Női kézi Eb: négy között a norvégok, ellenünk „lazíthatnak”

2014.12.15. 19:49
Heidi Löke (a háttérben) figyel, amíg társa, Linn-Kristin Reigelruth Koren igyekszik megállítani a lengyel Marta Gegát (Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)
A magyar-horvát közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában Norvégia egy félidőnyi szenvedés után 26–24-re legyőzte Lengyelországot.

Az ötszörös Eb-győztes norvégok mind a négy meccsüket megnyerték, a lengyelek viszont csak az oroszokat verték meg, így pont nélkül várták a középdöntős meccset. Mi ez, ha nem fix meccs?

Na, a lengyeleket ez annyira nem foglalkoztatta. Wysokinska egész jó hatékonysággal hárította a norvég lehetőségeket, miközben Solberget az 1/9-es kezdés után padra kellett ültetni, Zychék pedig 8–5-re elhúztak.

A kapuscsere sem segített sokat a norvégokon, Sando az első nyolc lövésből csak kettőt védett, így Drabikék óriási meglepetésre még növelték is az előnyüket, a 19. percben már öttel vezettek (11–6), és a Mörk, Löke duó húzta skandinávok a szünetig sem tudtak érdemben közeledni (15–11).

A fordulást követően még öt percig tartották magukat a lengyelek (18–14), onnantól kezdve azonban beindult a norvég henger, a 41. percben egy 5–0-s roham után már Mörkék vezettek (18–19).

Innentől már csak az volt a kérdés, hogy kiütéses sikert aratnak-e a norvégok, vagy „csak" nyernek – végül a lengyelek csupán két góllal maradtak alul (24–26).