A Denver 99 pontos thrillert húzott be Dallasban

2013.10.07. 02:15
Tony Romo egészen a véghajráig kitűnően játszott, akkor azonban ismét hibázott (Fotó: Action Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 5. fordulójában a Denver Broncos egy utolsó másodperces mezőnygóllal 51–48-ra legyőzte idegenben a Dallas Cowboyst. A hazaiaknál Tony Romo zseniálisan játszott, 506 yardig és 5 TD-ig jutott, de az utolsó támadás során a saját célterülete előtt eladta a labdát, így a vendégeknek lehetőségük nyílt megszerezni a győztes pontokat, és ezzel éltek is a 414 yardig és 5 TD-ig (4 passzolt, 1 futott) jutó Peyton Manning vezette denveriek.

Nagyszerűen indult pedig a mérkőzés a hazaiak számára, hiszen Dez Bryant majd Demarco Murray TD-jével 14–0-ra megléptek villámgyorsan – a kettő között volt még egy hazai labdaszerzés is – de Peyton Manning ezúttal is tarthatatlannak bizonyult. Az első 4 meccsen 16 TD-passzt adó klasszis a szünetig háromszor készített elő pontszerzést, a negyedikre pedig saját maga vitte be a labdát, így bár Dan Bailey révén kétszer is mezőnygólt rúgott a Cowboys, a szünetre 28–20-as denveri előnnyel mentek a csapatok.

Wes Welker szezonbeli 7. TD-je után már 35–20 volt az állás a vendégek szempontjából, de Terrance Williams 82 yardos pontszerzése életben tartotta a hazai reményeket, ráadásul hosszú idő után nem kapott TD-t a védelem, Matt Prater 48 yardos mezőnygóljával így is 11 volt közte (27–38).

Peyton Manning még futott TD-t is szerzett a Dallas otthonában (Fotó: Action Images)

A játékrész hajrájában Dez Bryant újabb TD-je után kimaradt a kétpontos kísérlet, majd olyan jött, ami eddig a szezonban még nem volt, Manning interceptiont dobott Claiborne labdaszerzése után pedig Witten játékaival fordított a Cowboys, ráadásul ezúttal már a kétpontos is sikerült (41–38).

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő partnere a Bowl.hu
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a Bowl.hu

Prater 50 yardos mezőnygólja a denveri egyenlítést jelentett, de Dez Bryant 79 yardos elkapás, majd Beasley TD-je után a játékrész feléhez érve 48–41-re vezetett a Cowboys. Moreno futott TD-jével kiegyenlített a Broncos, a hazaiaknak azonban így is maradt egy esélyük lerendezni az összecsapást, amikor az addig remekül játszó Romo eladta a labdát, a közeli helyzetből pedig végül az utolsó másodpercen mezőnygólt szerzett a Broncos (48–51).

Manning 414 yardjával már 61 371-nél jár összesítésben, ezzel pedig Dan Marinót (61 361) a dobogó aljára szorította a vonatkozó ranglistán, amelyet amúgy Brett Favre vezet (71 838). A hazaiaknál Williams (151), Bryant (141) és Jason Witten (121) is 100 elkapott yard felett zárt, de a győzelemhez ez sem volt elegendő.

A 19 órás mérkőzéseken

David Wilson TD-jére a szünetig 19 ponttal felelt az Eagles (Fotó: Action Images)

Nem zártak jól az Amerikai főcsoport Keleti divíziójában szereplő csapatok az Északiak ellen, a Buffalo clevelandi veresége után a New England Patriots a Cincinnati Bengals otthonában maradt alul, a Miami Dolphins pedig otthon kapott ki a címvédő Baltimore Ravenstől.

Érdekesség, hogy előbbi összecsapáson a korábban rettegett New England-i támadósor egy TD-t sem tudott felmutatni, ezzel pedig megszakadt Tom Brady 52 meccses sorozata – még kettő hiányzott, hogy beérje a listavezető Drew Breest (13–6).

A Delfinek Ray Rice második futott TD-je után már 10 pontos hátrányban is voltak a záró játékrészben, Caleb Sturgis távoli mezőnygólja és Reshad Jones Joe Flacco eladott labdája utáni visszahordott TD-jével kiegyenlítettek. A címvédő rúgója, Justin Tucker 1:42-vel a vége előtt 44 yardról nem hibázott, Sturgis 57-ről viszont már igen, így szoros végjátékban maradt alul sorozatban másodszor a szezont három sikerrel kezdő Miami (23–26).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2013-as szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A 2011-es szezon bajnoka viszont továbbra is szenved, a New York Giants ezúttal a Philadelphia Eagles ellen hazai pályán kapott ki (21–36). Eli Manning 334 yardja és 2 TD-je mellett három interceptiont is dobott, míg a vendégeknél a megsérülő Michael Vick helyére beálló Nick Foles 2 hatpontos átadása mellett egyszer sem adta el a labdát. Az Óriások öt forduló után még mindig nyeretlenek, az előző szezon legrosszabb csapataként végző Főnökök azonban még mindig veretlenek!

