NFL: fölényes Steelers-siker, pont nélküli Rams-rajt

2016.09.13. 09:36
DeAngelo Williams tarthatatlannak bizonyult Washingtonban (Fotó: Action Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 1. fordulójában két hétfő esti rangadót is rendeztek – a Pittsburgh Steelers fölényesen nyert a Washington Redskins otthonában, a Rams révén pedig kellemetlen zakóval tért vissza Los Angeles a vérkeringésbe: a Kosok pontot sem tudtak szerezni San Franciscóban.

A fővárosiak Dustin Hopkins két mezőnygóljával 6–0-val zárták az első negyedórát, de hiába jutott Kirk Cousins 329 passzolt, DeSean Jackson pedig 102 elkapott yardig, ezen az estén a Steelers akarata érvényesült.

Ryan Shazier két labdaszerzést is kierőszakolt, James Harrison is szerzett egy interceptiont, a támadó oldalon pedig Big Ben Roethlisberger (300 yard, 3 TD, 1 interception), az eltiltott Le'Veon Bellt helyettesítő DeAngelo Williams (143 futott és 28 elkapott yard, 2 TD) és Antonio Brown (126 elkapott yard, 2 TD) is ellenállhatatlanul játszott, így a harmadik negyedre gyakorlatilag eldöntötte a meccset a vendégcsapat (6–24).

Hopkins harmadik mezőnygólja és Chris Thompson egyyardos futása után feléledt a hazaiak reménye (16–24), de Williams két futásával a Steelers hamar lehűtötte a kedélyeket, és 22 ponttal nyert az előző idényben egyaránt playoffba jutó csapatok csatáján (16–38).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a NFL 2016-os kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A San Francisco 49ers parádésan indította a Chip Kelly-érát, Carlos Hyde 88 yardot és két touchdownt futott, rajta kívül Shaun Draughn is a célterületre ért, Blaine Gabbert pedig Vance McDonaldnak adott hatpontos passzt, miközben a Rams csak szenvedett. Los Angeles 21 év után tért vissza az NFL vérkeringésébe, de az első pontokra továbbra is várni kell (28–0).

A Kosok lelkiállapotát tökéletesen jelzi Aaron Donald cselekedete: az előző idényben J. J. Watt mellett a legjobb védőteljesítményt nyújtó falember a negyedik negyedben egy dulakodás után hozzáért az egyik játékvezetőhöz, amiért kiállították.

„Buta döntés volt a részemről. Épp láttam, hogy valami történt, próbáltam odarohanni és segíteni a társaimnak. És, ahogy már mondtam, ez egy buta döntés volt a részemről” – gyakorolt bűnbánatot az eset után Donald.

2016. 09. 13. 4.20 San Francisco 49ers–Los Angeles Rams 28–0
A San Francisco 49ers fölényesen nyert a Los Angeles Rams ellen (Fotó: Action Images)