MotoGP: Pasinié és Martiné a pole a kisebb géposztályokban

A Moto2-ben Mattia Pasini, a Moto3-ban Jorge Martin indulhat az élről a gyorsaságimotoros-vb Ausztrál Nagydíján.

gyorsaságimotoros-vb  Moto3  Moto2

MotoGP: Márquez feladta a pole-t; a Moto3-ban bajnokot avathatunk

2017-10-14 14:10:49

Nem telik kellemesen a csapatok és a versenyzők hétvégéje Motegiben, a gyorsaságimotoros-világbajnokság Japán Nagydíján, hiszen két napja szinte megállás nélkül hullik az eső. Szombat délben állt el először, de a pálya csak a Moto2-es időmérőre száradt fel annyira, hogy érdemben fel lehetett tenni a slick gumikat.

Marc Márquez  Moto2  Moto3  MotoGP  gyorsaságimotoros-vb

MotoGP: Márquez tovább menetel, Rossi nagyot mentett

2017-09-24 15:14:16

Marc Márquez szezonbeli ötödik futamgyőzelmét aratta a gyorsaságimotoros-világbajnokság Aragóniai Nagydíján. A Repsol Honda spanyol pilótája így 16 ponttal meglógott az ezúttal csak a hetedik helyen záró Andrea Doviziosótól a pontversenyben. A királykategóriában három spanyol állhatott fel a dobogóra, miután Márquez mögött két honfitársa, Dani Pedrosa és Jorge Lorenzo futott be. A még nem teljesen egészséges Valentino Rossi láthatóan elfáradt a futam végére, de így is beért az ötödik pozícióban.

gyorsaságimotoros-vb  Valentino Rossi  MotoGP  Moto3  Moto2  Marc Márquez

Moto3: Joan Mir egy lépésre a világbajnoki címtől

2017-09-24 13:13:39

A Moto3-as világbajnokság 14. futamán immár a nyolcadik győzelmét aratta a spanyol Joan Mir, akinek előnye négy versennyel a szezon zárása előtt 80 pontra nőtt.

Moto3  Joan Mir

Moto3: drámai utolsó percek az időmérő végén – videó

2017-09-23 13:45:46

Jorge Martin a gyors körén túl a szerencsének is köszönheti mai pole pozícióját az Aragóniai Nagydíjon a Moto3 kategóriában.

gyorsaságimotoros-vb  Moto3  Aragóniai Nagydíj

MotoGP: Márquez motorja elfüstölt, Dovizioso nyert, és újra vezet

2017-08-27 17:56:53

Sok minden úgy történt a Brit Nagydíjon, ahogy arra számítani lehetett, de persze az élet most is megkeverte a lapokat annyira, hogy ismét nyílt legyen a bajnoki küzdelem. Ehhez a verseny legnagyobb drámája kellett, nevezetesen amikor a húszkörös viadal 14. körében Marc Márquez alatt elfüstölt a Hondája.

MotoGP  Moto3  Moto2  Marc Márquez  Andrea Dovizioso

MotoGP: csak Márquez képes elesni és motoron maradni egyszerre

2017-08-26 17:20:32

A spanyol Marc Márquez volt a leggyorsabb a gyorsaságimotoros-világbajnokság Brit Nagydíjának időmérő edzésén a királykategóriában. A második rajtkockából Valentino Rossi, a harmadikból pedig a brit Cal Crutchlow indulhat.

MotoGP  Moto3  Moto2  Marc Márquez

MotoGP: Marc Márquez sorozatban harmadszor a pole-ban

2017-08-12 17:12:18

A gyorsaságimotoros-világbajnokság Ausztriában, a Red Bull Ringen folytatódik ezen a hétvégén, szombaton az időmérőket rendezték mindhárom kategóriában.

MotoGP: Márquez taktikázott a legjobban, győzött Brnóban

2017-08-06 15:39:44

Marc Márquez a legjobb ütemben cserélt motort a száradó pályán, így esélyt sem adott riválisainak a gyorsaságimotoros-vb Cseh Nagydíján. A másik gyári Hondával versenyző Dani Pedrosa lett a második, a középmezőnyből magát felverekedő yamahások pedig a 3. és 4. helyen értek célba.

Thomas Lüthi  MotoGP  Moto3  Maverick Vinales  Marc Márquez  Joan Mir

MotoGP: Márquezé a pole a Cseh Nagydíjon, Rossi második

2017-08-05 16:12:29

A spanyol Marc Márquez volt a leggyorsabb a gyorsaságimotoros-világbajnokság Cseh Nagydíjának időmérő edzését a királykategóriában. A második helyen Valentino Rossi zárt, a harmadik Dani Pedrosa lett.

Valentino Rossi  MotoGP  Moto3  Moto2  Marc Márquez  Dani Pedrosa

MotoGP: Márquez nemrég elhunyt sporttársának ajánlotta győzelmét

2017-07-02 14:26:38

A spanyol Marc Márquez nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság Német Nagydíját a királykategóriában. A második Jonas Folger (Yamaha) lett, míg a harmadik helyen a spanyol Dani Pedrosa végzett. Sikerével Márquez átvette a vezetést a pontversenyben.

