A Chicago nyerte meg az „örökrangadót”

2010.09.28. 09:20
Greg Olsen (kékben) Tramon Williams és Brandon Chillar szorításában (Fotó: Reuters)
A tengerentúli amerikaifutball-bajnokság (NFL) alapszakaszának harmadik körében a hétfő esti rangadón (Monday Night Football) a Chicago Bears hazai pályán három ponttal nyert a Green Bay Packers ellen. A forduló előtt mindkét együttes veretlen volt, a hibátlan mérlegét így a Chicago tudta megőrizni.

A 3. forduló hétfő esti rangadóján a Chicago Bears megmutatta, hogy komolyan számolni kell vele az NFC Északi csoportjának bajnoki címéért folyó küzdelemben. A szezont két győzelemmel kezdő együttes ugyanis az idény előtt az egyik legnagyobb Super Bowl-esélyesnek tartott, a mérkőzés előtt még szintén hibátlan Green Bay Packerst győzte le.

Pedig a vendég „sajtfejűek" kezdték jobban a találkozót, az első negyedben Aaron Rodgers Greg Jenningset találta meg a labdával touchdownt érően, a második játékrészben pedig Mason Crosby mezőnygóljával 10–0-ra nőtt a Green Bay előnye. A Chicago még a nagyszünet előtt szépített Greg Olsen TD-jével, majd a ponttalan harmadik harmadot követően Devin Hester 62 yardos punt-visszahordásával a vezetést is átvette (14–10).

Rodgers erre még válaszolni tudott egy újabb hatpontossal, de Robbie Gould két hajrábeli mezőnygólja győzelmet ért a Bearsnek: a hazaiak rúgója a lefújás előtt négy másodperccel rúgta be a döntő hárompontost, kialakítva ezzel a 20–17-es végeredményt.

„A védelmünk nagyszerű munkát végzett, miközben mi az egész meccsen szenvedtünk – nyilatkozta a találkozó után Jay Cutler, aki 221 yardot és egy touchdownt passzolt, és egyszer az ellenfél halászta le a labdáját (interception). – Az volt az érzésem, hogy kicsináljuk saját magunkat."

Végül ezt nem a hazaiak, hanem a vendégek tették meg... Nem áll szándékunkban a Chicago érdemeit kisebbíteni, de tény, hogy a Packers saját maga alatt vágta a fát: a Green Bay klubrekordnak számító 18 büntetést (152 yardot) szedett össze a találkozón.

A Bears a győzelmének köszönhetően mindössze a harmadik veretlen együttes maradt a ligában a meglepetéscsapat Kansas City Chiefs és a Pittsburgh Steelers mellett, s az újabb siker értékét növeli, hogy legnagyobb riválisa ellen érte el: az NFL történetében ugyanis a Chicago–Green Bay a párosításnak van a legkomolyabb múltja (ez volt a két csapat 180. összecsapása).