NFL: Vick visszatért Atlantába, megsérült, az Eagles kikapott

2011.09.19. 06:05
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 2. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén az Atlanta Falcons hazai pályán 35–31-re legyőzte a Philadelphia Eaglest.

Michael Vick „hazatért”. Az Eagles irányítóját tudniillik a 2001-es játékosbörze első választási jogával éppen az Atlanta Falcons szerezte meg, és a Sólymok színeiben játszott egészen a 2006-os idény végéig, amikor is az ismert kutyaviadal szervezések miatt börtönbe került.

A találkozót a hazaiak kezdték jobban, és Roddy White 2 yardos TD-elkapásával megszerezték a vezetést (7–0). A második negyed elején előbb (Jeremy Maclin 5 yardos elkapása után) egyenlített (7–7), majd az újonc Alex Henery 22 yardos mezőnygólja után a vezetést is megszerezte a Philadelphia (7–10), hogy mégse Vickék vonuljanak előnnyel pihenőre, arról pedig Tony Gonzalez gondoskodott, aki 4 yardos elkapásával 14–10-re módosított az állást.

A második félidő elején (Vick harmadik labdaeladása után – három fumble (két vesztett) után interceptiont dobott az irányító) Gonzalez újabb hatpontosa, majd a sikeres jutalomrúgás után már 11 ponttal vezetett az Atlanta (21–10), ám Maclin újabb, ezúttal 36 yardos TD-elkapása, majd LeSean McCoy 8, illetve 2 yardos futása után 31–21-re már a Sasok vezettek.

Utóbbi játék előtt nyaksérülést szenvedett Vick, ám a helyére beálló Mike Kafka játékára sem lehetett sok panasza a Philadelphiának. Nem úgy a védelemre! Bár Matt Ryan átadását két alkalommal is a védők halászták le (Nnamdi Asomugha és Asante Samuel), a hazaiak irányítója a záró játékrészben Ovie Mughellinek már negyedik TD-passzát adta a mérkőzés során, majd a 114 yardig jutó Michael Turner TD-je után ismét a hazaiak vezettek (35–31).

A mérkőzés során összességében 171 elkapott yardot szerző Maclin vezényletével villámgyorsan haladtak a Falcons célzónája felé a Sasok, ám az ifjú elkapó nagy bánatára épp a legfontosabb, 4. és 4 alkalmával nem tudta előrevetődve megszelídíteni a tojást, így visszakerült a labda Ryanékhez, akik 3 térdelés után puntoltak egyet, de DeSean Jackson ezúttal nem tudott csodát tenni a visszahordásnál, majd az utolsó másodperces Hail Mary sem jött össze Kafkának (aki mindössze ezt a két passzkísérletét hibázta el), így a Falcons, ha nem is könnyen, de legyűrte a Philadelphiát.

A korábbi vasárnapi mérkőzésekről ide kattintva olvashat!