Csapó Gábor: Akinek nálam szebb élete volt, az festi magát

Mindent elért a vízben, ami elérhető, a Gyarmati Dezső-féle aranycsapat meghatározó pólósa volt, de ez – már megbocsásson érte – csak része Csapó Gábor hét évtizedének. Mindig történt vele, miatta valami, mint a tehetséges emberekkel általában. És persze rendre leszűrte a tanulságot, emlékei nem csupán érdekesek, továbbgondolásra is érdemesek. Nem beszélve arról, hogy nem fényezi magát, tudja – ki ő. Miközben úgy tartja: akinek nála szebb élete volt, az festi magát.

magyar férfi vízilabda-válogatott Vasas vízilabda NS Hosszabbítás Montreal KSI Gyarmati Dezső

Real Madrid: Zidane otthagyta a montreali edzőtábort

2019-07-12 17:32:54

A Real Madrid labdarúgócsapata hivatalos honlapján közölte, hogy a francia vezetőedző, Zinédine Zidane személyes okokra hivatkozva, péntek délután távozott a montreali edzőtáborból.

Zinédine Zidane Real Madrid Montreal

Torna-vb: kettős kínai siker; 45 éve nem látott dobogó

2017-10-06 09:25:47

Hsziao Zso-teng és Lin Csao-pan révén kettős kínai siker született a montreali torna-világbajnokság férfi egyéni összetett döntőjében csütörtökön. A dobogó harmadik fokára is egy ázsiai versenyző, a japán Sirai Kenzo állhatott fel.

torna-vb Sirai Kenzo Montreal Lin Csao-pan Hsziao Zso-teng David Beljavszkij

Torna-vb: nincs a férfiaknál magyar döntős; a legenda mankón távozott

2017-10-03 09:44:45

A hat magyar versenyző közül senki nem jutott döntőbe a férfiaknál a Montrealban zajló torna-világbajnokságon. Az első selejtező nap (negatív) szenzációja, hogy a férfi torna legnagyobb csillaga, az egymás után hetedik összetett világbajnoki címére hajtó japán Ucsimura Kohei megsérült az ugrás kvalifikációja során, és visszalépett a versenytől.

torna-vb torna Vecsernyés Dávid Montreal Kállai Zoltán Kardos Botond

Tenisz: Halep négy nyerő ütéssel győzött a döntőben

2016-07-31 20:52:32

A román Simona Halep 7:6, 6:3-ra nyert az amerikai Madison Keys ellen a montreali kemény pályás tenisztorna döntőjében.

tenisz Simona Halep Montreal Madison Keys

Tenisz: Bíró úr, itt valaki füvezik – Djokovics panaszkodott

2015-08-16 13:13:02

Novak Djokovics 6:4, 6:4-re nyert Jérémy Chardy ellen a montreali tenisztorna elődöntőjében, pedig egy külső körülménnyel is meg kellett küzdenie.

tenisz kender kannabisz drog Novak Djokovics

Tenisz: a svájci tini Serena Williamset is legyőzte

2015-08-16 08:31:50

Belinda Bencic karrierje eddigi legnagyobb sikerét aratva három szettben legyőzte Serena Williamset, ezzel bejutott a torontói kemény pályás tenisztorna döntőjébe.

tenisz Toronto Serena Williams Nisikori Kei Montreal Belinda Bencic

Tenisz: Djokovics egy győzelemre a rekordbeállítástól

2015-08-15 22:47:41

Novak Djokovics bejutott a montreali kemény pályás tenisztorna döntőjébe, mivel 6:4, 6:4-re legyőzte Jérémy Chardyt.

tenisz Novak Djokovics Montreal Jérémy Chardy

Tenisz: Nadal felmondta az ukrán leckét, jöhet az orosz

2015-08-12 23:23:21

Rafael Nadal az első nyári kemény pályás mérkőzésén 7:6, 6:3-ra nyert az ukrán Szerhij Sztahovszkij ellen a montreali teniszverseny második fordulójában. A spanyol játékosra a nyolcaddöntőben az orosz Mihail Juzsnij vár.

tenisz Szerhij Sztahovszkij Rafael Nadal Montreal

Tenisz: visszalépett Federer, nem mondta el, hogy miért

2015-07-30 10:29:20

Visszalépett az augusztus 10-én kezdődő montreali tenisztornától Roger Federer, a férfi világranglista második helyezettje.

visszalépés tenisz Montreal Roger Federer

Tenisz: döntőbe jutott, így hétfőtől top 10-es játékos lesz

2013-08-11 01:00:35

A Montrealban zajló kemény pályás férfi tenisztorna elődöntőjében a 11. helyen kiemelt kanadai Milos Raonic döntőszett-tiebreakben legyőzte honfitársát, Vasek Pospisilt, így egyrészt pályafutása során először játszhat ATP-1000-es tornán döntőt, másrészt hétfőtől ott lesz a világranglista első tíz helyezettje között. A 22 esztendős játékos ellenfele a fináléban vagy Rafael Nadal, vagy Novak Djokovics lesz.

