Találatok a eurofutball címkére

Találatok száma: 844

74 évet vártak az első bajnoki címükre – jöhet a jutalomjáték!

2019-06-16 21:56:39

A héten megkezdődik a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének érdemi része, és a sors úgy akarta, hogy összejöjjön egy különleges párosítás: a jelenlegi leghosszabb európai aranyszériát építő klub a mezőny ama tagjával mérkőzik meg, amely a leghosszabb ideje várt a mostani élvonalbeli elsőségre. Az előbbi a fehérorosz BATE, amelyről már írtunk nyári sorozatunkban, utóbbi pedig a Piast Gliwice, amely 74 évvel ezelőtti alapítása óta ezúttal lett először a lengyel futball „királya”. A 2018–2019-es idény európai bajnokcsapatait szemléző sorozatunk utolsó része következik.

eurofutball Szaburtalo Piast Gliwice Partizani PAOK

A Manchester City történelmi triplájától a Celtic 18. duplájáig

2019-06-16 18:32:53

Az európai labdarúgó-bajnokságok új idényéig még van idő, egyelőre ráérünk szemlézni a mögöttünk hagyott évad legjobbjait: a legtöbb bajnoki címet besöprőkkel és a leghosszabb sorozatokat építőkkel már foglalkoztunk – most megnézzük, kik voltak képesek duplázni, a bajnoki cím mellé az országos kupát is megszerezni. Tizenheten vannak, és közülük az egyikkel, a luxemburgi Dudelange-zsal hamarosan közelebbi kapcsolatba is kerülhetünk, hiszen a BL-selejtező második fordulójában a Ferencváros ellenfele lehet.

eurofutball Salzburg Manchester City Dudelange Celtic

Eurofutball: 11 országban áll az idő – öt éve ugyanaz a bajnok!

2019-05-28 13:52:19

Harminc európai országban ugyanaz a csapat nyerte meg a 2018–2019-es labdarúgó-bajnokságot (a naptári évet követőknél a 2018-ast), amelyik az eggyel korábbit is – ez jelentős növekedés az egy évvel ezelőtti címvédésekhez (23) képest –, de ennél mellbevágóbb, hogy 11 európai országban, vagyis minden ötödik (!) UEFA-tagállamban, köztük Német- és Olaszországban, öt éve rendre ugyanaz a csapat nyeri meg a bajnokságot! Európa bajnokcsapatait szemléző sorozatunk második része következik.

eurofutball Juventus Celtic Bayern München Bajnokok Ligája BATE Boriszov

Eurofutball: hogy maradtak bent!? 0–4 után fordítottak!

2019-06-03 01:37:30

Elképesztő körülmények között őrizte meg élvonalbeli tagságát a svájci bajnokságban a Neuchatel Xamax, amely az osztályozón a hazai pályán elszenvedett 4–0-s vereség után idegenben hasonló különbségű győzelmet aratott a másodosztályú Aarau felett, majd tizenegyesekkel megnyerte a párharcot.

eurofutball Svájc Neuchatel Xamax Aarau

Eurofutball: fél lábbal a Serie A-ban a Cittadella; dijoni előny

2019-05-30 22:52:30

Az olasz élvonalba jutásért rendezendő rájátszás fináléjának első felvonásában a Cittadella otthon Davide Diaw duplájával 2–0-ra legyőzte a Veronát. A Serie A-ba korábban már feljutott a bajnok Brescia és a második helyen záró Lecce, hozzájuk csatlakozik ennek a párharcnak a továbbjutója.

eurofutball Verona Serie A Ligue 1 Lens Dijon

Eurofutball: mesterhármas – a volt újpesti a kupadöntő hőse

2019-05-30 21:46:41

Csütörtökön három országban is döntőt játszottak az első számú labdarúgókupában: Szlovéniában az Olimpija Ljubljana, Montenegróban a Buducsnoszt Podgorica, Svédországban a BK Häcken játékosai emelhették magasba a serleget.

eurofutball Olimpija Ljubljana Mihailo Perovics Häcken Buducsnoszt Podgorica

BL: kétéves klubbal lett teljes a következő idény mezőnye

2019-05-30 17:14:51

Az őszi-tavaszi rendszerű európai labdarúgó-bajnokságokban már csak egy helyen volt kérdéses, ki lesz az aranyérmes: Örményországban. Csütörtökön megkaptuk a választ: a csupán két esztendeje alapított Ararat-Armenia utolsó fordulós előzéssel megszerezte története első bajnoki címét.

eurofutball Bajnokok Ligája BL-selejtező

BL: ha a bajnoki címek száma döntene, főtáblás lenne a Fradi

2019-05-28 11:27:54

Persze tudjuk, nem az dönt. A labdarúgó Bajnokok Ligájában a jelenlegi erőviszonyok, nem pedig az eltérő erősségű hazai bajnokságokban, jórészt a múlt homályába vesző diadalok alapján osztják a lapot, azonban a következő kiírás mezőnyének bajnokcsapatain végigpillantva így is jó érzés a Ferencvárost a legtöbb bajnoki címet felhalmozó nyolc klub között találni. De kik a többiek? Európa 2018–2019-es bajnokcsapatait szemléző sorozatunk első részéből kiderül.

európai bajnokcsapatok eurofutball Linfield Juventus Ferencváros Dinamo Zagreb

Eurofutball: a kupát is elvitte az egyik lehetséges Fradi-ellenfél

2019-05-26 18:32:43

A Dudelange – a Ferencváros egyik lehetséges BL-ellenfele – a bajnoki cím után vasárnap a kupát is elhódította, azaz két év után újra mindkét fronton uralja a luxemburgi labdarúgást. Az andorrai Engordany bajnokveréssel aratta első kupadiadalát, a Sahtyor Szoligorszk harmadszor hódította el a Fehérorosz Kupát, míg az Europa FC sorozatban harmadszor lett kupagyőztes Gibraltárban.

eurofutball Sahtyor Szoligorszk Europa FC Engordany Dudelange

Eurofoci: a Celtic és a Sporting is kupagyőztes lett hazájában

2019-05-25 17:46:57

A Narva Trans nyerte meg a labdarúgó Észt Kupát, a tallinni döntőben hosszabbítás után 2–1-re győzte le a bajnoki címvédő Nomme Kaljut. A Portugál Kupát a Sporting CP nyerte meg, miután a fináléban hosszabbítás után (2–2) tizenegyesekkel 5–4-re diadalmaskodott a Porto felett.

