NFL: szétzúzta csoportbeli riválisát a New York Giants

2014.09.26. 06:56
Az Óriások szétzúzták a Rézbőrűeket a csütörtök esti rangadón (Fotó: Action Images)
A New York Giants kiütéses győzelmével kezdődött a tengerentúli amerikaifutball-bajnokság (NFL) 4. fordulója.

Az Eli Manning vezette – négy passzolt, egy futott TD – Óriások 45–14-re győzték le idegenben a szintén az NFC Keleti csoportjában található riválisukat, a Washington Redskinst. Manning négy touchdown-passzából hármat a másodéves tight end, Larry Donnell váltott pontokra. A Giants két győzelemmel és két vereséggel, a Redskins 1–3-mal áll négy meccs után.

A rendre nehéz helyzetből induló Rézbőrűek az első támadásukból elvesztették a labdát, a másodiknál rögvest megrekedtek, az Óriások pedig mindkétszer büntettek (0–14).

A hazai támadók ezt követően beindultak ugyan, de Donnell harmadik TD-jével hamar lehűtötték a kedélyeket a New York-iak (7–21). A Redskins helyzete még ekkor sem tűnt reménytelennek, hiszen a félidőből volt hátra még 2:16 perc, a második játékrészt pedig a fővárosiak kezdték, így szerencsés esetben egyenlíthettek volna, de egy újabb labdaeladás után megint a vendégek szereztek pontokat (7–24).

A második félidő elején egy villámgyors támadósorozat végén még egyszer felcsillant a remény (14–24), pláne, hogy a védelem is megállította Manningéket, de innentől kezdve már semmi nem jött össze a hazaiaknak, Cousins négyszer is az ellenfél védőjének kezébe varázsolta a labdát, a vendégek részéről pedig már a futójátékok is elegendőnek bizonyultak – pláne, hogy ezekből is szereztek két TD-t.