NFL: Flacco 13 mp-cel a vége előtt eladta a labdát

2015.10.27. 06:53
Tony Jefferson (balra) itt még nem tudta leszedni Joe Flacco passzát (Fotó: baltimoreravens.com)
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) hetedik fordulójában az Arizona Cardinals hazai pályán 26–18-ra legyőzte a Baltimore Ravenst. A vendégek tizenhárom másodperccel a rendes játékidő vége előtt, nyolcpontos hátránynál az ellenfél célterületétől kilenc yardra támadhattak, ám Joe Flacco irányító passzát a védő Tony Jefferson elcsípte.

Ugyan a meccsen a Baltimore szerzett vezetést Justin Tucker 44 yardos mezőnygóljával, a remek napot kifogó Chris Johnson futott hatpontosával fordított a hazai pályán játszó Arizona. A Ravens a második negyedben Justin Forsett révén megint előnybe került, de Carson Palmer passzát Michael Floyd elkapta, így a nagyszünetre 14–10-es Cardinals-vezetéssel mentek a csapatok.

A harmadik játékrészben Chandler Catanzaro két mezőnygólt értékesített (20–10), majd a negyedikben Palmer John Brownt találta meg a célterületen belül, ám az extrapontot elhibázta a Cardinals. Tizenhat pontos Arizona-vezetésnél Asa Jackson (Ravens) blokkolt egy puntot, amivel ígéretes helyről jöhetett a vendégcsapat, s Joe Flacco előbb Kyle Juszczyknak adott touchdownpasszt, majd két pontért cserébe Nick Boyle-t találta meg az endzone-ban. A Baltimora ezzel nyolc pontra csökkentette hátrányát négy és fél perccel a vége előtt.

A Ravens támadósora hamar visszajöhetett, s eljutott a vörös zónáig, ám ott Flacco tizenhárom másodperccel a vége előtt, kilenc yardra a célterülettől eladta a labdát (interception) Tony Jeffersonnak, így a Cardinals 26–18-ra győzött.

Chris Johnson 122 yardot (és egy touchdownt) futott, ebből 62 yardot egy olyan játék során, amikor egy védő hasán átgördülve tudott tovább szaladni. A futó az NFL történetében a második játékos Ricky Watters után, aki három különböző csapat mezében is futott legalább száz yardot hétfői esti rangadón.

A Cardinals 5–2-es mutatóval áll, míg a Ravens 1–6-tal. Az Arizona sorozatban másodszor kezdte 5–2-vel az idényt, ezt megelőzően legutóbb 1976-ban rajtolt öt győzelemmel és két vereséggel. Az elmúlt tizenöt szezont vizsgálva a Baltimore csupán a harmadik csapat, amely első hét meccsét egyaránt nyolc vagy kevesebb ponttal nyert meg vagy vesztett el.