Észt Kupa eurofutball Sporting CP Portugália Portugál Kupa Porto

Belgium: a Man. Citytől érkezett az Anderlecht trénere

2019-05-25 15:10:07

Simon Daviest, az angol bajnok, FA-kupa- és Ligakupa-győztes Manchester City eddigi másodedzőjét nevezték ki az Anderlecht labdarúgócsapatának vezetőedzőjévé.

eurofutball Vincent Kompany Simon Davies Manchester City Anderlecht

Eurofutball: vadonatúj bajnok a lengyeleknél, BL-elitben a Galata

2019-05-19 20:50:59

A Galatasaray 2–1-re legyőzte az Istanbul Basaksehirt a török labdarúgó-bajnokság 33. fordulójának vasárnapi játéknapján, ezzel biztossá tette, hogy az első helyen fejezi be a 2018–2019-es kiírást. Lengyelországban új bajnokot avattak, a Piast Gliwice végzett az első helyen, Montenegróban a Szutjeszka megvédte címét, míg Koszovóban a Feronikeli lett az aranyérmes.

eurofutball Szutjeszka Niksics Piast Gliwice Galatasaray Feronikeli

Eurofutball: újabb bajnokok jelentkeztek be a BL-főtáblára

2019-05-19 18:16:17

Vasárnapi bajnokavatások Európa-szerte: Ukrajnában a Sahtar, Törökországban a Galatasaray, Lengyelországban a Piast Gliwice, Csehországban a Slavia, Montenegróban a Szutjeszka, Koszovóban a Feronikeli, Andorrában pedig az FC Santa Coloma nyerte meg az élvonalbeli labdarúgó-bajnokságot, így mindegyikükkel találkozunk a Bajnokok Ligája következő kiírásában – a Sahtarral és a Galatasarayjal a főtáblán.

eurofutball Slavia Praha Sahtar Doneck FK Sarajevo FC Santa Coloma BL-selejtező

Eurofutball: két év kimaradt, de most újra trófeát nyertek

2019-05-19 16:45:04

A Basel 2–1-re legyőzte a Thunt a labdarúgó Svájci Kupa vasárnap megrendezett döntőjében, ezzel fennállása során 13. alkalommal hódította el a serleget, és utolérte a Siont a svájci örökranglista második helyén. Azerbajdzsánban a Qabala az első kupadiadalát aratta.

eurofutball Basel

Eurofutball: a Benfica nyerte meg a portugál bajnokságot

2019-05-18 21:58:15

A Benfica története során 37. alkalommal nyerte meg a portugál labdarúgó-bajnokságot.

portugál foci Portugália Eurofutball Benfica

BL: újabb rekordbajnok a Fradi lehetséges ellenfelei között

2019-05-16 10:48:52

A Maribor szerdán 3–1-re nyert a Celje vendégeként, üldözője, a címvédő Olimpija Ljubljana viszont 4–1-re kikapott a Domzalétól, így három fordulóval a zárás előtt eldőlt, hogy két év szünet után ismét a mariboriak nyerik meg a szlovén labdarúgó-bajnokságot.

eurofutball Maribor

Eurofutball: sok gyanús vereség – kizárták őket az élvonalból

2019-05-08 14:23:31

A Bolgár Labdarúgó-szövetség kedden azonnali hatállyal, a bajnokság befejezése előtt kizárta az élvonalból a tabella utolsó helyén álló Vereját, mert megalapozott a gyanú, hogy a csapat manipulálja az eredményeit.

fogadási csalás eurofutball Vereja

Eurofutball: itt a 30. bajnoki cím, ott a 25. – tizenegyesekkel!

2019-05-06 10:19:46

A hétvégén biztossá vált, hogy Szerbiában a Crvena zvezda, Azerbajdzsánban a Qarabag, Máltán a Valletta FC, Észak-Macedóniában a Shkëndija nyeri meg a 2018–2019-es labdarúgó-bajnokságot, egyben jogot szerez arra, hogy tavaly után az idén is képviselje hazáját a Bajnokok Ligája nyári selejtezőjében.

eurofutball Valletta Qarabag Crvena zvezda

Eurofutball: dán bajnok lett az FC Köbenhavn

2019-05-05 21:03:39

Az FC Köbenhavn nyerte meg – története során 13. alkalommal – a dán labdarúgó-bajnokságot.

eurofutball FC Köbenhavn Dánia

Eurofutball: az Ajax két perc alatt lerendezte a kupadöntőt

2019-05-05 17:56:24

Az Ajax nyerte meg a labdarúgó Holland Kupát, mivel a döntőben 4–0-ra kiütötte a Willem II-t. Az amszterdami gárda 2010 óta először, összességében 19. alkalommal lett kupagyőztes, amivel fölényesen vezeti az örökrangsort a Feyenoord (13) és a PSV (9) előtt.