Varga, Stieber kezdő volt, a Fürth sokkolta a Schalkét

2013.02.02. 17:35
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 20. fordulójában bemutatkozott a Greuther Fürth csapatában Varga József: a magyar válogatott középpályással felálló sereghajtó – melyben Stieber Zoltán is kezdő volt – óriási meglepetésre győzött a Schalke 04 otthonában. A Bayern München könnyedén lelépte idegenben is a sárga lapok miatt eltiltott Szalai Ádámot nélkülöző Mainzot, a Düsseldorf otthon tartotta a három pontot a Stuttgart ellen (Hajnal Tamás egy félidőt kapott). A Hoffenheim legyőzte a Freiburgot, az Augsburg pontot csent Wolfsburgból.

Megállíthatatlannak tűnik: a Bayern valósággal letiporja a Bundesliga mezőnyét (Fotó: Reuters)

A kezdőcsapatban a 34-es számot kapó Varga Józseffel felálló Greuther Fürth két szűrővel és minimális támadó szándékkal érkezett Gelsenkirchenbe: a fegyelmezett darálás és védekezés 0–0-t ért az első félidőben. A második játékrész Schalke-góllal kezdődött, a Lyontól érkezett Michel Bastos találatára – ő lett az első télen Bundesligába igazolt játékos, aki gólt szerzett – azonban Felix Klaus nagyon gyorsan válaszolt, így minden maradt a régiben.

Vargának (34) volt dolga bőven, a Fürth végül kicsikarta a győzelmet
(Fotó: Reuters)
Vargának (34) volt dolga bőven, a Fürth végül kicsikarta a győzelmet (Fotó: Reuters)

A Fürth a hajrában Stieber Zoltán révén próbálkozhatott nagyon jó szögből, szabadrúgásból, de a magyar szélső nem talált kaput, a másik oldalon pedig Raffael találta el a kapufát.

Az izgalmas végjátékban aztán a hazai közönség döbbenetére (60 693 néző látta a helyszínen a találkozót) a Fürth szerezte meg a győztes gólt: egy kontra után Azemi kísérletét még bravúrral védte Timo Hildebrand, Nikola Djurdjics azonban egy fejessel bevette a kaput. Az újonc mindössze második győzelmét aratta a szezonban, és harmadszor szerzett egynél több gólt! Varga egy lövéssel jelentkezett az első félidőben, kezezésért összeszedett egy sárga lapot, passzainak nyolcvan százaléka embert talált, párharcainak 43 százalékát nyerte meg.

„Varga József úgy játszott, mintha évek óta nálunk lenne. Azért is hoztuk ide, hogy példát mutasson. Nikola Djurdjics is megmutatta, hogy mit tud, ha teljesen egészséges" – dicsérte az újonnan szerződtetett játékosokat a vezetőedző Mike Büskens.

Miután Szalai Ádámot „kisárgázták” a Mainz–Bayern mérkőzésről, az magyar érintettség nélkül zajlott. A Mainz sokáig jól megfogta a Bayern gépezetét, de a rekordbajnok erősen hajrázott az első félidőben: a 38. percben Javi Martínez találta el a lécet, a 41.-ben pedig Toni Kroos egészen pazar előkészítése után Thomas Müller Wetklót kicselezve megszerezte a vezetést a münchenieknek.

A második félidőben aztán teljes gőzre kapcsolt a Bayern, és az 57. percig lerendezte a mérkőzést: Mario Mandzukic duplázott, ezzel a legutóbbi három fordulóban már öt találatnál jár. Összesen meg tizennégynél, ezzel góllövőlista-éllovas – a rekordbajnok megállíthatatlanul tör a bajnoki cím felé.

A Düsseldorf a Hajnal Tamás irányította Stuttgart ellen már az első félidőben kétgólos előnyt szerzett, Robbie Kruse a 10. és a 37. percben is betalált, így a Fortuna igen jó pozícióból várhatta a folytatást (mely már Hajnal nélkül következett, a magyar irányítót Federico Macheda váltotta). Christian Gentner hamar visszahozta a második félidőben a meccsbe a Stuttgartot, de egyenlítés helyett újabb düsseldorfi gól (no meg győzelem) jött. A Stuttgart sorozatban negyedszer veszített, hasonlóan rossz szériára huszonhat éve nem volt példa.

A bajban (és kieső helyen) lévő Hoffenheim új kapusával, Heurelho Gomesszel kezdett a Freiburg ellen, és a brazil légiós már négy perc után maga mögé nyúlhatott, Max Kruse talált a hálójába. A Hoffenheim Kevin Volland révén a szünetre megfordította az állást, és osztályozós helyre került a megszerzett három ponttal. A Wolfsburg Naldo fejesével egy szöglet után került előnybe az Ausgburg ellen, két percre, mert Ján Morávek igen gyorsan felelt, kialakítva ezzel a végeredményt.

Este az Eintracht Frankfurt legyőzte idegenben a Hamburgot, és pontszámban beérte a Dortmundot. A mérkőzés hőse Srdjan Lakic volt, aki duplával vezette győzelemre a „sasokat”. A Wolfsburgtól az átigazolási időszak végén megszerzett Lakic borzasztó sorozatot tört meg: amióta eligazolt Kaiserslauternből, képtelen volt a Bundesligában a hálóba találni. A csatár 2011. május 14. után szerzett ismét bajnoki gólt, és 2011. július 29. után talált ismét a hálóba – alighanem ő maga könnyebbült meg a legjobban, hogy megtört az átok.

NÉMET BUNDESLIGA
20. FORDULÓ
Fortuna Düsseldorf–VfB Stuttgart 3–1 (R. Kruse 10., 37., O. Fink 76., ill. Gentner 60.)
Hoffenheim–Freiburg 2–1 (Volland 10., 26., ill. M. Kruse 4.)
Mainz–Bayern München 0–3 (Th. Müller 41., Mandzukic 50., 57.)
Schalke 04–Greuther Fürth 1–2 (Bastos 47., ill. Klaus 52., Djurdjics 93.)
Wolfsburg–Augsburg 1–1 (Naldo 23., ill. Morávek 25.)
Hamburg–Eintracht Frankfurt 0–2 (Lakic 22., 36.)