Németország: kevés U19-esből lesz topligás játékos

Egy felmérés szerint a német korosztályos csapatokból a labdarúgóknak csak a töredéke jut el a felnőttélvonalba vagy más nagy európai ligába.

utánpótlás német foci Wolfsburg Werder Bremen Schalke Hoffenheim

Bundesliga: Dárdaiék és Szalaiék is hozzák a papírformát

2018-11-13 17:10:42

A Transfermarkt kimutatása szerint a novemberi válogatott mérkőzések előtt a Hertha BSC és a Hoffenheim is pont azon a helyen áll a bajnoki tabellán, amely a papírformának felel meg – legalábbis, ha a csapatok aktuális keretének összértékét vesszük figyelembe.

német foci Stuttgart Schalke Hoffenheim Hertha Freiburg

Bundesliga: Sallai ismét gólt lőtt; négyet kapott a Hertha

2018-11-10 16:29:41

Dárdai Pál csapata, a több mint egy félidőn át emberhátrányban játszó Hertha BSC 4–1-es vereséget szenvedett az utolsó helyről elmozduló Fortuna Düsseldorf vendégeként a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 11. fordulójában. Sallai Roland megszerezte második gólját a Bundesligában, de együttese a Freiburg hazai környezetben így is kikapott a Mainztól (1–3), míg a Szalai Ádámot végig a soraiban tudó Hoffenheim 2–1-re legyőzte az Augsburgot.

légiósok Szalai Ádám Sallai Roland Hoffenheim Hertha Freiburg

BL, F-csoport: Kassai óriásit hibázott, a Man. City hatot lőtt – videó

2018-11-07 20:41:16

A Manchester City hazai pályán 6–0-ra kiütötte a Sahtar Donecket a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, de matematikailag még nem biztos a továbbjutása a nyolcaddöntőbe, mivel a Szalai Ádámot csereként bevető Hoffenheim tíz emberrel, kétgólos hátrányból felállva döntetlent harcolt ki a Lyon vendégeként. Az angol csapat meccsén a hazaiak második gólja előtt Kassai Viktor óriásit hibázott.

légiósok Szalai Ádám Sahtar Doneck Manchester City Lyon Kassai Viktor

Bundesliga: Szalai nem játszhat; Rangnick Dárdait dicsérte

2018-11-02 16:24:54

Szalai Ádám, a Hoffenheim labdarúgója nem léphet pályára a Bayer Leverkusen elleni mérkőzésen a német bajnokság szombati játéknapján.

Szalai Ádám Ralf Rangnick Hoffenheim Dárdai Pál Bundesliga Bayer Leverkusen

Német Kupa: Gulácsiék kiejtették Szalaiékat, utóbbit lecserélték

2018-10-31 22:53:55

A Német Kupa 2. fordulójában, a legjobb 16 közé jutásért vívott késő esti mérkőzések között egy valódi magyaros rangadóra is sor került: a Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig fogadta a Szalai Ádámmal rohamozó Hoffenheimet – a hazaiaknál Willi Orbán a kispadon foglalt helyet a kezdő sípszó pillanatában.

Szalai Ádám Sallai Roland RB Leipzig Német Kupa Hoffenheim Gulácsi Péter

Bundesliga: lehengerlő negyedóra, Szalai csapata néggyel nyert

2018-10-27 20:33:22

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 9. fordulójában Szalai Ádám csapata, a Hoffenheim otthon 4–0-ra kiütötte a Stuttgartot.

Szalai Ádám Stuttgart Hoffenheim Bundesliga

BL, F-csoport: könnyedén nyert a Man. City; Szalai cseréje mentett pontot

2018-10-23 17:48:17

A Manchester City idegenben 3–0-ra legyőzte a Sahtar Donecket, míg a Szalai Ádámmal felálló Hoffenheim hazai pályán 3–3-as döntetlent játszott az Olympique Lyonnal a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában.

légiósok Szalai Ádám Sahtar Doneck Manchester City Lyon Hoffenheim

BL: C. Ronaldo és Szalai Ádám is a kezdőcsapatban

2018-10-23 20:02:32

Cristiano Ronaldo a Manchester United, Szalai Ádám az Olympique Lyon ellen került be csapata kezdőjébe a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában. A Juve–MU és a Hoffenheim–Lyon találkozó egyaránt 21 órakor kezdődik, előbbi összecsapást a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti!

kezdőcsapatok Szalai Ádám Manchester United Lyon Juventus Hoffenheim

Bundesliga: Kimagaslóan jó volt a hozzáállásunk – Szalai

2018-10-21 13:48:32

A Hoffenheim magyar válogatott támadója, Szalai Ádám és a vezetőedzője, Julian Nagelsmann is elégedetten nyilatkozott a szombati, Nürnberg elleni 3–1-s idegenbeli Bundesliga-győzelem után.

