A San Francisco megerősítette első helyét a csoportjában

L. D.L. D.
2012.10.30. 07:12
Az NFL hétfő esti csoportrangadóján Alex Smith három touchdown-passzt osztott ki az elkapóinak, miközben az Arizona Cardinals támadósora nem bírt a 49ers védelmével, így gyakorlatilag már az első félidőben eldőlt a meccs. A hazaiak ugyan a második félidőben kétszer is eljutottak a San Francisco vörös zónájáig, de mivel ezekből a labdabirtoklásokból összesen három pontot voltak képesek elérni, másodpercekre sem sikerült izgalmassá tenniük a mérkőzést.

Michael Crabtree két touchdownnal borzolta a hazai szurkolók idegeit (Fotó: Action Images)

Mivel nem kimondott irányítóguruk találkoztak kifejezetten erős védelmekkel, az előzetes várakozások és az első percek alapján úgy tűnhetett, hogy egyhamar nem láthat touchdownt a University of Phoenix Stadion közönsége, de egy szépen összerakott hatperces drive végén Alex Smith háromyardos átadással találta meg Michael Crabtree-t az Arizona célterületén két perccel az első negyed vége előtt (0–7).

Miután a hazaiak legnagyobb sztárja, Larry Fitzgerald beütötte a fejét egy sikertelen elkapásnál az első negyed végén – punt követte a játékot –, a fordulás utáni percekben az oldalvonal mellett az volt a legnagyobb kérdés, hogy átmegy-e a kötelező agyrázkódás-teszten, de mivel ezt abszolválta, mehetett is vissza a pályára, mire újra a Cardinalshoz került a labda. Sokáig azonban nem lelhette örömét ebben a támadásban, ugyanis valamivel kevesebb, mint négy perc alatt csak egy first downig jutott az Arizona. Zastudil puntja után Ted Ginn Jr. 35 yardos visszahordásának köszönhetően kiváló helyről, a hazaiak 45-öséről folytathatta a játékot a 49ers, de mivel egy 3 & 23 egy hajszállal kifogott Crabtree-n, David Akers és a rúgócsapat jött fel a pályára, és pakolt újabb három pontot a táblára (0–10). Miután a hazaiak first down nélkül puntoltak, újra az Alex Smith által irányított támadóké volt a pálya, akik rövid passzokra épített támadássorozattal kevesebb, mint három perc alatt végigmentek a pályán, hogy aztán ismét Crabtree kapja a TD-t érő átadást (017).

Valamennyire felrázott Cards offense jött ki a második félidőre, ami itt azt jelentette, hogy egy drive-on belül két first downt is sikerült összehozniuk Zastudil felszabadítórúgása előtt, ezzel szemben a Friscónak elegendő volt egyetlen első kísérletet kiharcolnia, mivel Smith megkínálta egy rövid passzal Randy Mosst, aki egy testcsel és egy sprint segítségével 47 yardos touchdownra javította ezt föl (024). Ez volt Moss 156 TD-je, amivel beérte az örökrangsor negyedik helyén álló Terrell Owenst. Ez a különbség már felpiszkálta annyira a Cardinalst, hogy kizárólag passzokkal operálva – többször no huddle-ben – eljusson a 49ers vörös zónájáig, ahol TD ugyan nem jött össze, de Jay Feeley révén legalább a hárompontos szépítés igen, 3–24.

A záró 15 percben már csak a mezőnypozícióért birkóztak a csapatok, és ugyan a Cardinals az utolsó percre végül majdnem felért a Frisco gólvonalához, Fitzgerald nem tudta pontokat érően benyújtani a labdát a célterületre, így az eredmény már nem változott: Arizona Cardinals–San Francisco 49ers 324.

A San Francisco 6/2-es győzelem/vereség mutatóval vezeti az NFC Westet a 4/4-gyel álló Arizona előtt.