Lynch tarthatatlan volt: az Eagles Seattle-ben is zakózott

2011.12.02. 05:51
Marshawn Lynchet volt, hogy a fél Eagles-védelem sem tudta megállítani (Fotó: Action Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 13. fordulójának csütörtök esti mérkőzésén a Seattle Seahawks a 148 yardig és 2 touchdownig jutó Marshawn Lynch vezetésével hazai pályán 31–14-re legyőzte a Philadelphia Eaglest. A vendégek részéről a 84 futott és 49 elkapott yardja mellett két hatpontos is szerző LeSean McCoy emelkedett ki, Vince Young négy interceptionje azonban túl soknak bizonyult.

Csalódott csapatatok csatájára került sor a 13. forduló nyitó mérkőzésén, hiszen az előző szezonban egyaránt csoportgyőzelemmel záró együttesek ezúttal 4 győzelemmel és 7 vereséggel gyakorlatilag már kiestek a rájátszásért folytatott harcból.

A 2002 óta második legjobb NFC-s hazai mérleggel rendelkező Seattle kezdte a találkozót, és bár az Eagles védelme villámgyorsan leparancsolta a pályáról a támadókat, Vince Young első lehetőségéből az ellenfél védőjét, Kam Chancellort hozta játékba – interception – amely után Marshawn Lynch futott végül úgy 15 yardos touchdownt, hogy nagyjából a fél védelem hiába próbálta meg szerelni közben (7–0).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2011-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Amíg az Eagles egy hosszú (20 yardos) LeSean McCoy-futáson kívül nem tudott mit felmutatni, addig a Seahawks több alkalommal is szépen használta ki a vendégek védőinek hibáit, és Lynch újabb, ezúttal negyvenyardos futásával a második negyed első másodperceiben már 14–0-t mutatott az eredményjelző.

Ettől valamelyest magához tért a vendégcsapat, és Dion Lewis nagy visszafutása (25 yard) majd Riley Cooper előbb 16, aztán 47 yardos elkapásával a hazai 3-asig jutottak a Sasok, a maradék távolságot pedig McCoy két kísérletből megoldotta (14–7).

Az Eagles azonban hiába állította meg kétszer is a seattle-i támadókat, Young pontatlan passzai miatt a vendégek is puntolni kényszerültek, a félidő utolsó percében pedig Steven Hauschka 49 yardos mezőnygóljával 17–7-re módosították az állást a vendéglátók.

Ígéretesen kezdte a második félidőt a Philadelphia, főleg McCoy nagy játékainak köszönhetően, azonban hiába ért el a hazai 37-esig, ott Young passza Cooper kezéből Brandon Browner kezébe pattant, az előző szezonban még a kanadai ligában szereplő cornerback pedig 55 yardon keresztül a vendégek 30-asáig vitte a tojást.

A szépítési lehetőség helyett így a hazaiak szerezhettek újabb pontokat, és bár Tarvaris Jacksont másodszor is sackelte Jason Babin, Lynch 11 yardos futása után 3. kísérletre 11 yardos TD-passzt adott Golden Tate-nek (aki egyébiránt nagyszerűen, még épp a célzónában rakta le mind a két lábát – 24–7).

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő                   partnere a Bowl.hu
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a Bowl.hu

A Sasok egy több mint 10 perces támadósorozat végén Young McCoynak adott 2 yardos rövid passzával tocuhdownt értek el (24–14), sőt, a megállított hazai támadás után ismét támadhattak. Young hosszú passzaival (20 yardos DeSean Jacksonnak, 24 yardos McCoynak, 19 yardos Coopernek) egészen a vendégek 22-eséig jutottak, ám ott az irányító érthetetlen módon tudomást nem véve a futón álló védőről a McCoy melletti David Hawthorne-t hozta játékba, aki 77 yardon keresztül, touchdownig vitte vissza a disznóbőrt (31–14).

A mérkőzés ezzel gyakorlatilag végérvényesen eldőlt, de azért Young gyorsan még egy hosszú passz kísérlettel ajándékozta meg Brownert (interception – 4.). Lynch révén innentől már csak futtatta le a hátralévő időt a Seahawks, a végén pedig Zach Miller 25 yardos elkapása után az Eagles 1 yardos vonalán pedig letérdeltek.