Találatok a Berlin 2018 címkére

Találatok száma: 13

Atlétikai Eb: egy magyar érem és sok balszerencse

2018-08-13 10:52:21

A magyar csapat egy érmet szerzett a vasárnap befejeződött berlini atlétikai Európa-bajnokságon, amelyen kis szerencsével sokkal jobb eredményeket is elérhetett volna – véli Spiriev Attila sportigazgató az Eb-t értékelve úgy fogalmazott: öröm és hiányérzet van benne.

atlétikai Eb atlétika Spiriev Attila Halász Bence Berlin 2018

Atlétikai Eb: a szombat is a lengyelekről és a németekről szólt

2018-08-11 22:06:10

Magyar sportolóért nem szurkolhattunk a berlini atlétikai Európa-bajnokság ötödik versenynapjának estéjén. A program a férfi magasugrás döntőjével kezdődött, amelyen bár az éremtabella második helyén álló Németország növelte tovább aranyérmei számát, az este végén az eddig legeredményesebb lengyelek örülhettek több elsőségnek.

atlétikai Eb atlétika Berlin 2018

Atlétikai Eb: Gyurátz és Gyürkés bejutott a döntőbe

2018-08-10 12:25:55

A kalapácsvető Gyurátz Réka és a 3000 méteres akadályfutásban induló Gyürkés Viktória a pénteki selejtezőből bejutott versenyszáma vasárnapi döntőjébe a Berlinben zajló atlétikai Európa-bajnokságon. A hétpróbázóknál Krizsán Xénia javított, Zsivoczky-Farkas Györgyi rontott összetettbeli helyezésén. A hétpróbázó Krizsán Xénia a 10., Zsivoczky-Farkas Györgyi a 19. helyről várhatja az utolsó számot.

atlétikai Eb atlétika Zsivoczky-Farkas Györgyi Orbán Éva Krizsán Xénia Gyurátz Réka

Atlétikai Eb: Krizsán Xénia az első tízben a hétpróbázók között

2018-08-09 09:17:56

Krizsán Xénia és Zsivoczky-Farkas Györgyi kezdte meg a magyar szereplést az atlétikai Európa-bajnokság csütörtöki napján Berlinben, a női hétpróba 100 méter gát számában – mindketten a harmadik helyen végeztek a futamukban. Magasugrásban Zsivoczky-Farkas 176, míg Krizsán 179 centiméterig jutott. Szeles Bálint 110 méter gáton előfutamot teljesített, összesítésben a 15. helyen végzett, amivel nem jutott tovább a középdöntőbe. A férfi 800 méter előfutamában Kazi Tamás a 23. lett, így ő sem lesz ott a középdöntőben.

atlétikai Eb atlétika Zsivoczky-Farkas Györgyi Szeles Bálint Krizsán Xénia Kazi Tamás

Atlétika: visszavonul a pályaversenyzéstől Papp Krisztina

2018-08-09 13:08:37

Papp Krisztina az Európa-bajnokság szerdai, 10 000 méteres futása után bejelentette, hogy befejezi pályaversenyzői pályafutását.

atlétikai Papp Krisztina Berlin 2018

Atlétikai Eb: Papp Krisztina 13., aranyérem Izraelnek

2018-08-08 21:24:31

Egyetlen magyar versenyző volt érdekelt a Berlinben zajló atlétikai Európa-bajnokság szerdai versenynapjának esti programjában: a női 10 000 méteres síkfutásban induló Papp Krisztina a 13. helyen végzett (33:20.27). Az aranyérmet az izraeli Lonah Chemtai Szalpeter szerezte meg (31:43.29).

