Amerikai futball: sikerrel rajtoltak a feljutó Farkasok

2015.03.30. 12:19
Darrell Lynn Tate két touchdownnal mutatkozott be a Farkasoknál (Fotó: Radó Norbert)
Sikerrel kezdte meg az évet Budapest Wolves. Az osztrák harmadosztályú amerikaifutball-bajnokságba (AFBÖ Div. II) tavaly feljutó magyar együttes 30–14-re nyert hazai pályán a Styrian Bears ellen.

A Farkasok már az első támadásukkal touchdownt értek el, az „új csodafegyver” Darrell Lynn Tate első pontszerzését jegyezte a csapatban. Még az első negyedben növelte előnyét a magyar együttes, Danku Dávid futott a célterületre, ám még a félidő vége előtt a vendégek egy interception után szépítettek (14–7).

A nagyszünet után Nemes Náthán interceptionje után Danku újabb futásával visszaállt a 14 pontos különbség, igaz, nem sokáig, Alexander Bernhart is utat talált az end zone-ba (21–14). A záró felvonásban Szakács Kristóf mezőnygólja után Tate 45 yardos gátfutásával alakult ki a 30–14-es végeredmény.