Bajnokhoz méltó előadás a Giantstől

2012.09.21. 10:44
Bardennel meggyűlt a Panthers-védők baja (Fotó: Action Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) alapszakaszának harmadik fordulójában a New York Giants kiadós verést mért házigazda ellenfelére, a Carolina Panthersre. A győztes 2/1-es, míg a vesztes 1/2-es mérleggel várhatja a folytatást. Eli Manning 35-ből 27 sikeres passzával, Andre Brown két futott TD-vel, míg Lawrence Tynes rúgásokból összeszedett 18 pontjával segítette győzelemhez az övéit.

Meglepően sima mérkőzéssel hangolódhattunk a vasárnapi meccsdömpingre az NFL-ben. Bár a New York Giants bajnoki címvédőként természetesen több csapat ellen is képes lehet nagy különbségű győzelmet aratni, a Carolina Pantherstől hazai pályán mindenképpen nagyobb ellenállásra lehetett számítani.

A Párducok ráadásul az előző fordulóban a New Orleans Saintset győzték le, ezúttal azonban esélyük sem volt a diadalra.

Az első két negyedet egyaránt 10–0-val hozta le a vendéggárda. Az elsőben Martellus Bennett elkapott, a másodikban Andre Brown futott touchdownját egészítette ki Lawrence Tynes egy-egy extraponttal, illetve mezőnygóllal.

Ezzel gyakorlatilag a nagyszünetre eldőlt az összecsapás. A folytatásban Brown még egy TD-t összeszorgoskodott, Tynes meg kötelező jelleggel gyűjtötte a hárompontos mezőnygólokat (szám szerint hármat), így Cam Newton futott TD-je mindössze az eredmény kozmetikázásához volt elegendő. A vége 36–7 lett.

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő partnere a Bowl.hu
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a Bowl.hu

Eli Manning ezúttal (is) remekül vezette a Giantset, az irányító 35 passzkísérletéből 27 volt sikeres (288 yard), s egy touchdownpassza is akadt. Rajta kívül Brown tolta rendesen a szekeret: 123 futott yardja alatt kétszer a célzónába is elért, ami természetesen pályafutása legjobb teljesítménye volt a harmadik éves futónak, aki a nyaksérüléssel bajlódó Ahmad Bradshaw-t helyettesítette. Az elkapók közül Hackem Nicks távollétében Ramses Barden ficánkolt a Carolina-védők között: az első két meccsen mindössze egy elkapást magáénak tudó wide recievert ezúttal Manning kilencszer találta meg a labdával. Összesen 138 yardot termelt az elkapó.

De nemcsak a Giants támadóalakzata előtt kell kalapot emelni, hanem a védők előtt is, akik folyamatosan nyomás alatt tartották a Panthers irányítóját. Newton háromszor el is adta a labdát, 242 yardot passzolt TD nélkül.

A találkozó után a Giants két győzelemmel és egy vereséggel áll, míg a Panthers győzelem-vereség mutatója pont fordított.

CAROLINE PANTHERS–NEW YORK GIANTS 7–36