NFL: Graham a kaput, a Saints a Falconst döntötte le - videó

2013.11.22. 07:31
Jimmy Graham TD-ünneplését a kapu bánta (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 12. fordulójában az NFC déli divíziójában a New Orleans Saints 17–13-ra legyőzte az Atlanta Falconst.

Az NFC South csoportban az élen álló Saints a gyenge szereplése nyomán utolsó helyen álló Falconshoz látogatott csütörtök este. Az Atlanta viszont meglepetésre meg tudta szorongatni Drew Breeséket.

Az első negyedben a hazaiaktól Steven Jackson futott, a túloldalon pedig Benjamin Watson elkapott TD-jével 7–7 volt az állás.

Aztán a második játékrészben Matt Bryant mezőnygóljával ismét vezetett a Falcons – mondjuk Matt Ryant valamivel durvábban vitte a sisakjánál fogva földre Akiem Hicks, mint a múlt héten tették Drew Breesszel, mégsem ért szabálytalanságot a játékvezetőknél –, de jött Jimmy Graham 44 yardos elkapása, ami után a liga egyik legjobb tight endje a kapura zsákolt ünneplés gyanánt, amely viszont ezáltal megdőlt.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2013-as szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A Saints extra pontja előtt a játékvezetők észrevették a ferde kaput, s javítást rendeltek el, ami miatt rövid ideig állt a játék.

A félidei 13–14-es állást Matt Bryant újabb field goalja állította be.

Fordulás után aztán a Saints is mezőnygóllal jelentkezett, Garett Hartley 41 yardról volt eredményes.

Az Atlantának volt esélye visszajönni a meccsbe, kevesebb mint három perccel a vége előtt a Saints 29 yardos vonaláig jutott, de végül csak 47 yardos mezőnygólkísérlet lett belőle. Matt Bryant elsőre be is rúgta a labdát a helyére, ám időkérés miatt nem ért a találat. A rövid játékmegszakítást követően viszont Bryant a kapufa mellé lőtt, a Saints pedig okosan eljátszott a hátralévő idővel, így 17–13-ra győzött.

A Saints ezzel harmadszor nyert csoportrivális ellen idén, az Atlanta pedig sorozatban ötödször kapott ki, ráadásul már matematikai esélye sincs NFC South megnyerésére.

A New Orleans támadóegysége ezúttal nem villogott annyira, mint szokott, de a Rob Ryan által dirigált védelem nagyban hozzájárult a sikerhez.