NFL: Wilson remekelt, a Seattle már a rájátszásban

2013.12.03. 07:00
A fehér mezes vendégcsapatnak nem hagytak helyet a hazaiak (Fotó: Reuters)
Russell Wilson 310 yarddal és 3 touchdownnal a Seattle Seahawks vezére volt a New Orleans Saints ellen megnyert mérkőzésen (34–7). A Seattle ezzel az első csapat lett a tengerentúli amerikaifutball-bajnokság (NFL) idei szezonjában, amely bejutott a rájátszásba.

Az NFL Nemzeti főcsoportjának első helyén álló Seattle Seahawks a második New Orleans Saintset fogadta, és erődemonstrációt tartott: az első negyedben mezőnygólt szerzett, majd Cliff Avril szerelése után a Drew Brees kezéből kieső labdával Michael Bennett kocogott el a Saints célterületéig, majd a hazai pályán még mindig veretlen Russell Wilson és Zach Miller tight end többször sikeres összjátéka hozott újabb TD-t a Seahawksnak.

Egy negyed után 17–0-ra vezetett a Seattle, amelynek hiába tizedelték meg a sérülések és eltiltások a hátvédsorát, a többiek eléggé felpörögtek ahhoz, hogy Brees és társai képtelenek legyenek nagy játékra. Az egyetlen sikeres akció a második negyedben Jimmy Graham 2 yardos TD-elkapása volt. Wilsonnak ellenben minden sikerült, s 22 perccel a rendes játékidő vége előtt kialakult a 34–7-es végeredmény.

Wilson 310 passzolt és 47 futott yarddal (utóbbiban is csapata legjobbja volt), valamint 3 TD-vel zárt, s Ben Roethlisberger után második irányítóként első két idényében 22 győzelmet aratott – még van négy meccse arra, hogy maga mögött hagyja a Steelers ászát, aki második idényében éppen a Seahawkst legyőzve vezette Super Bowl-diadalhoz a Pittsburghöt.

A Seattle a ligából elsőként már bejutott a rájátszásba, de ahhoz, hogy megnyerje a konferenciáját , még hajtania kell a hátralévő mérkőzéseken is.