Werder Bremen: a szövetségtől érkezik az új vezetődző

MTI MTIMTI MTI
2013.05.27. 14:03
Az eddig a Német Labdarúgó-szövetség (DFB) sportigazgatójaként tevékenykedő Robin Dutt lesz a Bundesligában szereplő Werder Bremen vezetőedzője.

A DFB hozzájárult a 48 esztendős szakember távozásához, aki három évre szóló szerződést köt majd a brémai klubbal.

Az együttest az utóbbi 14 évben irányító Thomas Schaaf két hete, közös megegyezéssel távozott az együttestől, a szezonzáróra segítői, Wolfgang Rolff és Matthias Hönerbach készítették fel a gárdát.

Schaaf volt a legrégebben posztján lévő tréner a német élvonalban, irányításával a Werder egyszer bajnokságot (2004-ben, többek között Lisztes Krisztiánnal), háromszor pedig kupát nyert és hatszor szerepelhetett a Bajnokok Ligájában. Az utóbbi években ugyanakkor elmaradtak a sikerek, s a mostani idényben már a kiesés elkerülésért küzdött a csapat, amely végül a 14. helyen zárt a Bundesligában.