Női kézi Eb: fölényes dán siker a középdöntő rajtján

2014.12.13. 17:38
A szünet után a dánok állva hagyták a lengyeleket (Fotó: MTI)
Elkezdődött a magyar-horvát közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság középdöntője. A debreceni csoportban Dánia egy szorosabb félidő után végül fölényesen nyert a lengyelek ellen.

A lengyelek 2–2-ig jól tartották magukat, de utána produkáltak egy tízperces gólcsendet, amely alatt háromgólos hátrányba kerültek. Kim Rasmussen időkérése jót tett, szívós munkával és nagy akarattal sikerült kiegyenlíteniük (21. perc: 6–6). A lengyelek rendszeresen jól visszazártak, a dánok nem tudták játszani a gyors indulásos játékukat. A gólokban nem bővelkedő első játékrészben Aleksandra Zych többször is át tudta lőni a dán falat, a lengyelek pedig többször vezetni is tudtak, az északiak azonban a szünetre döntetlenre tudták alakítani az állást (9–9).

A lengyelek Karolina Siodmiak góljaival kezdték a második félidőt, de utána hullámvölgybe kerültek, nyolc percig nem tudtak betalálni, a lendületbe jövő dánok öttel elmentek. Rasmussen időkérése és a kapuscsere sem tudta megtörni a negatív szériát. A különbség lassan tovább nőtt, miközben a dán kapuban Sandra Toft, a mezőnyben pedig Maria Fisker elkapta a fonalat. Mínusz nyolcról kellet volna zárkóznia a Rasmussen-csapatnak, de nem igazán ment neki. A hajrában még megszórták magukat a felek, a dánok pedig 28–19-re nyertek.