Sportnaptár 2017: az év sporteseményei, január–június

A 2017-es év első félévének kiemelkedő sporteseményei. Hagyományos sportnaptárunk első részében a január–júniusi sportműsorral ismerkedhetnek meg – a második félév műsorát (július–december) itt találják!

Jégkorong: a megműtött Banham visszatér a válogatotthoz

A májusi világbajnokságra készülő magyar jégkorong-válogatott egyik meghatározó játékosa, a térdműtéten áteső Banham Frank is ott lesz a kedden kezdődő összetartáson.

magyar jégkorong-válogatott jégkorong hoki vb EBEL Banham Frank

Jégkorong-vb: Kanada javított, amerikai siker Svájc ellen

2014-05-10 22:19:48

A kanadai jégkorong-válogatott nyitó napi veresége után javított, 0–1-ről 4–1-re fordítva legyőzte Szlovákiát. Az amerikai válogatott 3–2-re nyert Svájc ellen, a vb-ezüstérmes svájciak az első két játéknapon egyaránt vereséget szenvedtek.

kanadai jégkorong-válogatott jégkorong-vb hoki vb

Finnország is fejre állt, Kanada a szlovákok ellen javított

2014-05-10 18:34:35

A második játéknap sem múlt el óriási meglepetés nélkül a minszki férfi jégkorong-világbajnokságon: pénteken Franciaország kapta el Kanadát, szombaton Lettország lepte meg Finnországot. A világbajnok svédek könnyed győzelemmel rajtoltak, Norvégia simán megverte Olaszországot, míg Németország szétlövés után gyűrte le a kazahokat. Este Kanada Szlovákia elleni győzelmével javított, az Egyesült Államok nagy csatában legyőzte Svájcot.

szlovák jégkorong-válogatott svéd jégkorong-válogatott lett jégkorong-válogatott kanadai jégkorong-válogatott jégkorong-vb jégkorong

Szenzáció a hoki-vb-n: Franciaország legyőzte Kanadát!

2014-05-09 18:20:03

Óriási meglepetés a minszki férfi jégkorong-világbajnokság első napján: Franciaország szétlövés után 3–2-re legyőzte Kanadát! Oroszország 5–0-ra lemosta az előző világbajnokságon ezüstérmet szerző svájciakat. Az esti mérkőzéseken Csehország hosszabbításban nyert Szlovákia ellen, míg az Egyesült Államok könnyedén elintézte a házigazdákat.

svájci jégkorong-válogatott orosz jégkorong-válogatott kanadai jégkorong-válogatott jégkorong-vb jégkorong hoki vb

Jégkorong-vb: osztályozza a magyar játékosokat!

2014-04-25 13:16:37

Két győzelemmel és három vereséggel, hat ponttal zárt a magyar jégkorong-válogatott a dél-koreai divízió 1/A világbajnokságon. Osztályozza játékosaink vb-n nyújtott teljesítményét 1–10-ig!

magyar jégkorong-válogatott jégkorong-világbajnokság hoki vb divíziós 1-es vb divíziós 1-es jégkorong vb Magyarország

Jól sikerült korongosaink zárása: két pontot érő siker Japán ellen

2014-04-26 05:19:46

A magyar jégkorong-válogatott szétlövéssel 5–4-re nyert Japán ellen a dél-koreai divízió 1/A világbajnokság utolsó fordulójában. A mieink a harmadik harmad végén Vas Márton góljával harcolták ki a ráadás lehetőségét, amely nem hozott gólt. Az idegek harcában pedig mi voltunk a jobbak.

program magyar jégkorong-válogatott jégkorong-világbajnokság hoki vb divíziós 1-es vb divíziós 1-es jégkorong vb

Jégkorong-vb: 5.30-tól játszunk Japánnal - a szombati program

2014-04-25 20:33:40

A magyar jégkorong-válogatott szombaton magyar idő szerint 5.30-kor a japánokkal játszik a dél-koreai divízió 1/A világbajnokság utolsó fordulójában. A mieink már nem eshetnek ki és dobogósok sem lehetnek, Japán viszont győzelme esetén feljut az elitbe. Íme, a szombati program.

Jégkorong-vb: a japánok érzik a magyar meccs tétjét

2014-04-25 12:55:39

A japán jégkorong-válogatott szombaton magyar idő szerint 5.30-kor a magyar csapat ellen játszik a dél-koreai divízió 1/A világbajnokság utolsó fordulójában, és ha nyer, feljut az elitbe. A kapitány és a rutinos védő szerint megérett a csapat a feljebb lépésre.

Jégkorong-vb: jövőre a feljutó lengyelekkel is találkozunk

2014-04-24 16:18:02

Lengyelország három góllal legyőzte Horvátországot a Litvániában zajló divízió 1/B jégkorong-világbajnokságon, így a hátralévő egy forduló eredményétől függetlenül kiharcolta a feljutást, és jövőre a sportág második vonalában szereplő magyar együttessel is találkozik majd.

