Téli olimpia: „Mennyországtól a pokolig” – Anna Veith nem mindennapi „utazása”

Az alpesisí-sport férfi rajongói elolvadnak Anna Veith – van, aki Anna Fenninger néven jobban ismeri őt – gyönyörű mosolyától. Bájos, kedves és sikeres, a négy esztendővel ezelőtt rendezett szocsi olimpián például szuper G-ben volt aranyérmes. Pjongcsangi álmától, a címvédéstől a cseh hódeszkás Ester Ledecká fosztotta meg, igaz, a két olimpia közötti „utazása” nem mondható mindennapinak.

Pjongcsang 2018: olimpiai bajnok viszi az osztrák zászlót

Anna Veith – korábbi nevén Fenninger – alpesi síző viszi az osztrák zászlót a február 9-én kezdődő pjongcsangi téli olimpia nyitóünnepségén.

alpesi sí Pjongcsang 2018 Pjongcsang Anna Veith Anna Fenninger

Alpesisí-vk: Hirscher világcsúccsal állt az élre

2017-12-17 13:35:48

A férfiaknál az olaszországi Val Gardenában óriás-műlesikló, a nőknél a franciaországi Val d'Isére-ben szuper-G futammal folytatódott az alpesisí vk-idény. Előbbieknél a győzelmet az osztrák Marcel Hirscher szerezte meg, míg utóbbiaknál az osztrák Anna Veith ünnepelhetett.

alpesisí-vk alpesi sí Miklós Edit Marcel Hirscher Anna Veith Anna Fenninger

AIPS: Serena Williams megelőzte Hosszú Katinkát

2016-02-15 09:46:34

Az ötödik helyen végzett a Nemzetközi Sportújságíró-szövetség (AIPS) év sportolója szavazásán Hosszú Katinka.

Serena Williams Hosszú Katinka Genzebe Dibaba Dafne Schippers Anna Fenninger

Alpesi sí: Fenninger visszatérne a következő szezonra

2015-12-09 13:01:07

A súlyos térdsérüléséből lábadozó olimpiai és többszörös világbajnok Anna Fenninger a következő szezon első versenyén már szeretne ott lenni az alpesi sí világkupa-sorozat mezőnyében.

alpesi sí Anna Fenninger

Alpesisí-vk: el sem kezdődött, máris véget ért a címvédő szezonja

2015-10-21 14:59:51

Nagyot bukott és megsérült szerdán Anna Fenninger, az alpesi síelők világkupasorozatának női összetett versenyének címvédője, akit helikopterrel szállítottak az innsbrucki kórházba. Ott kiderült, keresztszalag-szakadása van, így az egész szezont ki kell hagynia.

alpesisí-vk Anna Fenninger

Alpesi sí: Miklós Edit a 33. lett a női kereseti listán

2015-03-23 15:28:17

A férfi és női összetettben első két osztrák síző, Marcel Hirscher és Anna Fenninger kereste a legtöbb pénzt a vasárnap zárult alpesi világkupa-sorozatban. Miklós Edit a női kereseti lista 33. helyén végzett.

Anna Fenninger Marcel Hirscher Miklós Edit alpesi sí

Alpesi bajnokok: Hirscher és Fenninger is megvédte címét

2015-03-22 13:36:18

Taroltak az osztrákok alpesi síben a világkupa-sorozat utolsó állomásának utolsó napján. A férfiaknál és a nőknél is megszerezték az összetett bajnoki címét. Síugrásban nem képzelhető el szorosabb vetélkedés, mint amilyent láthattunk Severin Freud és Peter Prevc között. Összefoglaló a téli sportágak vasárnapi eseményeiről.

síugrás sílövészet alpesi sí Severin Freund Peter Prevc Martin Fourcade

Alpesi sí: Fenninger megvédte az összetett világkupát

2015-03-22 13:26:14

Anna Fenninger nyerte meg az utolsó, óriás-műlesikló világkupaversenyt a franciaországi szezonzáró állomáson. Az osztrák duplán örülhetett, mert ezzel az összetett mellett a szakági vetélkedésben is az évad legjobbjának bizonyult.

sílövészet biatlon alpesi sí Tina Maze Lindsey Vonn Kaisa Mäkäräinen

Alpesi sí: Fenninger nyert, és az összetettben is vezet

2015-03-13 20:55:34

Az osztrák Anna Fenninger nyerte meg a nõi alpesi sízõk óriás-mûlesiklásban rendezett pénteki svédországi világkupafutamát, így nemcsak a szakági elsõ hely az övé, hanem átvette a vezetést az összetett pontversenyben is.