Szalai Ádám Julian Nagelsmann Hoffenheim Bundesliga

Bundesliga: jött Szalai, jöttek a gólok! Kiütéses Dortmund-siker

2018-10-20 17:29:37

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 8. fordulójában a Dortmund és a Bayern München is simán nyerte a mérkőzését, a Hoffenheim Szalai Ádám beállítása után fordított Nürnbergben, a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig pedig nem kapott gólt Augsburgban.

Willi Orbán Szalai Ádám RB Leipzig Hoffenheim Gulácsi Péter Dortmund

Légiósok: A madridi volt életem egyik legszebb időszaka – Szalai

2018-10-11 19:47:04

Nagyszerű emlékeket őriz a Real Madridban töltött időszakról Szalai Ádám, a Hoffenheim magyar válogatott csatára a klub magazinjának adott interjújában mesélt erről.

légiósok Szalai Ádám Real Madrid Hoffenheim

Bundesliga: Szalaiék bosszantó vereséget szenvedtek

2018-10-07 17:31:51

A Szalai Ádámot végig a soraiban tudó Hoffenheim hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett az Eintracht Frankfurttól a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 7. fordulójában. Szalaiék hiába találták el kétszer is a lécet az első félidőben, majd játszottak emberelőnyben a 64. perctől kezdve, csak szépíteni tudtak a mérkőzésen.

német foci Szalai Ádám Hoffenheim Eintracht Frankfurt Bundesliga

BL: Nem számítottam ilyen formahanyatlásra – Niko Kovac

2018-10-03 10:37:47

Niko Kovac, a Bayern München vezetőedzője összezavarodott és tehetetlennek érezte magát, miután csapata otthon 1–1-es döntetlent játszott az Ajaxszal kedden a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában. A Hoffenheim vezetőedzője csalódott a Manchester City ellen a hajrában kapott gól miatt.

Niko Kovac Manchester City Julian Nagelsmann Josep Guardiola Hoffenheim Bayern München

BL: a keddi meccsek eredményei, gólszerzők és tabellák egy helyen

2018-10-02 18:41:59

Kedden kezdetét vette a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulója. Szalai Ádámék a végén buktak el a Manchester City ellen, kikapott a Real Madrid, iksszel zárult a Bayern München–Ajax és a Manchester United–Valencia meccs.

élő eredménykövetés Szalai Ádám Roma Real Madrid Manchester United Manchester City

BL: Dühítő az utolsó percekben kapott gól – Szalai Ádám

2018-10-02 22:32:17

Szalai Ádám dühös amiatt, hogy a Hoffenheim az utolsó percekben egyéni hiba miatt kapott góllal szalasztotta el a pontszerzést a Manchester City vendéglátójaként a Bajnokok Ligája F-csoportjában.

Szalai Ádám Manchester City Hoffenheim Bajnokok Ligája

BL: Szalai Ádám a meccs végén még nekivetkőzött – képek

2018-10-02 22:21:00

Szalai Ádám az 54. percig a pályán volt a Hoffenheim–Manchester City Bajnokok Ligája-csoportmeccsen, amelyet a vendég angol csapat 2–1-re megnyert. A Sinsheimben tartózkodó Török Attila fotóiból az is kiderül, kivel cserélt mezt a lefújás után a magyar válogatott csatár.

Szalai Ádám Manchester City Leroy Sané Hoffenheim Bajnokok Ligája

BL, F-csoport: a Man. City kicsikarta a győzelmet a Hoffenheim ellen

2018-10-02 20:50:19

A labdarúgó Bajnokok Ligája F-csoportjában a német Hoffenheim már az 1. percben megszerezte a vezetést az angol Manchester City ellen, ám Pep Guardiola csapata Sergio Agüero góljával gyorsan egyenlített, majd egy hatalmas védelmi hibát kihasználva, David Silva révén a hajrában a győztes gólt is megszerezte, s 2–1-re nyert. A Hoffenheimben 54 percnyi játéklehetőséget kapott Szalai Ádám.

Szalai Ádám Manchester City Hoffenheim Bajnokok Ligája BL F-csoport BL

Videó: az 1. percben betalált a Hoffenheim a Man. City ellen!

2018-10-02 19:02:20

A Hoffenheim labdarúgócsapatának nem kezdődött rosszul története első hazai Bajnokok Ligája-meccse. A németek ugyanis már az 1. percben megszerezték a vezetést a Manchester City ellen Isak Belfodil higgadt befejezésének köszönhetően.