NFL: Feely 5 másodperccel a zárás előtt döntött, nyert a Cardinals

2010.12.26. 13:55
Egy kis karácsonyi látványosság... (Fotó: Reuters)
Az Arizona Cardinals 27–26-ra győzött a Dallas Cowboys ellen az NFL 16. fordulójának karácsonyi mérkőzésén, köszönhetően Jay Feely öt másodperccel a vége előtt elért mezőnygóljának.

A Cardinals két interception-visszahordásból elért touchdownnal nyitott – hasonló 1999 óta nem történt egy meccs nyitó negyedében sem –, az Arizona már csak egy hasonló TD-re van a ligacsúcstól.

14–0 után David Buehler szerezte meg a Dallas első pontjait, de Andre Roberts John Skelton 74 yardos passzát touchdownra váltotta, így 21–3 volt a hazaiaknak. Ekkor azonban jött a Cowboys: két TD és egy mezőnygól után egyre olvadt az arizonai előny (21–20).

Feely a negyedik negyedet mezőnygóllal indította (24–20), de Miles Austin touchdownja után először a meccsen már a Dallas vezetett (de David Buehler kihagyta a jutalomrúgást, így csak 26–24-re), a végszó viszont a Cardinals rúgóspecialistájáé volt. Feely 48 yardról próbálkozhatott öt másodperccel a vége előtt, nem hibázott, ez pedig győzelmet ért. Mindkét csapat mérlege 5–10.