Találatok a 1968-as olimpia címkére

Találatok száma: 7

Gyász: elhunyt az első nő, aki olimpiai lángot gyújthatott meg

2019-10-30 19:07:02

Norma Enriqueta Basilio az 1968-as nyári olimpián gyújtotta meg az olimpiai lángot, ő volt az első nő, akinek ez a megtiszteltetés jutott. A mexikóvárosi játékokon három futószámban induló Basiliót 71 éves korában érte a halál.

Norma Enriqueta Basilio 1968-as olimpia

Tizenkilenc évesen olimpiai bajnok volt, de az Újpestbe nehezen fért be

2019-10-18 21:05:43

Volt úgy, hogy az Újpesti Dózsából 13 játékos is tagja volt a futballválogatott keretének, pedig egyszerre csak 11-en lehetnek a pályán. Még annak is nehéz volt beférni a csapatba, aki szinte olimpiai bajnokként kezdte a pályafutását. Nagy László október 21-én ünnepli a 70. születésnapját.

Újpest labdarúgó-világbajnokság Zámbó Sándor Nagy László NS Hosszabbítás Fazekas László

Atlétika: felcsillant az olimpiai arany lehetősége, de ezüst lett

2018-10-14 13:39:48

A mieink hét érmet szereztek atlétikában Mexikóvárosban: Németh Angéla gerelyhajításban, Zsivótzky Gyula kalapácsvetésben lett olimpiai bajnok, Kiss Antal 50 kilométeres gyaloglásban ezüstérmes, Kontsek Jolán diszkoszvetésben, Kovács Annamária ötpróbában, Kulcsár Gergely gerelyhajításban és Lovász Lázár kalapácsvetésben bronzérmes.

atlétika Mexikóváros Mexikó 1968 1968-as olimpia

Evezés: 1968-ban elindult a stopper, azóta sehol semmi

2018-10-14 10:49:47

Mexikóvárosi ezüstérmével az evezés máig legjobb olimpiai eredményét érte el a Melis Zoltán, Sarlós György, Csermely József, Melis Antal alkotta kormányos nélküli négyevezős egység.

evezés Mexikóváros Mexikó 1968 1968-as olimpia

Vívás: Kulcsár Győző megjárta a hadak útját, de főszereplő lett Mexikóban

2018-10-14 12:52:49

Hét érmet (2-2 arany és ezüst, 3 bronz) szereztek a magyar vívók 1968-ban: olimpiai bajnok lett Kulcsár Győző (párbajtőr egyéni) és a párbajtőrcsapat (B. Nagy Pál, Kulcsár Győző, Fenyvesi Csaba, Nemere Zoltán, Schmitt Pál), második Kamuti Jenő (férfi tőr) és a női tőrcsapat (Bóbis Ildikó, Gulácsy Mária, Marosi Paula, Rejtő Ildikó, Sákovicsné Dömölky Lídia), harmadik Pézsa Tibor (kard egyéni), a kardcsapat (Bakonyi Péter, Kalmár János, Kovács Tamás, Meszéna Miklós, Pézsa Tibor) és Rejtő Ildikó (női tőr).

vívás Schmitt Pál Pézsa Tibor Mexikó Kulcsár Győző Kamuti Jenő

Válogatott: amikor még címvédőként hoztuk a „kötelező” olimpiai aranyat

2018-10-14 14:10:10

Válogatottunk címvédőként utazott az olimpiára, selejtezőn sem kellett pályára lépnie. A csapat lassan melegedett játékba, végül megnyerte a tornát. Szinte kötelező volt...

válogatott magyar válogatott 1968-as olimpia

Kajak-kenu: Hesz Mihály 1968-as olimpiai aranyának titka

2018-10-14 10:25:26

A kajak-kenu legjobbjai hét számban versenyeztek az 1968-as olimpián, s a magyarok hatban érmet nyertek. Olimpiai bajnok lett Hesz Mihály (K–1 1000 m) és Tatai Tibor (C–1 1000 m), ezüstérmes Wichmann Tamás és Petrikovics Gyula (C–2 1000 m), Giczy Csaba és Tímár István (K–2 1000 m), Pfeffer Anna és Rozsnyói Katalin (K–2 500 m), bronzérmes Giczy Csaba, Szöllősi Imre, Tímár István és Csizmadia István (K–4 1000 m).