Kaepernickkel ezúttal sem bírt a Packers, újabb Bengals-blama

2014.01.05. 22:29
Hiába vezetett még 10–7-re a Bengals, a végén a Chargers maradt felül (Fotó: Reuters)
Hiába az alapszakaszbeli 8–0-s hazai mérleg, a Cincinnati Bengals simán, 27–10-re kikapott a San Diego Chargerstől saját stadionjában, elbukva az AFC vasárnapi wild card-mérkőzését az NFL rájátszásában. A szép győzelmet arató Chargers a konferencia-elődöntőben a Denver Broncos ellen folytatja, a másik AFC-elődöntőben New England Patriots–Indianapolis Colts mérkőzést rendeznek.

A 13. játékhéten a Chargers a vörös zónába sem tudott jutni a kőkemény védelmű Bengals ellen, most bezzeg hamar sikerült: egy 12 játékból álló, 86 yardos drive – közel hét perc támadóidő – végén Danny Woodhead egy ötyardos futással ért el touchdownt, Nick Novak pontra váltotta a jutalomrúgást (0–7).

Az első negyed végén is a Chargers állt jobban, de a második zárásakor már a Bengals vezetett. Előbb Andy Dalton ünnepelhette meg első rájátszásbeli TD-passzát – a Cincinnati quarterbackje Jermain Greshamet találta meg a célzónában egy 60 yardos haladást (10 játék, 6:07 alatt) hozó támadásláncolat végén –, Mike Nugent pedig egyenlített (7–7). A negyed végére Dalton passzai (egy A. J. Greennek, egy Sanunak, egy Greshamnek) mezőnygóltávolságba hozták a Cincinnatit, Nugent 46 yardról nem hibázott, így a hazaiak vezetéssel vonulhattak nagyszünetre (10–7).

Ladarius Green a győzelem felé menetel (Fotó: Reuters)

A harmadik játékrész aztán a Bengals-drukkerek arcára fagyasztotta a mosolyt, lévén a Cincy egyik drive-ja Meskó-punttal, egy másik labdavesztéssel (fumble) zárult, a kettő között meg Philip Rivers touchdownra vezette egy 80 yardos drive keretében az övéit (10–14, Ladarius Green kapta a célzónában a 4 yardos passzt, Novak értékesítette a jutalompontot). Nick Novak egy 25 gólos mezőnygóllal hétre növelte a Chargers előnyét (10–17), és a hazaiak megpróbáltatásai közel sem értek véget. Dalton Sanunak szánt passzát Shareece Wright kapcsolta le, majd egyből a vörös zónába menetelt. Más kérdés, hogy hiába mentek neki minimális távolságról a Chargers támadói a pontszerzésnek, a Bengals védelme bezúzott mindent, így maradt a B-terv és egy Novak-mezőnygól 23 yardról (10–20).

A pocsék időben (szél, eső) a hangulatot Dalton rontotta tovább, aki előbb középen szépen megtalálta Bernardot, majd a következő játéknál eladta ismét a labdát, zárkózás helyett jöhetett a Chargers. A hazaiak védelme megint keménykedett, a Chargersnek el kellett rúgnia a labdát – jöhetett megint az immár kissé megviselt Dalton és a támadóegység. A San Diego védelme simán zárt, Dalton utolsó, kétségbeesett passzkísérlete az elkapó közelébe sem került, maradt a 10–20 és egyre közelebb sodródott a vereséghez a Bengals.

A Chargers akciója hamvába holt, de az idő fogyott, a Cincynek meg nagyon kellettek volna már a pontok. Nem jöttek: a támadás gyenge, a végső passz rossz volt, a meccs tulajdonképpen eldőlt. Ronnie Brown 58 yardos futott touchdownja már csak a végső megaláztatás volt a Bengalsnak, Nick Novak most is pontos volt, a Chargers tizenhéttel nyerte meg a mérkőzést (10–27). A Meskó Zoltánt bevető Cincinnati csődöt mondott a második félidőben, a sima hazai vereség óriási csalódás a Bengals szurkolótáborának.

Colin Kaepernick ezúttal nem jutott 400 yard fölé, de így is sikerre vezette a 49erst a Green Bay ellen (Fotó: Action Images)

GREEN BAY PACKERS–SAN FRANCISCO 49ERS

Alighanem alaposan unhatja már a Green Bay a 49erst, hiszen az előző szezon első, és utolsó meccsét is a San Francisco ellen játszotta (22–30 otthon az alapszakasz nyitányán – ekkor még a jelenleg már a Chiefst erősítő Alex Smith irányításával –, 31–45 Kaliforniában a rájátszásban), és ezúttal ez megismétlődött! A 2013-as idény kezdetén a 49ers otthon 34–28-ra nyert, és a rájátszásban a negyedik meccset is behúzta, egy utolsó másodperces mezőnygóllal.