atlétikai Eb atlétika Papp Krisztina Berlin 2018

Atlétikai Eb: Kerekes elődöntős 100 gáton, Kovács elesett – videó

2018-08-08 09:23:06

A Berlinben zajló atlétikai Európa-bajnokság szerdai versenynapján női 100 méter gáton az előfutamában Kerekes Gréta 13.23-mal a harmadik lett, amivel továbbjutott az elődöntőbe, míg Sorok Klaudia 13.93-mal a nyolcadik helyen zárt a maga futamában, így ő nem lesz ott a következő körben. A női 400 méter negyedik előfutamában Nádházy Evelin 54.34-gyel az utolsó, nyolcadik helyen ért célba. A férfiaknál az 1500 méter előfutamában Kovács Benjamin elesett, miután az egyik ellenfele hátulról rálépett a lábára. Kazi Tamás sem ment tovább a saját futamából. Rivasz-Tóth Norbert kiesett a gerelyhajítás selejtezőjében.

atlétikai Eb atlétika Sorok Klaudia Rivasz-Tóth Norbert Nádházy Evelin Kovács Benjamin

Atlétikai Eb: a britek letarolták a 100 méteres döntőket

2018-08-07 21:54:58

Kettős brit győzelem a klasszikus számban: a férfiaknál Zharnel Hughes (9.95), a nőknél Dina Asher-Smith (10.85) nyerte meg a 100 méteres síkfutást a Berlinben zajló atlétikai Európa-bajnokság keddi versenynapján. A honfitársát, Reece Prescodot egy századdal megelőző Hughes Európa-bajnoki csúccsal, Asher-Smith brit rekorddal, a világ idei legjobb eredményének megismétlésével nyert.

kalapácsvetés atlétikai Eb atlétika Zharnel Hughes Dina Asher-Smith Berlin 2018

Atlétikai Eb: Mindig bejött, amikor tapsot kértem – Halász

2018-08-07 21:30:06

Mint beszámoltunk róla, Halász Bence kedden megszerezte a magyar küldöttség első érmét a Berlinben zajló atlétikai Európa-bajnokságon: a 77.36 méterrel záró fiatal kalapácsvető bronzérmes lett a lengyel Wojciech Nowicki (80.12) és honfitársa, Pawel Fajdek (78.69) mögött. Gyorsinterjú Halász Bencével a remek eredmény után után.

kalapácsvetés atlétikai Eb atlétika Halász Bence Berlin 2018

Atlétikai Eb: a kalapácsvető Halász Bence bronzérmes!

2018-08-07 18:39:56

A kalapácsvető Halász Bence 77.36 méteres dobással bronzérmet szerzett a Berlinben zajló atlétikai Európa-bajnokság keddi versenynapján. Az aranyérmet a lengyel Wojciech Nowicki szerezte meg (80.12), az ezüstérem honfitársának, a háromszoros világbajnok Pawel Fajdeknek jutott. A Koroknai testvérek egyéni legjobbjukat futották a férfi 400 gát elődöntőjében, de nem jutottak be a fináléba.

atlétikai Eb atlétika Halász Bence Berlin 2018

Népes magyar csapat, Bajiban a fő éremremény – rajt az atlétikai Eb-n

2018-08-06 08:23:52

Öröm és izgalom: rég nem látott létszámú csapattal van kint a magyar válogatott a hétfőn kezdődő atlétikai Európa-bajnokságon, de nagyon kell szorítani az éremért Berlinben.

Atlétikai Eb: több mint harmincan a magyar csapatban

2018-07-31 10:03:33

Több mint 30 fős lesz a magyar válogatott a hétfőn kezdődő berlini atlétikai Európa-bajnokságon, s a létszám a következő napokban még bővülhet. A csapatban a legnagyobb név a világbajnoki bronzérmes Baji Balázs, a legnagyobb hiányzó a fedett pályás világbajnok Márton Anita.

atlétikai Eb atlétika Spiriev Attila Berlin 2018 Baji Balázs

ATLÉTIKAI EURÓPA-BAJNOKSÁG 2018, BERLIN

2018-07-19 11:20:08

A harmadik helyen végző kalapácsvető, Halász Bence révén Magyarország egy érmet szerzett az augusztus 6. és 12. között Berlinben megrendezett 24. szabadtéri atlétikai Európa-bajnokságon. A legtöbb érem (19) a házigazda Németországnak jutott, a legtöbb aranyat (7) az éremtáblázat első helyén végző britek és a lengyelek vitték haza.