Bradyék, Manningék, Luckék és a Cardinals már a rájátszásban, a 49ers elbukott

2014.12.14. 22:31
A bajnok Seattle összetörte a legnagyobb rivális San Francisco rájátszásról szőtt álmait (Fotó: Action Images)
Az NFL 15. játékhetének vasárnapi mérkőzésein tovább folytatódott az AFC Északi csoportjában a rájátszásért vívott csata, miután a Bengals 30–0-ra lemosta a Brownst, és a rivális Steelers, valamint a Ravens is nyerni tudott. Győzött a Patriots és a Colts, amellyel biztossá vált, hogy mindkét csapat ott lesz a rájátszásban, csak úgy, mint a San Diego otthonában nyerő Broncos, a címvédő Seattle vendégeként elbukó 49ers viszont már biztosan lemarad a playoffról.

A 22 ÓRA UTÁN KEZDŐDŐ MÉRKŐZÉSEKEN

Az elmúlt hetekhez hasonlóan Peyton Manning ezúttal sem tündökölt, de a Broncos így is fontos csoportrangadót nyert meg San Diegóban, így biztosította helyét a rájátszásban. A második negyed hajrájában egy időre sérülés miatt még ki is eső irányító végül 233 yardot és egy TD-t passzolt, együttese pedig sorozatban negyedszer húzta be az AFC Nyugati csoportját. A találkozón egészen a harmadik negyed utolsó percéig nem esett TD, akkor viszont a Denver 16–3-ra ellépett, a Chargers pedig innen már nem tudott fordítani.

Kövessen minket a Facebookon is!

Persze az sem ártott a Musztángoknak, hogy Connor Barth mind az öt mezőnygólját értékesítette, míg Nick Novak kettőt is kihagyott a három kísérletből. A hajrában elkeseredetten támadó Chargers mérkőzését Philip Rivers (232 yard, 1 TD, 2 interception) eladott labdája zárat le végleg (10–22).

Míg Manningék már készülhetnek a rájátszásra, a legutóbbi három kiírásban egyaránt konferenciadöntőbe jutó – a 2011–2012-es idényben Super Bowlban is szereplő – San Francisco 49ers már lemondhat a playoffról! Jim Harbaugh irányításával így először nem lesz érdekelt januárban a 49ers.

A San Francisco a címvédő Seattle Seahawks otthonában lépett pályára, és buktott el 7–3-as félidei vezetést követően 17–7-re. Russell Wilson ugyan nem hozott kiemelkedő számokat – 168 passzolt yardig jutott csupán, és egyszer el is adta a labdát –, de negyedik negyedbeli TD-átadásával állva hagyta ellenfelét a Seahawks. A hazaiaknál még kiemelendő Marshawn Lynch, aki 21 futásból 91 yardot és egy TD-t szerzett.

A 49ers bukása a Lions sikere mellett lett biztos, pedig nem indult jól a meccs a Detroit számára, hiszen a Teddy Bridgewater (315 yard, 1 TD, 2 interception) vezérletével a Minnesota már 14–0-ra is vezetett, de a hazai labdaszerzések után a szünetre már csak néggyel mentek a Vikingek, a nagyszünet után pedig két mezőnygóllal fordítottak Matthew Staffordék (153 yard, 1 TD), és 16–14-re megnyerték a meccset, 10–4-re módosítva a mérlegüket.

Az 1/1-ért folytatott versenyben a Jets szenvedett el nagy veszteségeket, miután 16–11-re nyert a meccs előtt szintén 2–11-es mérleggel álló Tennessee otthonában. A Titánok egy nem szokványos 5–0-val kezdtek egy safetynek köszönhetően, a negyedik negyedben azonban fordítottak a New York-iak. A végén még egy elképesztő játékkal visszajöhetett volna a Tennessee, de a hátrapasszok tömkelege után végül nem sikerült átvinni a labdát a gólvonalon (11–16).

Eddie Lacy (Green Bay Packers) és Duke Williams (Buffalo Bills) emberes találkozója (Fotó: Reuters)

Az 5–8-as mérleggel álló Falcons a szintén rájátszásért küzdő, 8–5-ös mutatóval rendelkező Pittsburgh Steelerst fogadta, ám Mike Smith csapatának nem volt sok öröme az összecsapásban.

Nem alakult jól az első félidő az Atlanta számára, két mezőnygól után a második negyedben először Matt Ryan eladott labdáját hordta vissza a vendégek védelme hatpontosra, majd nem sokkal később a futó Le’Veon Bell egyyardos futott touchdownjával húzott el a Pittsburgh, amin a másik oldalon Devin Hester 17 yardos TD-ja sem segített. Az Atlanta így 20–7-es hátrányból várhatta a második félidőt. Ben Roethlisberger irányító egyébként már a nagyszünetben 210 passzolt yardnál járt, végül kereken 360 egységgel zárt.

