NFL: beindult a Seahawks-gépezet; Bortles, Mariota – 9!

2015.12.06. 23:00
Russell Wilson kétszer is megvillant (Fotó: Twitter)
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 13. fordulójában könnyedén nyert a Cincinnati Bengals, az Arizona Cardinals és a Seattle Seahawks is. A Jacksonville-nek az irányító Blake Bortles és az elkapó Allen Robinson klubrekordja sem volt elegendő a sikerhez. A Jets hosszabbításban győzte le a New York Giantset, a New England otthon kapott ki a Philadelphiától, míg a Carolina továbbra is képtelen veszíteni.

A hazai Buccaneers kezdte jobban a Falcons elleni csoportrangadót, és az első negyed végén az 1/1-es újonc irányító Jameis Winston TD-futásával meg is szerezte a vezetést (7–0).

Az Atlanta mezőnygólokkal operált, a nagyszünetre pedig már 9–7-tel mehetett, miután Shayne Graham az utolsó másodpercben 52 yardról harmadik rúgását is behelyezte a póznák közé.

A második félidőben a Bucs ismét touchdownnal kezdett, a kétpontos kísérlet viszont nem sikerült (13–12), Doug Martin labdavesztése után pedig a negyedik negyed elején nagy lehetőséget kapott a Falcons a fordításra. Az eddigi vörös zónás szenvedések után sikerült egy tökéletes támadássorozatot összerakni, amivel Matt Ryanék átvették a vezetést (19–16).

Két perccel a meccs vége előtt elképesztő játékot láthattunk: Winston kezéből kiverték a labdát, ám a földre nem vitték le, így ő felszedte és megfutotta a harmadik és hosszút, a Tampa Bay ezzel haladhatott tovább. Lovie Smith gárdája nem is hibázott, Mike Evans hatyardos elkapásával pedig 23–19-re megfordította és meg is nyerte az összecsapást.

A Falcons ezzel sorozatban ötödik mérkőzésén kapott ki.

A forduló egyik legjobban várt összecsapása a 6–5-tel álló Seahawks minnesotai vendégjátéka volt, ám Pete Carroll csapatának könnyebb dolga volt, mint azt előzetesen hittük volna. A Vikings támadóegysége teljesen impotensnek bizonyult, míg Russell Wilson kétszer is megvillant – egy passzolt és egy futott touchdownja volt ekkor –, Teddy Bridgewater hibája után pedig a Seattle 21 ponttal vezetett a félidőben.

Persze az sem elhanyagolható tény, hogy a Vikingek védelméből már a meccs elején kidőlt két kulcsjátékos, a söprögető Harrison Smith, valamint a linebacker Anthony Barr.

A harmadik negyed sem indult jól a hazai együttesnek, Wilson második TD-átadását is kiosztotta, amivel már 28–0-ra vezetett a Seahawks.

Noha 35 pontos hátrányban Cordarrelle Patterson a kirúgás után 101 yardos TD-visszahordást csinált (35–7), de ez csak az eredmény kozmetikázására volt elég. A vége 38–7 lett a Seattle-nek, amely ezzel a sikerrel megerősítette wild card pozícióját.

A TÖBBI PÁLYÁN
A. J. Green volt a Bengals nyerőembere a Browns ellen. A kiváló elkapó 128 yarddal és egy TD-vel zárt, a Cincy pedig simán győzött. A Jacksonville-ben Blake Bortles és Allen Robinson – előbbi 5 touchdownt passzolt, utóbbi hármat kapott el, ezzel a szezonban összesen már 11-nél jár – is klubrekordot ért el a Titans ellen, ám ez sem volt elég a sikerhez, Marcus Mariota ugyanis parádézott: az újonc játékos összesen négy touchdownt szerzett. A Bears óriási meglepetésre kikapott a 49erstől, a Cardinals a Rams ellen viszont hozta a kötelezőt. A Miami megszenvedett a Ravensszel, de így is nyert. Feltámadt a buffalói támadóegység: Tyrod Taylorék 30 pontot pakoltak be a Texansnak, ez elég is volt a W-hez.. A Jets hosszabbításban verte meg a Giantset.

A Philadelphia három vereség után tudott újra nyerni, aminek a New England látta a kárát. A sérülésektől sújtott címvédő 2012 óta először vesztett el két egymást követő mérkőzést az alapszakaszban. Cam Newton öt TD-passzal segítette a Carolinát 41–38-as győzelemhez New Orleansban. A Panthers a liga történetének kilencedik olyan csapata, amely 12 győzelemmel kezdett egy szezont. Ben Roethlisberger 364 passzolt yarddal és négy touchdownnal járult hozzá a Pittsburgh sima, 45–10-es sikeréhez a Colts ellen, a Denver pedig kitűnő védelmének köszönhetően hagyta el győztesen a pályát San Diegóban. A Kansas City a 20–0-ra megnyert záró negyedének köszönhetően múlta felül az Oaklandet.