Olimpia 2026: Argentína fontolgatja, hogy utólag pályázik

Argentína fontolgatja, hogy utólag pályázik a 2026-os téli olimpia rendezésére.

olimpia 2026 olimpia Buenos Aires Argentína

Kulcsár Krisztián: Fantasztikus volt megélni ezeket a napokat

2018-10-20 12:41:06

Eddigi legsikeresebb nyári ifjúsági olimpiáját teljesítette a magyar delegáció Buenos Airesben: versenyzőink 12 arany-, 7 ezüst- és 5 bronzérmet szereztek. Kulcsár Krisztián MOB-elnök szerint a számok önmagukért beszélnek.

ifjúsági olimpia ifi olimpia MOB Kulcsár Krisztián Buenos Aires

Ifi olimpia: „tucatsiker” Argentínában – megvan a 12. magyar arany

2018-10-13 22:25:11

A férfi kajakozók között Kiss Ádám magabiztos teljesítménnyel jutott el a fináléig, ahol több mint egy másodperccel verte meg ellenfelét. A kenus Gönczöl Laura szintén döntőt evezett, ám üzbég ellenfele 10 másodperccel előtte ért célba.

Kiss Ádám Ifjúsági olimpia Gönczöl Laura Buenos AIres

Ifi olimpia: Késely megnyerte a 8. magyar aranyérmet

2018-10-11 00:35:50

A Kőbánya SC tehetsége 1:57.88 perces idővel elsőként ért célba 200 méter gyorson a Buenos Aires-i ifjúsági olimpia negyedik napján.

ifjúsági olimpia Késely Ajna Buenos Aires

Ifi olimpia: vívóink remekeltek a csapatversenyben is

2018-10-10 21:30:08

Egyéni győzelme után a vívók vegyescsapat-versenyében is aranyérmet nyert az európai 1-es válogatott tagjaként Pusztai Liza és Rabb Krisztián a III. nyári ifjúsági olimpián Buenos Airesben.

vívás ifjúsági olimpia Rabb Krisztián Pusztai Liza Buenos Aires

Ifi olimpia: Milák Kristóf nyerte az első magyar aranyat

2018-10-07 23:21:10

Milák Kristóf ifjúsági olimpiai bajnok! Az érdi úszó 400 m gyorson fantasztikusan hajrázott, és az utolsó ötven méteren állva hagyta a mezőnyt (3:48.08), így megszerezte a magyar küldöttség első Buenos Aires-i aranyérmét.

úszás ifjúsági olimpia Milák Kristóf Buenos Aires

Ifi olimpia: Rabb Krisztián éremért vívhat

2018-10-07 15:41:26

A magyar idő szerint vasárnapra virradóra megtartott megnyitót követően Buenos Airesben megkezdődött az ifjúsági olimpia első hivatalos versenynapja. A magyar fiataloknak is sűrű lesz a programjuk: a vívóknál a kadét Európa-bajnok Rabb Krisztián, a tornászoknál az Eb-érmes Balázs Krisztián küzdhet. Úszófavoritjaink – Késely Ajna és Milák Kristóf – is bemutatkoznak az argentin közönség előtt.

ifjúsági olimpia Rabb Krisztián Milák Kristóf Késely Ajna Buenos Aires

Ifjúsági olimpia: fellobbant a láng Buenos Airesben

2018-10-07 09:37:22

Magyar idő szerint vasárnap hajnalban megnyitották a III. nyári ifjúsági olimpiát Buenos Airesben. Az október 18-ig tartó viadalon 20 sportágban 79 magyar fiatal áll rajthoz.

megnyitó ifjúsági olimpia Buenos Aires

F1: Miami, Vietnam és Buenos Aires is bekerülhet a naptárba

2018-03-01 11:20:13

Német sajtóértesülések szerint Miamiban és Vietnam fővárosában, Hanoiban is rendeznek futamot a jövő évtől a Formula–1-ben, s visszatérhet az Argentin Nagydíj is.

