Bundesliga: hiába csapott bele Volland-villám a Bayernbe

2015.08.22. 17:30
A Hoffenheim pazarul kezdett, de a végén a Bayern örült – Boateng (17) pedig a kiállítás sorsára jutott (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 2. fordulójában a Hoffenheim Kevin Volland révén már a kilencedik másodpercben vezetést szerzett a Bayern München ellen – ligarekord-beállítás! –, de így is kikapott, mivel a rekordbajnok Thomas Müller és Robert Lewandowski góljával fordított. Szalai Ádám nem került be a Hoffenheim meccskeretébe. A slágereredmény az 1–1 volt: az Eintracht Frankfurt–Augsburg, az 1. FC Köln–Wolfsburg és a Schalke–Darmstadt mérkőzés is így végződött, a Leverkusen győzni tudott Hannoverben. A HSV a keretbe nem nevezett Stieber Zoltán nélkül győzte le a Stuttgartot.

HOFFENHEIM–BAYERN MÜNCHEN

A Bayern München úgy kezdte a mérkőzést, mint a Bundesliga történetében csak kilenc másik alkalommal: egy óriási védelmi hiba után már az első percben hátrányba került. Illetve a kilencedik másodpercben – a Bundesliga hivatalos honlapja ennyit mért Kevin Volland góljánál, amellyel a válogatott támadó beállította a ligarekordot. Az előzmények? David Alaba nagyon elmért egy passzt, Jerome Boateng helyett gyakorlatilag kiugratta Vollandot, aki köszönte szépen, és élt is a lehetőséggel.

A rekordbajnok elleni első bajnoki győzelmére vadászó Hoffenheim nem tudta megőrizni vezetését a szünetig, mert jött Thomas Müller egy tipikus mülleres góllal, térddel a hálóba küldve a Douglas Costa előkészítése és Oliver Baumann védése utáni labdát.

A BUNDESLIGA LEGGYORSABB GÓLJAI
1. Kevin Volland (Hoffenheim, a Bayern ellen) és Karim Bellarabi (Leverkusen, a Dortmund ellen) 9-9 másodperc
3. Giovane Elber (Bayern, a HSV ellen), Ulf Kirsten (Leverkusen, a Kaiserslautern ellen) és Paul Freier (Bochum, az 1860 München ellen) 11-11 másodperc

A patthelyzetet feloldandó Pep Guardiola támadó szellemben cserélt, Philipp Lahm helyére Robert Lewandowskit küldte be a 67. percben. Semmi sem változott, sőt a Hoffenheim előtt adódott óriási lehetőség: Jerome Boateng a 71. percben a Volland elleni szabálytalanságért megkapta első sárga lapját, egy perccel később kezezésért a másodikat, így ő kiszállt, a Hoffenheim pedig tizenegyeshez jutott. Eugen Polanski megcélozta a bal alsót, de a kapufa kisegítette Manuel Neuert, majd a labda visszapattant a német válogatott kapusra, a Bayern megúszta!

A hajrában aztán a szerencse egy ideig megmentette a Hoffenheimet, melynek kapuja előtt kaotikus jelenetek játszódtak le, de a Bayern a kapustól a kapufáig mindent eltalált, csak a hálót nem. A 90. percben aztán Douglas Costa szétzilálta egyéni akcióval a Hoffenheim védelmének bal oldalát, középre adott, Lewandowski jókor volt jó helyen – szokása neki is... –, és laza mozdulattal megszerezte a müncheniek második, egyben győztes gólját!

A TÖBBI PÁLYÁN

A Schalke háromgólos brémai győzelemmel kezdte az évet, a gelsenkircheni tábor így joggal bizakodhatott abban, hogy kedvenceik az újonc Darmstadtot is kipipálják – ehhez képest az első félidő végén óriási meglepetésre a vendégek vezettek 1–0-ra Konstantin Rausch korai góljával, nem is érdemtelenül! A második félidőt Julian Draxler góljával kezdte a Schalke, de a győztes találat megszerzésére már nem volt képes.

Az átigazolási pletykák középpontjában levő Kevin De Bruyne kezdőként futott ki a gyepre az 1. FC Köln–Wolfsburg mérkőzésen, amelyet a „farkasok” hiába irányítottak, a házigazdák Simon Zoller fejesével a 30. percben vezetést szereztek. A Wolfsburg a hajráig hiába próbálkozott, aztán a 74. percben becserélt Nicklas Bendtner hét perccel a vége előtt egyenlített.

Hannoverben a Leverkusen a szabadrúgásspecialista, Hakan Calhanoglu góljával került előnybe, és rutinosan meg is tudta tartani a minimális fórt. A nyitányon a Hertha ellen megbotló Augsburg jól kezdett az Eintracht Frankfurt otthonában, a 24. percben Caiuby lőtte ki a fölső sarkot – a hazaiak a hajrában viszont megmentettek egy pontot.

A szombat esti mérkőzésen a HSV nagy fordítást bemutatva 3–2-re legyőzte hazai pályán a Stuttgartot – a meccskeretből megint kimaradt Stieber Zoltán nélkül.

A két nagy hagyományú, ám az utóbbi időben tradíciójához méltatlanul teljesítő klub mérkőzésén a Stuttgart kétszer is vezetést tudott szerezni: a 24. és a 42. percben Daniel Ginczek talált a hálóba. Az első gólra hamar felelt Ivo Ilicevic, a másodikra azonban a 84. percig kellett várni – ekkor Pierre-Michel Lasogga némi szerencsével vette be Przemyslaw Tyton kapuját.

A döntő csapást a 89. percben a felfutó Johan Djorou, a HSV csapatkapitánya vitte be. A Stuttgart Florian Klein kiállítása miatt az 53. perctől emberhátrányban játszott – a védő egy percen belül kapott két sárga lapot, és egészen biztosan nem dicsérik meg a mérkőzés után.

NÉMET BUNDESLIGA
2. FORDULÓ

Schalke–Darmstadt 1–1 (Draxler 47., ill. Rausch 9.)
Eintracht Frankfurt–Augsburg 1–1 (Russ 86., ill. Caiuby 23.)
Köln–Wolfsburg 1–1 (Zoller 30., ill. Bendtner 83.)
Hannover–Bayer Leverkusen 0–1 (Calhanoglu 18.)
Hoffenheim–Bayern München 1–2 (Volland 1., ill. T. Müller 41., Lewandowski 90.)
Hamburg–Stuttgart 3–2 (Ilicevic 34., Lasogga 82., Djourou 89., ill. Ginczek 24., 42.)

1. Bayern München 2 2 7–1 +6 6
2. Bayer Leverkusen 2 2 3–1 +2 6
3. Schalke 2 1 1 4–1 +3 4
4. 1. FC Köln 2 1 1 4–2 +2 4
5. Wolfsburg 2 1 1 3–2 +1 4
6. Hertha 2 1 1 2–1 +1 4
7. Borussia Dortmund 1 1 4–0 +4 3
8. Ingolstadt 1 1 1–0 +1 3