Matt Bryant rúgó magabiztosan értékesítette a mezőnygólokat, az utolsó negyedben viszont ismét Bell pillanatai következtek, ám 13 yardos pontszerzésére a veterán elkapó, Roddy White felelt négyyardos TD-nal (27–20).

A hátralévő percekben a Falcons támadósora már nem tudta meglepni a Steelers védelmét, így a Pittsburgh végül 27–20-ra megnyerte az összecsapást, és szezonbeli kilencedik győzelmét is megszerezte.

A Miami Dolphins az AFC Keleti csoportjának első helyén álló riválisához, a New England Patriotshoz látogatott. A mérkőzést a Delfinek kezdték, és egy remek, ötven yardos Mike Wallace-elkapás után mezőnygól-távolságig jutottak, ezt azonban blokkolta a Pats speciális egysége, ráadásul TD-ra vissza is hordta a labdát (7–0).

A második negyedben a futó Shane Vereen növelte a hazaiak előnyét (14–3), a nagyszünet előtt néhány másodperccel azonban ismét Wallace villant, és remek, 32 yardos TD-elkapása után a Miami visszajött a mérkőzésbe (14–13).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2014-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A Hazafiak a harmadik 15 percben 24(!) pontot raktak fel a táblára, amivel tulajdonképpen be is húzták a találkozót. Először LeGarrette Blount küzdötte be magát a Dolphins célterületére három yardról, majd Tom Brady Rob Gronkowskinak és Julian Edelmannek osztott ki egy-egy TD-passzt, közte pedig még Gostkowski is rúgott egy mezőnygólt amivel a hazai csapat 38–13-ra el is húzott. Az utolsó percek az óra lepörgetéséről szóltak, a Dolphins pedig nem tudott kozmetikázni az eredményen, így a Patriots sima, 41–13-mas győzelmet aratott a Miami ellen.

Az NFC Északi kvartettjének első helyén álló Bengals a Johnny Manziellel felálló csoportrivális Cleveland Brownst látta vendégül.

Manziel nem játszott jól az összecsapáson, sőt, mondhatni leszerepelt, hiszen 18 passzkísérletéből csupán tíz volt sikeres, ráadásul kétszer is eladta a labdát. A másik oldalon a Bengals hengerelt, az újonc futó, Jeremy Hill pedig már fél óra után 120 yardnál és két touchdownnál járt. 20–0-s első félidő után a Cincinnati joggal várhatta bizakodva a harmadik etapot.

„Johnny Football” számára a folytatás is horribilisre sikeredett, összesen kevesebb, mint száz passzolt yardig jutott, és a Browns végül pontot sem tudott szerezni, míg a Bengals Rex Burkhead futott touchdownja után megsemmisítő, 30–0-s csapást mért a Clevelandre.

A többi mérkőzésen

A Giants az újonc Odell Beckham Jr. vezetésével legyőzte a gyengélkedő Washingtont. Beckham Jr. 143 yardjával és három TD-elkapásával szinte már magáénak tudhatja az Év Legjobb Támadó Újoncának járó (OROY) díjat. A Colts 17–10-re megverte a rivális Texanst, így biztossá vált, hogy behúzta az AFC Déli csoportját, és bejutott a rájátszásba. A Chiefs nem követte el azt a hibát az Oakland elleni visszavágón, mint néhány hete. Andy Reid csapata simán győzött hazai pályán. A Baltimore remek védelmének köszönhetően legyűrte a Jacksonville-t, és így továbbra is tartja a lépést az AFC Északi négyesének első helyéért. A Buccaneers ismét kikapott, ezúttal a Panthers verte meg Lovie Smith együttesét.

A Green Bay–Buffalo találkozón a Bills fantasztikus védelme nagy meglepetésre hatástalanítani tudta Aaron Rodgerst, aki három labdaeladást is jegyzett, csapata pedig 21–13-as vereséget szenvedett. Érdekesség, hogy a Buffalo egymást követő mérkőzéseken Peyton Manninget és Rodgerst is nulla TD-on tartotta!

A VASÁRNAP ESTI RANGADÓN

Dez Bryant három TD-t szerzett, a Dallas hetedik idegenbeli meccsét is megnyerte (Fotó: Action Images)

A késő esti mérkőzésen a hetedik idegenbeli fellépését is megnyerte a Dallas Cowboys: a Tony Romo irányította gárda 38–27-re győzte le a Philadelphia Eaglest, ezzel pedig átvette a vezetést aktuális riválisától az NFC Keleti csoportjában.

Dez Bryantnek karriercsúcsot jelentő touchdown-elkapása volt Romótól, míg DeMarco Murray kétszer is befutott a labdával a célterületre. A Cowboys a második negyed elején 21–0-ra vezetett, és ugyan az Eagles fordított 24–21-re a harmadik játékrész végére, a vendégek két gyors TD-vel elrendezték a meccset.

Mivel a találkozó nem végződött döntetlennel, ez egyben azt is jelentette, hogy az Arizona Cardinals 2009 óta először készülhet a rájátszásra.