Milos Raonic Montreal Sorana Cirstea Toronto tenisz

Tenisz: Ferrer és Wozniacki is búcsúzott meglepetésre

2013-08-08 08:32:24

A Torontóban zajló női tenisztorna második fordulójában a 9. helyen kiemelt dán Carolina Wozniacki vereséget szenvedett a román Sorana Cirsteától. Montrealban a férfiaknál a spanyol David Ferrer búcsúzott a második körben, a harmadikként rangsorolt játékost az orosz Aleksz Bogomolov ejtette ki két játszmában.

tenisz WTA Toronto Montreal ATP

Tenisz: a wimbledoni elődöntős kibabrált Venus Wiliamsszel

2013-08-07 00:44:49

A Torontóban zajló kemény pályás női tenisztorna első fordulójában Venus Williams három játszmában kikapott a 13. helyen kiemelt belga Kirsten Flipkenstől, aki idén elődöntőt játszhatott Wimbledonban. A nyolcaddiként rangsorolt német Angelique Kerber számára is véget ért a kanadai verseny, miután már a második fordulóban vereséget szenvedett a szlovák Dominika Cibulkovától.

tenisz Venus Williams Toronto Montreal Kirsten Flipkens

Tenisz: Mayer megkísérelheti legyőzni Djokovicsot

2013-08-05 21:05:22

A Montrealban zajló kemény pályás férfi tenisztorna első fordulójában a német Florian Mayer három játszmában legyőzte az ausztrál Bernard Tomicot, így bejutott a második körbe, ahol a világelső Novak Djokovics lesz az ellenfele.

tenisz Novak Djokovics Montreal Florian Mayer

Tenisz: Petra Kvitová nyerte meg a montreali tornát

2012-08-14 08:50:27

Háromszettes csatában a cseh Petra Kvitová diadalmaskodott a montreali női tenisztornán: a korábbi wimbledoni győztes a kínai Li Na ellen nyert a fináléban. Kvitová pályafutása tizedik, egyben idei első WTA-sikerét könyvelhette el.

tenisz Petra Kvitová Montreal Li Na

Ferrari kedvenc pilótájának legelső diadala

2011-10-07 22:18:38

Ma van tizenegy éve, hogy a Ferrari egy mély gödörből fokozatosan kikászálódva végül ismét a sokszor kiérdemelt helyére, a Formula–1 csúcsára ért: Michael Schumacher ezen a napon biztosította be az első világbajnoki címét az istállónál. A német klasszis sikereivel azonban annyit foglalkoztunk e rovatban is, továbbá aktív versenyzőként szerencsére még mindig oly gyakran kerül a fókuszba, hogy ezúttal egy hozzá csak lazán, de picit mégis kapcsolódó másik pilótáról, egy másik nagy pillanatról emlékezünk meg. Egy olyan futamról, amikor az F1 ritka ajándékaként egyszerre nyolc (korábbi vagy majdani) világbajnokot is megcsodálhattak a fagyoskodó nézők!

sportnaptár Montreal Lotus Jean-Pierre Jarier Gilles Villeneuve F1

Wozniacki: egy nap, két meccs és tornagyőzelem

2010-08-23 21:15:41

Caroline Wozniacki az elődöntő után a fináléban is legyőzte orosz ellenfelét a hétfői napon, így megnyerte a Montrealban zajló női tenisztornát. A második helyen kiemelt dán teniszező a döntőben 6:3, 6:2-re győzte le a nyolcadik helyen rangsorolt Vera Zvonarjovát.

tenisz Vera Zvonarjova Montreal Caroline Wozniacki

Tenisz: Wozniacki Zvonarjovát is megverte, győzött Montrealban

2010-08-23 21:02:18

tenisz Montreal Caroline Wozniacki

Tenisz: Wozniacki és Azarenka is a négy között Montrealban

2010-08-21 07:54:51

Vera Zvonarjova és Szvetlana Kuznyecova után a 2. helyen kiemelt Caroline Wozniacki és a 10. helyen rangsorolt Viktorija Azarenka jutott be a montreali női tenisztorna elődöntőjébe. A dán teniszező a Roland Garros-győztes Francesca Schiavonét, míg a fehérorosz játékos Marion Bartolit győzte le két játszmában a negyeddöntőben.