Elképesztő végjáték után bajnokverés Philadelphiában

2012.10.01. 06:09
DeSean Jacksonék izgalmas hajrában múlták felül a címvédő Giantset (Fotók: Action Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 4. fordulójában is győzelmet aratott, így továbbra is hibátlan a Houston Texans, Arizona Cardinals, Atlanta Falcons hármas (bár utóbbi kettőnél finoman szólva is rezgett a léc), kikapott, így továbbra is nyeretlen a New Orleans Saints (no, ez sem sokon múlott), a New England Patriots 7–21-ről 52–28-ra legyőzte a Buffalo Billst, így 2–2-re módosította mérlegét, a vasárnap esti rangadón pedig a Philadelphia Eagles hazai pályán legyőzte a címvédő New York Giantset.

A vasárnap esti (csoport)rangadón a pont nélküli első játékrészt követően a Philadelphia Eagles DeSean Jackson 19 yardos elkapásával szerezték meg a vezetést, amelyet követően a New York Giantsnek 1:42 perce maradt a félidő végén ellentámadásra, és bár Eli Manningék ez idő alatt is eljutottak a Sasok 6 yardosáig, ott megrekedt a támadás, és végül Lawrence Tynes 25 yardos mezőnygóljával csak a szépítés jött össze (7–3).

A második félidőt egy ötperces, 78 yardos támadássorozat végén szintén csak mezőnygólig jutottak, Alex Henery 20 yardról nem is hibázott, majd Victor Cruz 14 yardos elkapásával egyenlítettek az Óriások (10–10). A vendégek David Wilson parádés visszahordásaival (az újonc rúgó egészen parádés, 36 yardos átlagot ért el 6 próbálkozásból, közte egy 53 yardos vágtával) rendre nagyszerű helyzetből indíthatták támadásaikat.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2012-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Az Eagles még a negyedben eljutott ismét mezőnygóltávolságig, Henery ezúttal 48 yardról volt eredményes, majd a játékrész utolsó akciójaként Victor Cruz 4. és 1-nél 30 yardos elkapással jelentkezett.

A záró 15 percet így a Philadelphia 10 yardosáról indíthatta a Giants, de Manning passzát Dominique Rodgers-Cromartie csípte el saját célterületén, majd egy szinte csak futásokból álló drive végén 9:29-cel a vége előtt Henery 16–10-re módosította az állást.

Eli Manning egy 31, majd egy 41 yardos átadással másodpercek alatt az ellenfél célterülete elé vezérelte társait, majd Pascoe 6 yardos elkapása után a mérkőzésen először vezetett a Giants (16–17), de az Eaglesnek volt még egy válasszlehetősége, és bár a 2 yardos vonalról nem tudták bevinni a labdát, Henery 26 yardos rúgásával megfordították az állást (19–17).

A Giantsnek azonban még maradt közel két perce megszerezni a győzelmet, és bár 4. kísérletre is kényszerültek Manningék, két védőszabálytalanság után mezőnygóltávolságba értek, viszont egy támadóhiba után nehéz helyzetbe kerültek, és Tynes végül 54 yardról mellé lőtt. Csakhogy időt kértek a hazaiak! Így újabb kísérlet következett, Tynes pedig ezúttal eltalálta az irányzékot, de egy fél yarddal rövidebb lett a rúgás, így ismét kimaradt a próbálkozás, nyert az Eagles (19–17)!

NFL 2012, ALAPSZAKASZ
4. FORDULÓ, VASÁRNAP ESTI RANGADÓ
Philadelphia Eagles–New York Giants 19–17 (0–0, 7–3, 6–7, 6–7)

Cam Newtonék hajszálra voltak a bravúrtóé

Az NFC South rangadóján, ha nehezen is, de csak megőrizte veretlenségét az Atlanta Falcons a Carolina Panthers ellen. Pedig a 369 passzolt yardig, és 3 TD-ig jutó Matt Ryan vezetésével a Sólymok a harmadik negyedben Michael Turner (kilencéves pályafutása során első (!) elkapott) hatpontosa és a sikeres extrapont után már 24–14-re is vezettek, de a vendégek Cam Newton (215 yard a levegőben, 86 a talajon) futott, majd passzolt touchdownjával 28–24-re fordítottak. Öt perccel a vége előtt Matt Bryant 33 yardos mezőnygóljával közeledtek a hazaiak, majd egy perccel a vége előtt saját 1 yardos vonalukról indíthattak támadást a győzelem kiharcolásáért. Roddy White 59 yardos elkapásával az ellenfél térfelére értek a vendéglátók, akik két újabb sikeres passz után 40 yardos mezőnygólt rúghattak, Bryant pedig ezúttal sem hibázott, megszerezve a győztes pontokat (30–28).