A Kansas City Chiefs ezúttal a Tennessee Titans otthonában nyertek, úgy, hogy mindössze egy támadó TD-t szereztek, a negyedik negyedben. A félidőre így is 13 pontos előnnyel vonultak a vendégek Marcus Cooper fumble-t követő TD-jének és Ryan Succop két közeli mezőnygóljának köszönhetően (0–13). A negyedik felvonás elején így is a Titánok vezettek, miután Chris Johnson 49 yardos elkapása után Rob Bironas közelről nem hibázott, majd Ryan Fitzpatrick is a célzónába nyargalt (17–13), de Jamaal Charles egyyardos futása, valamint Succop két újabb hárompontosa végül a Chiefs győzelmét eredményezték (17–26).

Szintén ötből ötnél jár a New Orleans Saints, amely Drew Brees kiváló játékának köszönhetően diadalmaskodott Chicagóban. A Szentek irányítója a meccs során 35 passzkísérletéből csak hatból nem talált társat, Pierre Thomast viszont kétszer is TD-t érően játszotta meg, míg Jimmy Graham parádés formáját tartva 10 elkapásból 135 yardot hozott. A Medvék a hajrában Brandon Marshall TD-jével és Matt Forte kétpontosával feljöttek egy labdabirtokásnyira, egyenlíteni azonban már nem tudtak. Nem lehet elmenni szó nélkül Alshon Jeffery teljesítménye mellett, a hazai elkapó 218 yardot és egy TD-t szerzett a találkozón, de ez sem bizonyult elégnek (18–26). A Szentek a következő fordulóban a New England otthonában növelhetik hatra sikereik számát.

A Jacksonville Jaguars az ötödik meccsén is kikapott, ezúttal a St. Louis Ramstól (34–20), az NFC West–AFC South párharc másik korai összecsapásán viszont a Seattle Seahawks sorozata megszakadt, Russell Wilsonék kikaptak az Indianapolis Coltstól. A vendégek november 25. után először maradtak alul az alapszakaszban, pedig ezúttal sem kezdtek rosszul, az első negyedben, sorrendben, egy mezőnygólt, egy TD-t és egy safetyt is szereztek, így 12–0-ra vezettek, de a 140 yardig és két touchdownig jutó T. Y. Hilton 73, majd Delano Howell blokkolt mezőnygól utáni 61 yardos hatpontosa, valamint a sikeres extrapontok után fordítottak a Csikók (14–12). Jermaine Kearse TD-jére Adam Vinatieri mezőnygóljával felelt a Colts a szünet előtt (17–19), majd Steven Hauschka mezőnygóljaival 25–17-re megléptek a vendégek. Andrew Luck Hiltonnak adott újabb TD-je után a Seattle rúgója negyedszer is eredményes volt ugyan (23–28), de Brown futott pontszerzése és a sikeres kétpontos, valamint Vinatieri távoli mezőnygólja után 34–28-ra nyert az Indianapolis.

A Green Bay Detroit elleni csoportrangadóján a harmadik negyed hajrájáig kellett várni az első TD-re, James Jones 83 yardos elkapása és Mason Crosby öt mezőnygólja után pedig a Packers 22–9-re legyőzte a hajrában szépítő Oroszlánokat.

A KÉSŐBBI MÉRKŐZÉSEK

A késő esti mérkőzéseken a San Francisco34–3-ra legyőzte a Houston Texanst. Az Oakland Raiders a San Diego Chargersnél bizonyult jobbnak.

A 49ers már az első félidőben tönkreverte a Texanst, ebben segített a houstoni irányító Matt Schaub (19/35, 173 yard, 0 TD, 3 INT két interceptionje is, mindkettőt Tramaine Brock szerezte meg.

Az elsőből TD-re is visszafutott a 49ers, ez pedig sorozatban a negyedik meccs volt, amikor Schaub passzából az ellenfél egyből hat pontot szerzett. Ilyen hosszú sorozatra a liga történetében nem volt még példa.

A Texans az első félidőben egy mezőnygólt is kihagyott, végül összesen mindössze egy mezőnygólért járó három pontot tudott felhelyezni az eredményjelzőre.

A védelem által megalapozott előny után a Frisco támadóalakzatának már nem is kellett sokat tennie a sikerért. Colin Kaepernick (6/15, 113 yard, 1 TD, 0 INT) statisztikai mutatója igen harmatosnak mondható, de ezúttal ez is elég volt a sikerhez.

Az oaklani Terrelle Pryor két touchdownpassza az első félidőben megalapozta a Raiders sikerét a San Diego ellen. Aztán a harmadik negyedben Charles Woodson safety labdaszerzés utáni visszahordott TD-je gyakorlatilag mindent el is döntött. Ez volt a védőjátékos 13. védekező touchdownja pályafutása során, amivel beállította az NFL-rekordot.

Philip Rivers (36/49, 411 yard, 2 TD, 3 INT) hiába passzolt harmadszor négyszáz yard fölött ebben a szezonban, győzelemre nem tudta vezetni csapatát.