NFL: A Jets kikapott, és kiszállt a versenyből

LUKÁCS DÁNIELLUKÁCS DÁNIEL
2012.12.18. 06:25
Mark Sanchez öt labdát veszített el a Titans ellen (Fotók: Action Images)
A hazai pályán idén folyamatosan szenvedő Tennessee Titans látta vendégül a rájátszásért küzdő New York Jets csapatát magyar idő szerint kedd hajnalban Nashville-ben, a tengerentúli profi amerikaifutball-liga 15. fordulójának záró mérkőzésén. Az egész évben gyengén teljesítő jetses támadósort a védelem ezen a meccsen egészen az utolsó percig folyamatosan ki tudta húzni a bajból, de a hatodik labdavesztés után a hazaiaknak már csak térdelniük kellett a győzelemhez.

A magabiztosan kezdő Jake Locker vezetésével viszonylag könnyedén jutott mezőnygól-távolságba a Titans a mérkőzés első labdabirtoklásából, azonban Muhammad Wilkerson blokkolni tudta az amúgy igen biztos lábú Ron Bironas lövését, így pontok nélkül távoztak a hazai támadók az ellenfél térfeléről. A Jets a 18 passzolt yarddal lehozott első félidőben egy kiegyensúlyozottnak nevezhető drive-val kezdett, Mark Sanchezzel a center mögött, de Tim Tebow-t is láthatta az LP Field közönsége, amint megfut egy first downt 3 & 1-nél, végül pedig a vendégek Nick Folk 22 yardos mezőnygóljával szerezték meg a vezetést (0–3).

A következő említésre méltó esemény a második negyed hetedik percében esett, amikor a Jets jól sikerült puntja után Chris Johnson – a newtowni lövöldözés áldozatainak nevével a cipőjén – a saját hatyardos vonaláról indulva meg sem állt a vendégek célterületéig – ez a 94 yardos TD a Titans történetének leghosszabb földön szerzett hatpontosa (7–3). A New York-iak erre egy olyan drive-val válaszoltak, amelyet végig Tebow vezényelt le, de mivel a vendégek nem tudtak reagálni a Titans passzsiettetőinek Tebow ellen intézett rohamaira, csak két option-futásból teljesített first downig jutottak.

Miután a Titans nem tudott előrehaladni, Mark Sanchez kapott ismét lehetőséget, de az első playnél eladta a labdát – egy pillanatig kérdéses volt, hogy interceptionről van-e szó, az oldalvonal felfestése ugyanis megtévesztő volt, de Jason McCourty egyértelműen nem lépett ki a labda elkapása közben. Más kérdés, hogy a Tennessee nem tudott mit kezdeni a kiváló mezőnypozícióval, és a Jets sem tudott produktív lenni, a hátralévő négy percet ugyanis a védelmek dominálták.

A második félidő ígéretes vendégtámadással kezdődött, ám ez nem tartott sokáig, mivel Mark Sanchez hosszú passza ismét McCourty kezeiben landolt – a Jets védelme azonban ezúttal sem engedte kihasználni Lockeréknek a kedvező indulópozíció jelentette lehetőséget. Sanchez a következő labdabirtoklás során néhány jó passz kiosztása után kezdett magabiztosnak tűnni, amikor beküldték a helyére Tim Tebow-t egy játék erejéig, és ez meg is törte a támadás ritmusát, amely hamarosan el is halt.

A hazaiak támadóit azonban nem engedte ki saját vörös zónájából a vendégvédelem, ráadásul Brett Kern borzasztó puntja után a Jets az ellenfél 35 yardosáról indíthatott támadást, amelyet három futás után Sanchez zárt rövidre Jeff Cumberlandnek kiosztott 17 yardos TD-passzával (7–10). Válaszként egy Locker passzaira épített két és fél perces drive-val jött elő a Titans, amelyet maga az irányító fejezett be egy 13 yardos futással (14–10).

Jake Locker futása döntőnek bizonyult

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2012-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A pengeváltást követően egészen a negyedik negyed közepéig elpuntolgattak a csapatok, amikor ismét egy Sanchez-interception kavarta fel az állóvizet: ezúttal Michael Griffin szedte le a Braylon Edwards felé dobott hosszú passzt. A vendégvédelem azonban ezúttal is megmentette irányítóját, és nem engedte át saját térfelére a Titans támadóit.

A playoffba jutás reményének életben tartásáért a Jets nyolc yardosáról indított, változatosan felépített drive-ot a félpályánál egy jogos roughing the passer büntetés mentette meg, azonban véget ért, amikor Mark Sanchez passzát ismét Griffin fogta el. A védelem viszont még ekkor is a helyén volt, és Kern újabb szörnyű felszabadító rúgásának köszönhetően a Titans 25 yardos vonaláról indíthatott támadást a mérkőzés megnyeréséért, de Mark Sanchez elejtette a nem túl jól sikerült snapet, a labdát pedig az újonc Titans-linebacker, Zach Brown szerezte meg, kiejtve ezzel a Jetset.

A 6–0-s turnover-mutató kiválóan jelzi a támadósor problémáit, és az, hogy ennyi eladott labda mellett is meccsben tudott maradni a Jets az utolsó percig, egyértelműen remek védelmének köszönhető, azonban a védelem önmagában kevésnek bizonyult a playoff-részvétel kiharcolásához.

A New York Jets 6/8-as mérleggel áll, és már matematikai esélyét is elvesztette a rájátszásba jutásra. A Tennessee Titans 5/9-cel áll az AFC South harmadik helyén, és már korábban kiszállt a versenyfutásból.