíj Sebastian Vettel Mugello Mercedes

F1: nehéz verseny vár a mezőnyre Mugellóban, de a Ferrarinál bizakodnak

2020-09-10 14:44:16

A Formula–1 történelmében először rendeznek versenyt a Ferrari tulajdonában lévő mugellói pályán. Azzal viszont Sebastian Vettel és Charles Leclerc mellett a többi versenyző is tisztában van, hogy a vonalvezetés adta viszonyok keményen igénybe veszik majd őket fizikailag a Toszkán Nagydíjon. Az 1000. nagydíját teljesítő Ferrari (idén először) rajongók előtt ünnepelhet, és arra számítanak a csapatnál, hogy Mugellótól javulnak az esélyeik.

F1: a Ferrari tiszteletére vörös lesz egy Mercedes Mugellóban

2020-09-10 11:09:13

Vörös színben pompázik majd Mugellóban az F1 hivatalos biztonsági autója, a Mercedes és a sportág ezzel tiszteleg a Ferrari előtt, amely az 1000. Formula–1-es versenyét teljesíti a hét végi Toszkán Nagydíjon.

Toszkán Nagydíj Mugello Mercedes Ferrari F1

F1: korlátozott számban, de lehetnek nézők a mugellói futamon

2020-08-29 19:14:42

Korlátozott számban ugyan, de jelen lehetnek nézők a két hét múlva sorra kerülő mugellói Formula–1-es futamon.

koronavírus Mugello F1

F1: Mugellóban arra számítanak, hogy lesznek helyszíni nézők

2020-08-29 10:36:57

Hiába rendezték eddig az összes versenyt zárt kapuk mögött a koronavírus-járvány miatt, Olaszországban remélik, hogy a szeptember közepi Toszkán Nagydíjra napi 3000 szurkoló látogathat ki. Olasz sajtóértesülések szerint az ezzel kapcsolatos egyezményt akár már a következő órákban aláírhatják.

F1: Mugello és Szocsi szeptemberben tart versenyt – hivatalos

2020-07-10 11:10:19

A Formula–1 hivatalosan is bejelentette, hogy szeptember 13-án Mugello először láthatja vendégül a mezőnyt, majd két héttel később Oroszországban tartják az idény 10. nagydíját.

Orosz Nagydíj Mugello F1 versenynaptár F1

MotoGP: újabb két versenyt elhalasztottak

2020-04-07 11:57:44

Nem meglepő módon kedden hivatalossá vált, hogy az Olasz és a Katalán Nagydíjat is elhalasztják a gyorsaságimotoros-világbajnokságon.

Mugello MotoGP koronavírus

MotoGP: Márquez mindenki eszén túljárt az időmérőn

2019-06-02 08:48:07

Marc Márquez csaknem hét tizeddel javította meg a mugellói pályacsúcsot az időmérő edzésen, és ezzel megszerezte a rajtelsőséget a gyorsaságimotoros-világbajnokság Olasz Nagydíján. A vasárnapi versenyen az ötszörös világbajnok mellől Fabio Quartararo és Daniel Petrucci rajtolhat. Andrea Dovizioso a 9., míg Valentino Rossi csupán a 18. helyről vághat neki a futamnak.

gyorsaságimotoros-vb Valentino Rossi Mugello MotoGP Marc Márquez

MotoGP: Rossi minden idők legidősebb pole pozíciósa

2018-06-02 15:44:32

A mugellói közönség nagy örömére Valentino Rossi szerezte meg a pole pozíciót a gyorsaságimotoros-vb Olasz Nagydíján a királykategóriában.

Valentino Rossi Mugello MotoGP Maverick Vinales Marc Márquez Jorge Lorenzo

MotoGP: taroltak a hazai versenyzők Mugellóban

2017-06-04 14:59:57

A gyorsaságimotoros-vb Olasz Nagydíján mind a három kategóriában hazai győzelem született. A MotoGP-t Andrea Dovizioso nyerte meg, ezzel ő lett az első itáliai versenyző, aki saját közönsége előtt egy olasz motoron diadalmaskodott. A Moto2 géposztályban óriási hajrá végén Mattia Pasini győzött, míg Moto3-ban Andre Migno ért először célba.

gyorsaságimotoros-vb Mugello MotoGP Moto3 Moto2

MotoGP: Totti és Hayden előtt is tiszteleg Rossi idei sisakfestése

2017-06-04 10:05:27

Valentino Rossi szokás szerint különleges sisakfestéssel készült a gyorsaságimotoros-vb mugellói, Olasz Nagydíjára. A „Doktor" a napokban visszavonult labdarúgó, Francesco Totti, és a nemrég elhunyt versenyzőtárs, Nicky Hayden előtt is tiszteleg.

gyorsaságimotoros-vb Valentino Rossi Nicky Hayden Mugello MotoGP Francesco Totti

MotoGP: „Márquez mögött menni a legnagyobb hiba!”

2015-05-29 19:40:39

A gyorsaságimotoros-világbajnokság (MotoGP) mugellói szabadedzései nagyjából azt az eredményt hozták, amit várhattunk. De senki ne gondolja azt, hogy a következő két nap is ilyen egyértelmű lesz!