A New England Patriots szintén csoportrangadón lépett pályára, és alaposan megszórta a Buffalo Billst. Ez a találkozó sem így indult, hiszen bár az első vendég támadás során a Hazafiak irányítója, a végül 340 yardig és 3 passzolt, valamint egy futott TD-ig jutó Tom Brady 5/5-tel, és 80 yarddal kezdett, amely után Steven Ridley futott a célzónába (0–7), a legutóbbi Super Bowlt elveszítő csapat nem tudott élni Ryan Fitzpatrick két interceptionjével sem, Rob Gronkowski fumble-je után azonban egyből büntetett a Bills (7–7). Scott Chandler a második negyedben két TD-t is elkapott, és bár Wes Welker elejtett labdája után ismét közel volt a pontszerzéshez a Buffalo, Brandon Spikes és Vince Wilfork nagyszerű védőmunkájával a vendégek megakadályozták az újabb pontszerzést (14–7). A félidő krónikájához hozzátartozik még, hogy a Hazafiak rúgója, Stephen Gostkowski két mezőnygólkísérletet is kihasználatlanul hagyott.

A harmadik negyedben Donald Jones 68 yardos touchdownja után már 21–7-es hazai előnyt mutatott az eredményjelző, ezt követően azonban beindult a Patriots-gépezet, és előbb Danny Woodhead szerzett 17 yardos TD-t, majd Brady vitte négy egységről a célterületre a tojást, kiegyenlítve a záró 15 perc előtt (21–21), majd Gronkowski 28 yardos elkapott, Ridley és Brandon Bolden 2 és 7 yardos futott hatpontosa és a sikeres jutalompontok után már 42–21-re a vendégek vezettek, és bár Brad Smith 35 yardos elkapásával szépítettek a hazaiak, Brandon Lloyd 25 yardos elkapással felelt, majd Gostkowski 30 yardról állította be a 28–52-es végeredményt. A Patriots lett az NFL-történelem második csapata, amelyik két 100 yard felett záró elkapót (Welker 129, Gronkowski 104) és két 100 yard felett teljesítő futót (Bolden 137, Ridley 106) tudott felmutatni egy mérkőzés során, a védelem összesen hat labdát szerzett (a hazai irányító, Ryan Fitzpatrick 350 yardja és 4 TD-je mellett négy interceptiont dobott), Brady pedig sorozatban 36. mérkőzés adott TD-passzt, ezzel utolérte az örökranglista 3. helyén álló Brett Favre-ot.

Brees rekordbeállítása ellenére ismét kikapott a Saints

De nem ő az egyetlen aktív játékos, aki érintett ebben a sorozatban! Drew Brees, a New Orleans Saints irányítója az első negyedben 20 yardos hatpontos passzt adott Marques Colstonnak, ezzel pedig sorozatban a 47. mérkőzésén adott TD-passzt, amivel Johnny Unitasszel holtversenyben az élre állt! Pechére, hiába a nagyszerű statisztikák a Green Bay Packers ellen (446 yard, 3 TD), a korábban két mezőnygólt is értékesítő Garrett Hartley a hajrában 48 yardról mellé lőtt, így Aaron Rodgersék (319 yard, 4 TD, 1 interception) örülhettek (28–27).

A b előző heti zakója után ezúttal lemosta ellenfelét, a New York Jetset a pályáról (0–34), az Alex Smithéket megtréfáló Minnesota Vikings pedig újabb nagyvadat ejtett a Detroit Lions képében (13–20). A Houston Texans a Falconshoz hasonlóan folytatta hibátlan szereplését (ezt a Tennessee Titans bánta – 38–14), ahogy az Arizona Cardinals is, igaz teljesen más mérkőzésen…

A Miami Dolphins ugyanis a 431 yardig jutó Ryan Tannehill és a 253 (!!!) elkapott yardot szállító Brian Hartline kiugró teljesítményének hála már 13–0-ra is vezetett a Pintyek otthonában, és még fél perccel a vége előtt is vezettek, ekkor azonban Kevin Kolb 4. és 10-re másodszor is TD-passzt adott Andre Robertsnek, így jöhetett a hosszabbítás, ahol az Arizona begyűjtötte az újabb sikert (24–21).

Az előző héten hihetetlen végjátékban nyerő Seattle Seahawks csoportrangadón bukott (nem kis meglepetésre) a St. Louis Rams otthonában (19–13), a San Diego Chargers pedig a papírformát igazolva nyert a diviziórivális Kansas City Chiefs otthonában (20–37). Az AFC West másik csoportmérkőzésén a Denver Broncos a 338 yardig és 3 TD-ig jutó Peyton Manning vezérletével olyan simán nyert az Oakland Raiders ellen, hogy még csak puntra sem kényszerült a találkozó során (37–6), így magabiztosan várhatja Manning örök ellenfele, Tom Brady elleni rangadót, míg a Cincinnati Bengals szintén magabiztosan fektette két vállra a Jacksonville Jaguarst (10–27).

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő partnere a Bowl.hu
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a Bowl.hu

A Washington Redskins a 323 yardot passzoló, 43-at futó Robert Griffin irányításával már 21–3-ra is vezetett a Tampa Bay Buccaneers otthonában, ám a Kalózok Connor Barth 57 yardos mezőnygólja, Vincent Jackson 7 yardos elkapott, LeGarrette Blount 2 yardos futott TD-je, valamint Barth újabb, ezúttal 47 yardos rúgása után 22–21-re fordítottak nem egészen két perccel a vége előtt. Ez az idő azonban elegendő volt a Rézbőrűek számára egy újabb támadáshoz, Billy Cundiff 7 másodperccel a vége előtt pedig megszerezte a győztes pontokat (22–24).