Jégkorong-vb: Dél-Korea kiesett, mi benn maradtunk

2014-04-24 14:32:54

A házigazda dél-koreai válogatott negyedik vereségével a záró forduló eredményeitől független eldőlt, hogy az előző idényben másodosztályú újonc jövőre ismét a sportág harmadik vonalában szerepelhet, miután a Gojangban zajló divízió 1/A világbajnokság negyedik fordulójában két góllal kikapott Japántól. A tornán részt vevő – ma Ausztriától túlórában 5–4-es vereséget szenvedő – magyar együttes így legrosszabb esetben is az ötödik, legjobb esetben viszont a negyedik helyen végez, de mindkét pozíció bennmaradást jelent.

Videó: áramszünet és csalódás - „Mi indítottuk el az osztrák lavinát”

2014-04-24 12:42:25

Mint ismert, a magyar jégkorong-válogatott 5–4-es vereséget szenvedett Ausztriától a Dél-Koreában zajló divízió 1/A világbajnokságon. A mérkőzés után Sebők Balázs, Kovács Csaba és Bartalis István értékelt az NSO Tv-nek.

videó magyar jégkorong-válogatott jégkorong-világbajnokság hoki vb divíziós 1-es vb divíziós 1-es jégkorong vb

Jégkorong-vb: túlórás vereség Ausztriától

2014-04-24 11:28:28

A magyar jégkorong-válogatott túlórás vereséget szenvedett Ausztriától a Dél-Koreában zajló divízió 1/A világbajnokságon. Legjobbjaink szombaton Japán ellen zárják a tornát, az 5.30 órakor kezdődő találkozót a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti!

Négy gól egy pontra volt elég korongosainknak Ausztria ellen

2014-04-23 21:55:18

A magyar jégkorong-válogatott túlórás vereséget szenvedett Ausztriától a Dél-Koreában zajló divízió 1/A világbajnokságon. A nap folyamán – a házigazda együttes negyedik vereségével – az is eldőlt, hogy Dél-Korea búcsúzott, mi viszont ellentétben az előző két idénnyel – ahol egyaránt bronzérmesek lettünk – negyedik vagy ötödik helyen zárjuk a tornát. Legjobbjaink szombaton a feljutás reális esélyével pályára lépő Japán ellen zárják a tornát, az 5.30 órakor kezdődő találkozót a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti!

Jégkorong-vb: Vas János nem játszik Ausztria ellen

2014-04-24 08:52:31

Vas János kihagyja az Ausztria elleni csütörtöki találkozót a Dél-Koreában zajló divízió 1/A jégkorong-világbajnokságon. Rutinos támadónkra sérülés miatt nem számíthat Rich Chernomaz szövetségi kapitány. A 9 órakor kezdődő találkozót a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti!

magyar jégkorong-válogatott jégkorong-világbajnokság hoki vb divíziós 1-es vb divíziós 1-es jégkorong vb Vas János

Jégkorong-vb: Ausztria ellen folytatjuk reggel - program

2014-04-23 21:52:55

Ausztria ellen folytatja szereplését csütörtökön a magyar jégkorong-válogatott a Dél-Koreában zajló divízió 1/A világbajnokságon. Ellenfelünk – amellyel a vb-felkészülés hajrájában kiélezett, bár számunkra vesztes mérkőzést vívtunk a Papp László Sportarénában – az ukránok elleni túlórás sikerrel kezdte meg szereplését a vb-n, amelyen a folytatásban mindkét ázsiai riválisát 3-3 góllal győzte le. A mieink kezdésnek a házigazda ellen győztek, majd úgy kaptak ki az ukrán, szlovén párostól, hogy egyetlen gólt sem tudunk ütni a 120 perc során. A közép-európai idő szerint 9 órakor kezdődő Magyarország–Ausztria találkozót a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti!

Jégkorong-vb: kilencgólos első harmad, nincs koreai bravúr

2014-04-23 14:45:20

Bár a házigazda Dél-Korea már három góllal is vezetett Ausztria ellen a divízió 1/A jégkorong-világbajnokság 3. fordulójában, végül elmaradt a bravúr, a sógorok 7–4-re győztek.

jégkorong-világbajnokság hoki vb divíziós 1-es vb divíziós 1-es jégkorong vb

Jégkorong-vb: Japán Szlovénia után Ukrajnát is legyőzte

2014-04-23 11:09:21

Japán Szlovénia után Ukrajnát is legyőzte a divízió 1/A jégkorong-világbajnokság 3. fordulójában, és ezzel növelte esélyét az elitbe jutásra.

Jégkorong-vb: A 3. harmadban mi irányítottunk - Chernomaz

2014-04-23 08:39:27

Rich Chernomaz szerint nem kell szégyenkeznie a magyar válogatottnak a Szlovénia ellen 2–0-ra elveszített mérkőzés után a divízió 1/A jégkorong-világbajnokságon.

magyar jégkorong-válogatott jégkorong-világbajnokság hoki vb divíziós 1-es vb divíziós 1-es jégkorong vb Rich Chernomaz