Miami Hanoi F1 F1 Buenos Aires

Tenisz: Dolgopolov a legjobbkor verte meg Nisikorit

2017-02-19 20:56:20

Olekszandr Dolgopolov sikerével zárult a Buenos Aires-i salakpályás teniszverseny. Az ukrán játékos 7:6, 6:4-re nyert az első helyen kiemelt japán Nisikori Kei ellen a döntőben. Rotterdamban Jo-Wilfried Tsonga, Memphisben Ryan Harrison nyerte a finálét.

tenisz Olekszandr Dolgopolov Nisikori Kei Buenos Aires

Tenisz: Ferrer nem jutott nyolc közé Buenos Airesben

2017-02-17 08:01:44

Nem jutott be a negyeddöntőbe David Ferrer a Buenos Airesben zajló, 599 ezer dollár összdíjazású salakpályás férfi tenisztornán.

tenisz David Ferrer Buenos Aires ATP

Tenisz: továbbjutott a 2011-es győztes Buenos Airesben

2016-02-08 17:40:52

A 2011-es győztes Nicolás Almagro továbbjutott a Buenos Airesben zajló ATP-tenisztorna első fordulójából.

Buenos Aires Nicolas Almagro Rotterdam tenisz

Tenisz: Ferrer elképesztő, Nadal két lépésre Vilas rekordjától

2015-02-28 07:11:11

David Ferrer az első szett elvesztése után két 6:0-ra megnyert játszmával fordított Ryan Harrison ellen az acapulcói tenisztorna elődöntőjében. Ferrer ellenfele a döntőben a Kevin Andersont búcsúztató Nisikori Kei lesz.

tenisz Rafael Nadal Marija Sarapova David Ferrer Buenos Aires Acapulco

Tenisz: Nadal visszalépett a Buenos Aires-i tornától

2014-02-07 10:06:29

A világelső Rafael Nadal gyomorpanaszokra hivatkozva visszalépett a jövő heti Buenos Aires-i férfi tenisztornától.

vírus tenisz Rafael Nadal Buenos Aires

Videó: az 59-es busz lekéste Usain Boltot

2013-12-15 11:42:31

A hatszoros olimpiai bajnok atléta, Usain Bolt lassan már Chuck Norris-i magasságokba emelkedik. Történt ugyanis, hogy Buenos Airesben „lekéste” őt az 59-es busz. Az argentin főváros újonnan vásárolt autóbuszának bemutatójára felkérték a jamaicait, hogy fusson versenyt a járattal: a 80 méteres távon, 30 ezer érdeklődő előtt Bolt még kocogva is lehagyta a járművet.

vicces videó futás Usain Bolt Buenos Aires

Atlétika: Bolt Buenos Aires belvárosában fut decemberben

2013-10-02 11:23:54

A Buenos Aires belvárosában felépített pályán fut majd decemberben Usain Bolt, a jamaicaiak hatszoros olimpiai bajnok sprintere. A helyi média közlése szerint a bemutató 100 méteres versenyre december 7-én vagy 13-án kerülhet sor.

atlétika Usain Bolt Buenos Aires

Videó: sírva fakadtak a japánok Rogge bejelentése után

2013-09-07 23:12:25

Mindent felülmúló boldogságot éreztek a Buenos Aires-i NOB-kongresszuson jelen levő japánok, miután Jacques Rogge bejelentette, Tokió rendezheti meg a XXXII. nyári olimpiai játékokat. Páran közülük elsírták magukat. Videó a kihirdetésről.

videó Tokyo NOB Jacques Rogge Buenos Aires

Tenisz: Wawrinka a kakukktojás a Buenos Aires-i elődöntőben

2013-02-23 09:35:03

David Ferrer, Nicolás Almagro és Tommy Robredo mellett csak egy nem spanyol játékos került be a Buenos Aires-i salakpályás tenisztorna elődöntőjébe. Ő a svájci Stanislas Wawrinka, aki a negyeddöntőben éppenséggel egy spanyolt – Albert Ramost – vert meg.

tenisz Stan Wawrinka Memphis Buenos Aires

Tenisz: hiába kezdett jól Czink Lisicki ellen, kikapott

2013-02-20 22:20:16

Az első két szettben nagyon biztatóan játszott Czink Melinda a memphisi WTA-tornán a nála 65 ranglistahelyezéssel jobb német Sabine Lisicki ellen, három szettben kikapott, így nem jutott a legjobb nyolc közé.