A legutóbbi két alkalommal Colin Kaepernick előbb a levegőben és talajon (263 passzolt, 181 futott yard, 2-2 TD), majd szinte kizárólag passzokkal (412+22 yard, 3 TD) is ízekre szedte a Packers védelmét, így nagy kérdés volt, ezúttal mit talál ki a Green Bay a 49ers irányítójának megállítására.

A szél miatt mínusz 23 Celsius fokos hőérzet mellett kezdődött a mérkőzés, és a 49ers hamar bevállalós lépésre szánta el magát, 4. és 6-ra Crabtree 31 yardos elkapásával a vörös zónába értek, de csak mezőnygólig jutottak (0–3).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2013-as szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A Clay Matthewst nélkülöző Packers-védelem a következő támadást is mezőnygólra mentette, de a támadósor terített betlit mutatott az első negyedben, Aaron Rodgers két dobása pontatlan lett, két sackből viszont hét yardot is vesztett a Green Bay, így passzkísérletekből mínusz hét yardot haladt a házigazda (0–6).

Kaepernickék ismét jól jöttek előre, de az ellenfél 29-eséről interceptiont dobott az irányító, ezt követően pedig csak beindult a Packers és Jordy Nelson elkapásával fordított az addig szenvedő együttes (7–6).

A Frisco nem esett kétségbe, és Kaepernick 42 yardos futása után Frank Gore 10 egységről futott a célterületre, de a házigazda egy utolsó másodpercekben esett mezőnygóllal háromra közeledett a szünetre (10–13).

A második félidőt igencsak nyögvenyelősen kezdte a 49ers, Kaepernick a harmadik negyedben két időkérést is elpazarolt, ráadásul egy sack miatt még mezőnygóltávból is kiszorult együttese.

A pont nélküli harmadik 15 perc után a Packers 4. és 2-re is megcsinálta a nagy játékot, „természetesen” a rájátszást kiharcoló (Chicagóban 4- és 8-ra 48 yardos TD-t hoztak össze az utolsó percben) Rodgers-Randall Cobb duó nagy játéka segítésével, John Kuhn pedig egy yardról befutott a célterületre (17–13).

A 49ers irányítója azonban újabb nagy futással felelt, mielőtt Vernon Davist hozta nagyszerűen játékba 28 yardos passzal (17–20), a védelem pedig a vörös zónában megállította Rodgerséket, akik így csak Mason Crosby közeli rúgásával szereztek pontokat (20–20).

Volt még egy lehetősége a vendégcsapatnak arra, hogy eldöntse az összecsapást, Kaepernick pedig újabb nagy futásával ziccerbe hozta együttesét, amely az utolsó másodpercekben egy 33 yardos Phil Dawson mezőnygóllal nyert is (pedig nem sokon múlt a blokk!). A 49ers irányítója ezúttal nem ment 400 yard fölé, „csupán” 227 passzolt és 98 futott yardot rakott a közösbe 1 TD-vek, de ezúttal is győzelemre vezette csapatát (20–23).

NFL 2013
WILD CARD KÖR
Cincinnati Bengals–San Diego Chargers 10–27
(0–7, 10–0, 0–10, 0–10)
Green Bay Packers–San Francisco 49ers 20–23 (0–6, 10–7, 0–0, 10–10)

STATISZTIKÁK
A WILD CARD KÖR LEGJEI
A legtöbb passzolt yard:
Andrew Luck (Indianapolis) –Kansas City
443
A legtöbb futott yard: Colin Kaepernick (San Francisco)
–Green Bay
98
A legtöbb elkapott yard: T. Y. Hilton (Indianapolis) –Kansas City
224
A KATEGÓRIÁK RÁJÁTSZÁSBELI LEGJOBBJAI
A legtöbb passzolt yard: 443 Andrew Luck (Indianapolis)
A legtöbb futott yard: 98 Colin Kaepernick (San Francisco)
A legtöbb elkapott yard: 224 T. Y. Hilton (Indianapolis)
A legtöbb szerelés: 15 Rey Maualuga (Cincinnati)
A legtöbb sack: 2 Ahmad Brooks (San Francisco)
A legtöbb interception: 2 Husain Abdullah (Kansas City)
Seattle Seahawks (1.)–New Orleans Saints (6.) 2014.01.11. 22.35
Carolina Panthers (2.)–San Francisco 49ers (5.)
2014.01.12. 19.05
KONFERENCIADÖNTŐK (2014.01.19–20.)
AFC
A konferencia-elődöntő magasabban kiemelt győztese (1./2./4.)–A konferencia-elődöntő alacsonyabban kiemelt győztese (2./4./6.) 2014.01.20. 0.30