alpesi sí Tina Maze Lindsey Vonn Are Anna Fenninger

Alpesisí-vk: Fenningeré a hétfő is - Miklós Edit pont nélkül zárt

2015-03-02 12:16:18

Hétfőn női szuper-G-vel folytatódott az alpesisí-világkupa a bulgáriai Banszkóban. A győzelmet az osztrák Anna Fenninger szerezte meg (vasárnap a kombinációt is ő nyerte meg ugyanitt) a szlovén Tina Maze és az amerikai Lindsey Vonn előtt. Miklós Edit a 44. helyen végzett.

alpesisí-vk alpesi sí Anna Fenninger

Alpesisí-vk: osztrák sikerek, Miklós Edit nem szerzett pontot

2015-03-01 19:24:22

A férfiak számára a németországi Garmisch-Partenkirchenben óriás-műlesiklással, a nőknek pedig a bulgáriai Banszkóban szuper kombinációval folytatódott az alpesisí-világkupa vasárnap. A férfiaknál az osztrák Marcel Hirscher, a nőknél pedig honfitársnője, Anna Fenninger győzött.

Anna Fenninger Marcel Hirscher alpesi sí alpesisí-vk

Alpesisí-vk: osztrák siker a férfiaknál és a nőknél is

2015-02-21 14:28:23

A férfiak számára az ausztriai Saalbachban lesiklással, a nőknek pedig a szlovéniai Mariborban óriás-műlesiklással folytatódott az alpesisí-világkupa szombaton. Előbbieknél az osztrák Matthias Mayer, utóbbiaknál pedig honfitársnője, Anna Fenninger győzött.

alpesisí-vk alpesi sí Matthias Mayer Anna Fenninger

Alpesisí-vb: kiderült, ki kereste a legtöbb pénzt

2015-02-16 11:22:06

Az egyformán két aranyérmet és egy ezüstöt begyűjtött osztrák Anna Fenninger és szlovén Tina Maze kapta a legtöbb pénzdíjat az egyesült államokbeli Vailben és Beaver Creekben vasárnap zárult alpesisí-világbajnokságon.

alpesisí-vb Tina Maze Anna Fenninger

Alpesisí-vb: Fenninger második diadala, Miklós Edit 40.

2015-02-13 00:19:48

A szuper-óriásműlesiklásban is győztes osztrák Anna Fenninger nyerte csütörtökön a nők óriás-műlesikló versenyét az egyesült államokbeli Vailben és Beaver Creekben zajló alpesisí-világbajnokságon.

óriás-műlesiklás alpesisí-vb Miklós Edit Anna Fenninger

Ausztria: Alaba és Fenninger lett az év sportolója

2014-10-31 10:27:35

David Alabát, a német bajnok és kupagyőztes Bayern München futballistáját, valamint Anna Fenninger olimpiai bajnok és világkupagyőztes alpesi sízőt választották meg Ausztriában az év sportolójának.

év sportolója David Alaba Anna Fenninger

Alpesi sí: a két olimpiai bajnok holtversenyben az élen

2014-10-25 13:55:42

Két győztest avattak Söldenben, az alpesi síelők 2014–2015-ös szezonjának első versenyén. A női óriás-műlesiklást Mikaela Shiffrin és Anna Fenninger nyerte meg.

alpesi sí Sölden Miklós Edit Mikaela Shiffrin Anna Fenninger

Alpesi sí: 555 ezer eurót keresett a vk két győztese

2014-03-17 14:21:28

A férfiaknál és a nőknél is az összetettben győztes osztrák versenyző, azaz Marcel Hirscher, valamint Anna Fenninger kereste a legtöbb pénzt az alpesi sízők múlt hétvégén zárult világkupa-szezonjában.A 25 éves Hirscher öt futamot nyert meg, összesen 13 alkalommal állt a dobogón, s 285 ezer euróval (88.9 millió forint) lett gazdagabb. Honfitársa, a 24 esztendős Fenninger négy győzelmével és 11 dobogós helyezésével csaknem 270 ezer eurót (84.3 millió forint) gyűjtött össze az idény során.

téli sportok alpesi sí Marcel Hirscher Anna Fenninger

Hirscher és Fenninger a lejtők uralkodói

2014-03-16 16:16:54

Osztrák fölény alpesi síben: a férfiaknál Marcel Hirscher, a nőknél Anna Fenninger nyerte meg az összetett világkupát. Sílövészetben ugyan még hátra van egy versenyhét, de a férfiaknál Martin Fouracde már biztosan az élen végez.

sílövészet sífutás alpesi sí Marcel Hirscher Anna Fenninger

Alpesi sí: óriás-műlesiklásban is Fenninger a legjobb

2014-03-16 13:43:03

Anna Fenninger győzelmével ért véget Lenzerheidében a női alpesi síelők óriás-műlesikló világkupaversenye a vk-döntőn. Ezzel az osztrák a szakági világkupát is megnyerte az összetett mellé.