NFL: a legutolsó pillanatban harcolta ki a sikert a Steelers

2015.10.13. 07:07
Le’Veon Bell és a labda úton a győztes touchdown felé (Fotó: Reuters)
A Pittsburgh Steelers az utolsó pillanatokban elért touchdownnal 24–20-ra győzött a San Diego Chargers vendégeként a tengerentúli amerikaifutball-liga (NFL) kedd hajnali mérkőzésén.

Öt másodperccel a vége előtt még a Chargers vezetett, de Le'Veon Bell a játékidő lejártának pillanatában a védvonalon „átgyömöszölt” touchdownnal megfordította az állást.

Pedig nem úgy indult, hogy ezen a meccsen a hazaiaknak sok gondjuk lesz, egy villámgyors támadás végén Antonio Gates pályafutása 100. TD-elkapását jegyezte, ezzel a pontszerzéssel pedig egészen a nagyszünetig vezetett a Chargers (7–3).

A harmadik negyedben aztán hiába indult ígéretesen a San Diego számára, Philip Rivers (365 yard, 2 TD, interception) passzát Antwon Blake halászta le, és 70 yardnyi száguldás után már a Kohászok vezettek (7–10)!

A záró felvonás elején Josh Lambo 40 yardos mezőnygóljával egyenlített a házigazda, majd Gates megszerezte a 101. TD-ját is (17–10), de mielőtt nagyon örülhettek volna a hangzásra néha mintha hátrányban lévő hazai szurkolók, jött Michael Vick (203 yard, TD, interception) és Markus Wheaton, a kettejük 72 yardos összjátéka pedig az egyenlítést hozta magával (17–17).

A hajrához közeledve Lambo 54 yardról nem hibázott (20–17), de a Steelersnek volt még egy esélye, és köszönhetően Vick 24 yardos futásának, szépen haladtak is a vendégek. Olyannyira, hogy 5 másodperccel a vége előtt nem egészen egy yardról próbálkozhattak, és bár elsőre úgy tűnt, Bellt megállíthatja a védelem, végül az idő lejárta pillanatában benyújtotta a labdát a célterületre (20–24).