MotoGP  Moto3  Moto2  Marc Márquez  Dani Pedrosa

Moto3: így lesz valaki elsőből kilencedik az utolsó körben

2017-06-25 13:04:34

Kilenc pilóta is egy másodpercen belül ért célba a gyorsaságimotoros-világbajnokság Holland Nagydíján a Moto3-as kategóriában. A legnagyobb vesztes a vb-pontversenyt vezető spanyol Joan Mir volt, aki az első helyről esett vissza az utolsó körben a kilencedikre, ezzel harminc pontra csökkent az előnye a futamot is megnyerő honfitársa, Aron Canet előtt.

gyorsaságimotoros-vb  Moto3

MotoGP: újonc rajtolhat az élről Hollandiában

2017-06-24 15:58:42

Az asseni TT az egyedüli verseny, amely 1949 óta szerepel a gyorsaságimotoros-világbajnokság naptárában. Ilyen hosszú idő alatt megfigyelhető volt, hogy egyvalami biztos Hollandiában, az pedig a bizonytalan időjárás. Ennek megfelelően a pénteki száraz edzéseket követően szombatra leszakadt az ég, így vizes pályán is megmutathatták a pilóták, hogy mit tudnak.

MotoGP  Moto3  Moto2  Assen

MotoGP: Doviziosóé a Katalán Nagydíj is, egyre szorosabb az állás

2017-06-11 14:50:36

Andrea Dovizioso, a Ducati versenyzője nyerte meg a gyorsaságimotoros-vb 2017-es Katalán Nagydíjának futamát a királykategóriában – az olasznak ez volt zsinórban a második sikere. Mögötte a remekül motorozó Marc Márquez ért célba, míg a harmadik az élről rajtoló Dani Pedrosa lett.

Álex Márquez  MotoGP  Moto3  Moto2  Marc Márquez  Joan Mir

MotoGP: Minden olasz pilóta ilyen versenyről álmodik – Rossi

2017-06-05 07:50:18

A fenti mondatot Valentino Rossitól idéztük, aki Mattia Pasini versenyét jellemezte így, de az igazság az, hogy ez a gyorsaságimotoros-vb vasárnapi Olasz Nagydíjának az összes győzteséről elmondható. Kemény meccsek voltak, és mindegyik első helynek megvan a maga története.

gyorsaságimotoros-vb  Valentino Rossi  MotoGP  Moto3  Moto2  Mattia Pasini

MotoGP: taroltak a hazai versenyzők Mugellóban

2017-06-04 14:59:57

A gyorsaságimotoros-vb Olasz Nagydíján mind a három kategóriában hazai győzelem született. A MotoGP-t Andrea Dovizioso nyerte meg, ezzel ő lett az első itáliai versenyző, aki saját közönsége előtt egy olasz motoron diadalmaskodott. A Moto2 géposztályban óriási hajrá végén Mattia Pasini győzött, míg Moto3-ban Andre Migno ért először célba.

gyorsaságimotoros-vb  Mugello  MotoGP  Moto3  Moto2

MotoGP: dráma Le Mans-ban – Rossi az utolsó körben bukta el a győzelmet

2017-05-21 13:52:42

Óriási hajrá után Maverick Vinales nyerte meg a gyorsaságimotoros-vb Francia Nagydíját, miután a spanyol a verseny utolsó körében megelőzte az addig éllovas hétszeres világbajnok Valentino Rossit, aki nem sokkal később a győzelemért zajló csatában ki is csúszott. Az olasz hibájának köszönhetően a második Johann Zarco, a harmadik pedig Dani Pedrosa lett. A spanyol Marc Márquez Rossihoz hasonlóan bukott.

Valentino Rossi  MotoGP  Moto3  Moto2  Marc Márquez

Moto3: óriási tömegbukás a futam második körében – videó

2017-05-21 11:53:54

Nem valószínű, hogy történt már valaha hasonló eset a gyorsaságimotoros-világbajnokság történetében, amikor a mezőny fele pár másodpercen belül a sóderágyban végezte volna.

MotoGP: Márquez az Amerikai Nagydíj királya, Vinales kiesett

2017-04-23 22:06:39

Marc Márquez sikerével ért véget a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei harmadik futama, a spanyol versenyző sorozatban ötödik győzelmét aratta az Amerikai Nagydíjon, Austinban. A királykategóriában még Valentino Rossi és Dani Pedrosa állhatott fel a dobogóra. Miután az első két versenyt egyaránt megnyerő Maverick Vinales kicsúszott, a vb-pontversenyben Rossi vette át a vezetést.

Valentino Rossi  MotoGP  Moto3  Moto2  Maverick Vinales  Marc Márquez

MOTOGP, MOTO2, MOTO3: 2017-ES VERSENYNAPTÁR, EREDMÉNYEK

2017-03-23 17:56:23

A gyorsaságimotoros-világbajnokság 2017-es kiírása az előző évekhez hasonlóan 18 futamból áll. Az első versenyt március 26-án rendezték Katarban villanyfények mellett, míg a szezonzáróra november 12-én kerül sor Valenciában. Az alábbi táblázatban nyomon követhetik az idény során a sorozat eredményeit.