Sima győzelemmel büntette a hibákat a Colts

2010.11.02. 09:58
Tamme touchdownja – ezzel került előnybe a Colts (Fotó: Reuters)
Jobb mérkőzés eleji teljesítményének köszönhetően az Indianapolis Colts 30–17-re legyőzte a Houston Texanst az NFL hétfő esti összecsapásán. A találkozó előtt azonos mérleggel (4–2) álló két együttes csatájában két negyed után 17–3-ra vezetett a Colts, és meg is őrizte az előnyét a meccs végéig. Az indianaiak átvették a vezetést az AFC déli csoportjában.

Hiányzott Dallas Clark. Hiányzott Austin Collie. Hiányzott Joseph Addai. A Colts ennek ellenére simán győzött – miután a perememberek jó teljesítményt nyújtottak, Peyton Manning meg kitűnően irányított (268 yardot passzolt, míg két átadása touchdownt ért). Mellesleg az indianaiak irányítója továbbra is százszázalékos (7–0), ha hazai pályán sorra kerülő Monday Night Footballról van szó.

DUNGY VOLT A SZTÁR

A félidő sztárja a Colts kitűnő exedzője, Tony Dungy volt: a szakembert felállva ünnepelte a közönség, amikor beiktatták a klub nagyjai – Jim Harbaugh, Chris Hinton, Bill Brooks, a tulajdonos Robert Irsay és Ted Marchibroda (no meg a „12. ember") mellé.

„Bárki szerepel, teljesítenie kell a feladatát. Nem fogunk mindig szépen vagy tökéletesen játszani, de darálunk és darálunk, próbálkozunk szüntelenül" – kommentálta a meccset Manning.

A meccsen az Indianapolis állva hagyta a vendégeket: az első negyedben Manning találta meg rövid passzal Jacob Tamme-t, majd Kelvin Hayden kapcsolt le egy pocsék Matt Schaub-indítást, és az interception után 25 yardos futással növelte az előnyt – 14–0!

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2010-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az első félidőbe még két mezőnygól (Neil Rackers 53, Adam Vinatieri 48 yardról talált be) fért bele, majd a hazaiak fórja 21 pontra hízott egy Manning, Reggie Wayne akció után.

A Houston már csak kozmetikázni tudott az eredményen, de tíz pontnál közelebb nem jutott, bár Andre Johnson és Arian Foster révén két touchdownt is összehozott. Persze Schaub első félidőbeli gyenge játéka – 15-ből 5 jó passz, 37 passzolt yard, egy interception – már eleve kódolta a Texans kudarcát.

„Az első félidőben semmi sem jött össze, ástunk magunknak egy szép nagy gödröt, amelyből nem bírtunk kikeveredni. A Colts ellen meg pont nem akarsz ilyen gödörbe kerülni..." – vélekedett Schaub.

„Mindenki elszúrta, amit el lehetett, rengeteg hibát követtünk el. Mentális kihagyásaink voltak, és így nem lehetett nyerni" – mondta a kisebb bokasérülést szenvedő Johnson.

Tulajdonképpen minden csak a megszokott volt: a Houston mérlege a Colts ellen most már 2–16, míg Indianapolisban 0–9.