Értékes pontokat hagyott veszni a Bayern

2006.04.01. 17:56
Értékes pontokat hagyott veszni a listavezető Bayern München a Bundesliga 28. fordulójában. Felix Magath együttese az eltiltott Szabics Imrét nélkülöző Köln ellen játszott 2-2-t. Az üldöző Werder Bremen Klose tizenegyesével nyert 1-0-ra Frankfurtban.

Bundesliga, 28. forduló:

Leverkusen-Kaiserslautern 5-1 (Barnetta 9., Berbatov 37. és 90+1.-11-es, 61., Fritz 85. ill. Pletsch 63.)
Bayern München-Köln 2-2 (Sagnol 29., Makaay 39. ill. Feulner 12., Streit 36.)
Frankfurt-Werder Bremen 0-1 (Klose 70.-11-es)
Hertha-Stuttgart 2-0 (Marcelinho 46., 69.-11-es)
Mönchengladbach-Dortmund 2-1 (Rafael 6., 34. ill. Rosicky 16.-11-es)
Nürnberg-Mainz 3-0 (Szaenko 3., Kießling 68., Vittek 79.)
Wolfsuburg-Duisburg 1-1 (Marlet 90. ill. van Houdt 74.)
Már az első negyedórában vezetést szerzett a vendégcsapat: Podolski adott be balról, Kahn alászaladt a labdának, Scherz jól fejelt kapura. A játékszer így is áthaladt volna a gólvonalon, de annak környékén még az egykori bayernes Feulner még biztos, ami biztos, belekotort – Drees játékvezető megadta a találatot, pedig úgy tűnt, hogy Feulner lesen állt.

A 29. percben remek góllal egyenlített a hazai csapat: egy átadást Sagnol állítgatás nélkül bombázott a kapuba.

Nem roppant össze a sereghajtó, Streit váratlanul lövésre szánta el magát a 36. percben és Kahn csúnyán belepkézte a nem túl nehéz lövést. Ám még ki sem ünnepelték magukat a vendégek, Makaay befűzte Alpayt, majd a léc alá bombázott, Bade nem tudott védeni.

A második félidőre már nem jött ki a sérüléssel bajlódó Kahn kapus, Rensing állt a háló elé.

A Bayern hiába próbálta megszerezni a győztes gólt, nem járt sikerrel, így meglepetésre nem tudta legyőzni gyengébb képességű ellenfelét. Az eltiltott Szabics Imre nem lépett pályára a középrajnaiaknál.

A müncheniek botlását kihasználta a Werder, amely Klose büntetőjével szerezte meg a győzelmet. A gólt megelőző tizenegyest egyébként éppen Klose harcolta ki, akit Rehmer rántott le.

A Lisztes Krisztiánt nélkülöző Mönchengladbach hazai pályán Nando Rafael duplájával győzte le a Dortmundot, Bódog sem játszott a Mainzban, amely Nürnbergben szenvedett sima vereséget.

Leverkusenben Berbatov három góllal terhelte meg a Kaiserslautern hálóját, két alkalommal büntetőből volt eredményes.

Dárdai Pál az utolsó percben lépett pályára a Herthában, de győztes csapat tagja lehetett, hiszen a berliniek Marcelinho duplájával 2-0-ra verték a Stuttgartot.

Az utolsó percben mentett pontot a tíz emberrel játszó Wolfsburg a kiesőjelölt Duisburg ellen hazai pályán. Az alsószászok Klimowicz könyököse miatt kerültek emberhátrányba, de Marlet az utolsó percben kisegítette az argentin csapattársat.